LT  EN  
 
  Martin A. Dege

Naujienos    Menas ir verslas    

Antrasis žingsnis: greitas reikalų tvarkymas

2002-02-07, The Baltic Times. Paul E. Adams


"Žmogus, laukiantis, kol keptas ančiukas įskris į burną, turės laukti ilgai, labai ilgai."
Kiniečių patarlėJei norite pradėti verslą, ar žinote, kaip pasiekti tai, ką užsibrėžiate? Žmonės, kurie pasiekia savo tikslus, įvykdo užduotis ir atlieka, ką pažadėjo, paprastai būna sėkmingi gyvenime.

Jie žino, kaip pasiekti tai, ko nori. Jie supranta, kurie reikalai svarbūs, o kurie antraeiliai.

Jie žino, kaip svarbu nustatyti prioritetus. Jie nešvaisto savo laiko. Jie jaučia, kad nereikšmingos smulkmenos praryja neįkainojamas valandas ir sudaro nesėkmių pagrindą.

Antra vertus, turbūt pažįstate žmonių, kurie daug žada, tačiau nieko iš to neišeina. Deja, jų svajonės lieka svajonėmis, bet ne atliktais darbais.

Jei esate žmogus, nesugebantis atlikti darbų ar įgyvendinti savo tikslų, prieš pradėdamas savo verslą susimąstykite dar kartelį. Jūs greitai suvoksite, kad vadovauti verslui tolygu dirbti griežtam ir reikliam šeimininkui. Jūsų klaidos kainuos jums pinigus ir jokie pasiteisinimai nebepadės.

Prisiimkite atsakomybę už savo veiksmus ir neveiklumą

Pripažinkite faktą, kad sėkmė – tai ne sapnas apie tai, ką planuojate padaryti, bet veiksmai, konstruktyvūs suplanuoti veiksmai, kurie žingsnis po žingsnio nuves jus prie sėkmės. Nenustokite mąstyti ir veikti! Jei prasideda veikimas be planavimo, vadinasi, pasiektas kritinis taškas.

Jauskite, kada atėjo laikas priimti sprendimą

Naujame versle turite neatidėliodamas spręsti nuolat iškylančias problemas, priešingu atveju, jau pradžioje galite prarasti pinigus. Taip, norėsis skubiai paversti jūsų naują įmonę pelninga. Tam pasiekti reikalingas aktyvus vadovavimo stilius. Jeigu jums patinka aptarinėti savo planus iki išsekimo, pakeiskite vadovavimo stilių arba pasiieškokite naujo darbo.

Reikalų tvarkymas

Gal turite problemų tvarkant reikalus arba sunkumų laiku atlikti pavestus darbus? Galbūt taip yra todėl, kad jūs nesugebate priimti sprendimo, bijote veikti, esate perdaug atsargus, bijote padaryti klaidas arba suklysti nustatant prioritetus.

Ar galite kam nors patikėti dalį reikalų? O galbūt manote, kad viską turite padaryti patys, nepasitikėdami kitais ir nemanydami, kad jie gali padaryti darbą taip pat gerai, kaip ir jūs? Jeigu jums tinka pastarasis atvejis, versle nuveiksite mažiau, nes būsite per daug užsiėmęs eilinėmis užduotimis.

Kita galinti jus užgriūti problema - užduočių vykdymui reikalingo laiko neįvertinimas. Galbūt jūs per retai sakote "ne" ir švaistote laiką nesvarbioms problemoms.

Mokėjimas pasinaudoti sėkme

Nustatykite sau terminus ir imkitės veiksmų, nes jų atidėliojimas gali išstumti jus iš verslo. Pirmiausia, nustatykite pačią svarbiausią užduotį, kurią turite atlikti šiandien. Užduotį, svarbiausią jūsų kompanijos gerovei. Ir atlikite ją! Nenukrypkite nuo tikslo, įsiveldamas į šiuo metu nesvarbią veiklą. Tie reikalai gali palaukti, prie mažiau svarbesnių reikalų sugrįšite vėliau.

Organizuokite savo laiką. Supraskite, kad jis ribotas. Paklauskite savęs: "Ką turiu padaryti šiandien?" Ir dar kartą: "Ką privalau padaryti šiandien?"

Siūlyčiau susidaryti privalomų drabų sąrašą arba pakabinti kur nors namuose kokią atmintinę, gal tada išliksite teisingame kelyje.

Tai padės jums kiekvieną dieną pradėti ramiai. Sudarykite sąrašą visų svarbiausių užduočių ir imkitės veiksmų.

Dienos pabaigoje ramiai apsvarstykite, kaip ji praėjo, ir įvertinkite savo pažangą.

Taip pat siūlyčiau laikytis tokios asmeninės taisyklės: jeigu užduotis nepriveda prie galutinio rezultato - atidedu ją tinkamesniam laikui.

Kitame straipsnyje: ką daryti, kai apima tingulys ir norisi pabūti "tik bosu".

Dr. Paul E. Adams
Professor Emeritus Ramapo College
 
  © e-Solution: InDis Baltic