LT  EN  
 
  Martin A. Dege

Naujienos    Menas ir verslas    

Pirmasis žingsnis: ar jūs žinote, kas esate?

2002-02-04, The Baltic Times. Paul E. Adams


"Nėra nė vieno turtingo ar vargšo, kuris pats sau nepadėjo tokiu tapti."
Vokiečių patarlė


Ar nepaklausiate savęs, kodėl esama tokių palaimintų asmenybių, kurias, regis, globoja dieviškos būtybės? Ką šie žmonės turi tokio, ko neturi kiti? Ar tai koks nors mistinis žavesys, ar kas nors paprasto, žemiško?

Kaip žinoti, kas esi iš tikrųjų ir ko nori iš gyvenimo?

Štai čia ir yra raktas į jūsų būsimą verslininko sėkmę – ar galite numatyti, kaip jūs reaguosite į stresą ir sėkmę? Dauguma sėkmingų žmonių gali.

Kas jus "užveda"?


Psichologai sako, kad norėdami įgyvendinti savo tikslus jūs privalote suprasti, kas esate: savo stiprias puses, trūkumus, sugebėjimą pasinaudoti galimybėmis.

Kad ir ką jūs svajojate daryti, turite prisiminti, kad jūsų charakterio savybės bus labai svarbios kelyje į sėkmę. Jūsų įpročiai, požiūris į gyvenimą, nuostatos – tai bagažas, kurį nešitės su savimi. Taigi, prieš pradėdami, suraskite šiek tiek laiko tam, kad suprastumėte, kas esate.

Papasakosiu apie tokį poną Rodžerį, kuris, praradęs darbą, pasiskolino iš tėvų pinigų naujam verslui pradėti. Jau po metų šerifas užrakino jo ofiso duris.

Tik vėliau Rodžeris suprato, kad jo motyvacija pradėti verslą buvo emocinis poreikis įrodyti buvusiam darbdaviui, jog pastarasis buvo neteisus jį atleisdamas, o ne sunkumai ir laisvė veikti savo versle.

Jūs privalote patys rasti, kas jus "užveda". Ar jūs susikoncentravęs, ar klaidžiojate per gyvenimą, tikėdamiesi, jog stebuklas atneš jums turtus ir šlovę? Jūs minioje ar ant scenos? Ar jūs vedate žmones, ar sekate iš paskos? Norite paaukštinimo ar komforto? Gyvenimo sėkmė bus jūsų tik tada, kai nustatysite savo troškimus ir varomąsias jėgas.

Emocijų valdymo menas

Pradėti ir valdyti verslą toli gražu nėra lengva. Jis pilnas sunkumų ir problemų, ir tik nuo jūsų priklauso, kaip reaguosite ir susidorosite su savo emocijomis. Tai apibrėš, ar pagausite sėkmę, ar patirsite nesėkmę.

Prieš imdamiesi kalno problemų, jūs turėtumėte žinoti savo galimybes susidoroti su jomis. Nelaukite, kol problema užvaldys jus, jei nesate tikri, kad turite sugebėjimų ją išspręsti.

Pažinti save – tai žinoti, kaip elgsitės ir reaguosite į visas galimas situacijas: malonias ir nemalonias. Pavyzdžiui, aš maniau, kad galiu lengvai susidoroti su iškylančiais sunkumais, tačiau po ištikusių nesėkmių priėjau priešingos išvados. Supratau, kad sėkmingas problemų sprendimo rezultatas priklauso nuo mano sugebėjimų susitvarkyti su savimi.

Jūsų sėkmė eis paskui jūsų veiksmus – teisingus veiksmus. Jei pažinsite save – turėsite vidinį pojūtį, kaip reaguoti į sunkumus ir apdovanojimus.
 
  © e-Solution: InDis Baltic