LT  EN  
 
  Martin A. Dege

Naujienos    Menas ir verslas    

Dvylika žingsnių į verslo sėkmę

"Sėkmė - tai kelionė, o ne tikslas", Ben Sweetland

2002-02-03

The Baltic Times
Paul E. Adams

Jis dėkojo, kad nurodžiau klaidas, kurių reikia saugotis, kuriant sėkmingą verslą. Tačiau, jo manymu, aš pasiūliau nepakankamai daug pozityvių nuorodų.

Taip gimė dvylika apybraižų, kuriose vystau amžinai populiarią temą "Kaip susilaukti sėkmės?". Pavadinau jas "Dvylika žingsnių į verslo sėkmę".

Remdamasis asmeniniu savo, kaip verslininko, patyrimu, knygų, laikraščių, įvairių pasisakymų apie sėkmę analize, padariau išvadas, kurios jums tikrai bus naudingos.

Vieni žmonės mano, kad sėkmę gyvenime ar versle lemia laimė, pasisekimas, vadinasi, atiduoda save į fortūnos rankas. Jiems ir siūlau savuosius dvylika žingsnių, kuriuos gali kontroliuoti pats žmogus. Kiti gi, ypač jei juos lydi sėkmė, mano, kad 90 proc. sėkmės priklauso nuo jų pačių, likusius 10 proc. atiduodami likimui.

Kas yra sėkmė? Tai pasiekimas visko, ką mes užsibrėžiame įvykdyti. Nebūtinai tai turi būti pinigai, prestižas ar valdžia. Sėkmingai gyventi - reiškia kurti tokį gyvenimą, kokio jūs trokštate: mėgautis ne tik rožinėmis spalvomis, bet ir džiaugtis kasdieninio gyvenimo teikiamais malonumais.

Nepriklausomai nuo to, kas mums nutinka, galime tiesiog dėkoti gyvenimui. Visada galime siekti pagerinti savo gyvenimą. Vienintelis žmogus, kuris sako "ne" – jūs patys. Galėdami panaudoti savo gabumus įgyti sėkmei, dažnai tuos pačius gabumus naudojame neteisingai ir tampame nelaimingi. Paprastas pavyzdys - pavydas. Jei nepavydėtume tiems, kas turi daugiau, galbūt visai nebjauriai jaustumėmės?

Manau, kad visi mes galime džiaugtis sėkmingu gyvenimu. Tačiau kodėl vieni patenkinti, o kiti - ne? Juk visi siekia tų pačių sėkmės simbolių – pinigų, prabangos, valdžios ir pripažinimo.

Jei kažkas netikėtai paveldėjo kokį nors postą ar pinigus, galima sakyti, kad šiam žmogui susiklostė palankios aplinkybės, bet tai visiškai nėra tai, ką aš vadinu sėkme. Sėkmė, mano manymu, yra tikslo įgyvendinimas. Verslininkai, kurie džiaugiasi savo pastangų vaisiais, sutinka, kad sėkmei versle reikalingi įgūdžiai, šaltiniai ir pozityvus mąstymas.

Ar sėkmė - tai sunkus darbas? Ne, daugelis, kurie deda daug pastangų, suvokia, kad sėkmė juos aplenkė.

Ar visi žmonės gali turėti sėkmę? Tam tikra prasme - taip, kadangi tikra sėkmė - tai gyvenimas, kuris atneša pasitenkinimo jausmą ir gerovę. Įžymybės statusas ar turtai gali būti sėkmė arba laimė, bet tai įgyti pavyksta toli gražu ne visiems, kurie to siekia.

Ar reikalingi kokie nors ypatingi sugebėjimai? Jie padeda, bet nėra būtina sąlyga. Svarbiausia sėkmėje esate jūs patys ir jūsų požiūris į gyvenimą.

Kai kurie psichologai sako, kad mes turime pasirinkimą: būti laimingi arba nelaimingi.

Manau, kad šiek tiek tiesos šiame teiginyje yra, bet, deja, ne visi žmonės supranta, jog toks pasirinkimas iš viso yra galimas.

Kitame straipsnyje papasakosime, kaip žengti pirmąjį žingsnį. Kas mes esame, kodėl elgiamės taip, o ne kitaip? Jei norime suprasti kitų žmonių elgesį ir tapti gerais verslininkais, būtina pažvelgti į savo vidinį pasaulį.

Dr. Paul E. Adams
Professor Emeritus Ramapo College

**************************************************
Visos P. E. Adamso straipsnių ciklo dalys:
Pirmasis žingsnis: ar jūs žinote, kas esate?
Antrasis žingsnis: greitas reikalų tvarkymas
Trečiasis žingsnis: netinginiauk!
Ketvirtasis žingsnis: organizuotumo svarba
Penktasis žingsnis: valdyk emocijas!
Šeštasis žingsnis: išmok pasakyti "ne"
Septintasis žingsnis: būk sąžiningas!
Aštuntasis žingsnis: venk nežabotos plėtros
Devintasis žingsnis: nebijok prašyti
Dešimtasis žingsnis: valdyk finansus
Vienuoliktasis žingsnis: suvok rizikos esmę
Dvyliktasis žingsnis: nenuleisk rankų
 
  © e-Solution: InDis Baltic