LT  EN  
 
  Martin A. Dege

Naujienos    Pranešimai spaudai    

„Kurk Lietuvoje: Afrik@LT“

Viešosios įstaigos „Kultūros artelė“ pranešimas spaudai

2009-03-15, Vilnius

Nevyriausybinė organizacija „Kultūros artelė” trečiąjį pavasarį žadina savaip, kūrybinių dirbtuvių ir renginių ciklu „Kurk Lietuvoje 2009“. Jau kovo 21 dieną (šeštadienį) prasideda „Afrik@LT2009” – tai edukacinė, vystomojo bendradarbiavimo programa, skirta kultūrų pažinimui bei kurčiųjų mokyklų bendradarbiavimui. Vilniaus senamiesčio širdyje, penkių žvaigždučių viešbučio RAMADA VILNIUS konferencijų salėje, pasitelkiant IT technologijas, virtualioje erdvėje susitiks Kenijos ir Lietuvos kurtieji/neprigirdintys vaikai, jų pedagogai, „Nafsi Akrobats Afrika“ globojami vaikai (perkusininkų ir akrobatų grupė). Vyks labdaros akcija, kurioje galėsite įsigyti šio projekto globėjos Eglės Aukštakalnytės Hansen knygą „Mama Afrika“ su autorės dedikacija, leidyklos „Tyto Alba“ knygų, rankdarbių iš Kenijos. Renginio metus surinktos lėšos bus skiriamos mokykloms: Kibera lūšnyno kurčiųjų ir specialios priežiūros vaikų mokyklai „Little rock” („Maža uola“) ir Kivuli vaikų centrui (Nairobi, Rytų Afrika). Tiesioginę transliaciją galėsite matyti interneto televizijoje: www.internetTV.lt

PREMJERA!

BILIETAI LT platina bilietus į šeštadienio popietės koncertą visai šeimai ir globos namų auklėtiniams. Vilniaus teatre „Lėlė“ skambės Tomo Dobrovolskio muzikinis projektas „Afrika“, kuriame dalyvaus Panevėžio kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų pagrindinės mokyklos perkusininkų grupė (ritmikos ir muzikos vadovė Aldona Mikolaitienė, meno vadovas Tomas Dobrovolskis), Plazi Halaoui (Togo Respublika, Pietvakarių Afrika) ir Tomas Dobrovolskis (Lietuvos Respublika). Koncerto pradžia 16 val.

APIE MUZIKINĘ PREMJERĄ „AFRIKA“.

Muzikinis projektas „Afrika“ - tai nauji instrumentai, nauji garsai, naujos kompozicijų aranžuotės amžinai saulėtos Afrikos temomis, staigmenos ir improvizacijos.

„Po Afriką keliauju mintimis. Savo vaizduotėje tapau Afrikos paveikslą gamtos vaizdų, ritmo, šokio, ritualų, garsų potepiais. Tai mano muzika. Tai mano iliuzija ir tai - mano Afrika. Įsivaizduojama Afrika”,- tokiais žodžiais savo projekto koncepciją pristato Lietuvos muzikantas, perkusininkas, kompozitorius, multi-instrumentalistas Tomas Dobrovolskis.

„Man bendradarbiavimas šiame projekte yra labai netikėtas ir labai įdomus, - sakė Plazi Haloui į Lietuvą atvykęs iš Togo Respublikos, esančios pietvakarių Afrikoje. - Muzikuodami kartu atrandame naujų ir labai įdomių sąskambių, todėl tiek mūsų originalios kompozicijos, tiek ir autentiškos dainos iš mano šalies suskamba naujai, labai įdomiai, netikėtai“.

Jūs taip pat galite prisidėti, padovanojant bilietus į koncertą vaikų globos namų auklėtiniams arba skirdami 2% nuo gyventojų pajamų mokesčio.

Informacija ir bilietų rezervacija telefonu 118 (1,5 Lt/min)

Renginio rėmėjai: Yanos International (NL), penkių žvaigždučių viešbutis „Ramada Vilnius“, UAB SK dizainas, vertimų centras „Ermara”, Kazimieras Uoka (Kovo 11-osios akto signataras, LR Seimo narys), leidykla „Tyto Alba“, UAB „Čili Holdings", Iapetus (Vokietija).

„AFRIKA“ KELIAUS PO LIETUVĄ: Kovo 27 d. (penktadienis) 18 val. kultūros centre (Respublikos g. 40, Panevėžys); Kovo 28 d. (šeštadienis) 18 val. Šiaulių arenos mažoje koncertų salėje (Jono Jablonskio g. 16, Šiauliai); Balandžio 1 d. (trečiadienis) 18 val. Anykščių koplyčioje (Vilniaus g. 36, Anykščiai); Balandžio 2 d. (ketvirtadienis) 18 val. Radviliškio miesto kultūros rūmuose (Maironio g. 10, Radviliškis); Balandžio 8 d. (trečiadienis) 18 val. VDU Didžiojoje salėje (Kristijono Donelaičio 58 - 3, Kaunas). Norėdami pasikviesti atlikėjus į savo bendruomenes ar miesto renginius, kreipkitės mobil. tel. 8~                              659 69 211                , norinčius dalyvauti perkusijos pamokose, prašome registruotis iš anksto el. paštu: KurkLietuvoje@gmail.com Prioritetas skiriamas socialiai pažeidžiamiems, kurtiems ir neprigirdintiems regiono vaikams ir jaunimui.

Informacija pasiteiravimui:
NVO „Kultūros artelė“
Odeta Abromavičiūtė
Mobil. tel. 8                               659 69 211                                
El. paštas: info@CultureArtFact.org arba cultureartfact@gmail.com
http://www.CultureArtFact.org 

 
  © e-Solution: InDis Baltic