LT  EN  
 
  Martin A. Dege

Naujienos    Menas ir verslas    

Dvyliktasis žingsnis: nenuleisk rankų

2002-03-14, The Baltic Times. Paul E. Adams


"Niekada nepasiduokite, ateis laikas ir potvynis atslūgs."
Harriet Beecher StoweNesėkmė ateina pernelyg greitai nuleidus rankas. Neskubėkite atsisakyti verslo, nesvarbu, ar dėl nuostolių, ar dėl neigiamų pinigų srautų.

Yra du kritiniai momentai, kurių metu privalote tikėti savimi ir savo verslu: pačioje verslo pradžioje ir susidūrus su sunkumais.

Lengva būti optimistu pradžioje, bet ką daryti, kai iš visų pusių esi spaudžiamas neįvykdomų reikalavimų? Stebuklingo recepto sunkumams įveikti nėra, išskyrus tai, kad reikia daugiau lėšų. Deja, tokiu nepalankiu momentu mažai tikėtina, kad jų kas nors duos. Nesidairydami į šalis, privalote tikėti, kad tai, ką jūs darote, pavyks.

Siūlau prisiminti pakilią nuotaiką ir optimistinius jausmus, kuriuos jautėte tik pradėję verslą. Nuotaikai pakelti skaitykite pozityvaus mąstymo veikalus, kurių galite įsigyti daugumoje knygynų.

Jokiu būdu nesileiskite užvaldomas minčių apie nesėkmę.

Kad nukreiptumėte mintis nuo šios baimės, paklauskite savęs, kodėl pradėjote savo verslą. Išvardinkite savo motyvus. Ar jie vis dar tebegalioja? Prisiminkite pradinius lūkesčius. Ar jie vis dar pasiekiami?

Pažinkite save, pažvelkite į savo vidinį pasaulį. Jei jaučiatės užvaldytas visų savo problemų, išnagrinėkite jas. Stenkitės susidoroti su esančia įtampa, baimėmis ir kitų žmonių reikalavimais, kiekvienai problemai skirdami po dieną. Didžiulės problemos, suskaidytos į mažus gabalėlius, atrodo visai kitaip.

Jūs ir patys žinote, kad be pinigų akimirksniu išspręsti problemų nepavyks. Pripažinkite tas problemas ir supraskite, kad kaip jūsų verslas palaipsniui grimzdo į bėdą, taip palaipsniui galima iš ten ir išsiropšti.

Tai priklauso nuo jūsų tikėjimo savo galimybėmis, tikėjimo, kad sugebėsite įveikti užgriuvusias problemas. Kartoju: skirkite kiekvienai problemai po vieną dieną.

Kai jūsų verslas bankrutuoja, sakote: "Blogiau už šiuos piktus telefono skambučius ir grasinimus teismu nebegali būti".

Klausinėjate savęs: "Kuriems galams aš pradėjau šį košmarą?"

Ankstesnis gyvenimas gali pasirodyti ramus ir patogus. Jūsų draugai ir šeima siūlo mesti verslą ir pasiieškoti paprastos tarnybos. Tikėtina, kad jaučiate spaudimą iš visų pusių: šeimos, draugų, kreditorių, darbuotojų, partnerių ir mokesčių rinkėjų.

Tai gali būti pats blogiausias laikotarpis jūsų gyvenime. Bankrotas gali staiga pasirodyti patrauklus. Tačiau būkite atsargūs. Jei esate įsitempę, nemąstote blaiviai. Jei kreditoriai neverčia jūsų verslo bankrutuoti, patys to daryti neskubėkite!

Kai kurioms firmoms savanoriškas bankrotas ar reorganizavimasis gali būti išeitis. Tačiau dauguma firmų, prašančių juridinės apsaugos nuo kreditorių, netampa nepriklausomos.

Nuo to momento, kai paprašysite teisėjo jus apginti, būsite atidavęs savo verslą į kreditorių komiteto rankas.

Galite toliau vadovauti kompanijai, tačiau dabar kreditorių komitetas yra jūsų nauja "direktorių valdyba". Tvarkydami savo verslo reikalus, nebeturėsite laisvės.

Turėsite pateikti finansinį planą, parodantį, kaip planuojate tvarkyti verslo reikalus ir sumokėti sąskaitas. Nepavykus įvykdyti naujų įsipareigojimų, komitetas bet kada gali rekomenduoti teismui jūsų verslą paskelbti bankrutavusiu, o turtą panaudoti skoloms išmokėti.

Niekas nenori, kad verslas sužlugtų: nei jūs, nei jūsų investuotojai, partneriai, darbuotojai, klientai, kreditoriai.

Nepavykęs verslas visiems atneša nuostolių. Tačiau daug kam pavyksta išsilaikyti ir nepaskelbus bankroto. Jūsų vidinės jėgos, sugebėjimai ir ryžtas įtakoja, ar verslas išgyvens, ar ne. Stebuklas privalo ateiti iš jūsų.

Duosiu praktišką patarimą, padėsiantį apsispręsti, ar eiti toliau į priekį. Jei daugiau neinvestuojate savo pinigų ir nerizikuojate asmeniniu turtu, likite versle tol, kol būsite išmestas iš rinkos. Kada tas laikas ateis (jei jis ateis) - sprendimas bus aiškus.

Išliksite versle, jei nebūsite priverstas ant durų kabinti spynos.

Dr. Paul E. Adams
Professor Emeritus Ramapo College
 
  © e-Solution: InDis Baltic