LT  EN  
 
  Martin A. Dege

Naujienos    Pranešimai spaudai    

Afrik@LT2009: Muzikinė premjera „Afrika“ keliauja po Lietuvos regionus

Viešosios įstaigos „Kultūros artelė“ pranešimas spaudai

2009-03-25, Vilnius

Tomo Dobrovolskio ir Plazi Halaoui (Togo Respublika, Pietvakarių Afrika)
muzikinė premjera „Afrika“ keliauja po Lietuvos regionus


\'\'2009 m. balandžio 1 d. (trečiadienis) 18 val. Anykščių koplyčioje (Vilniaus g. 36, Anykščiai) ir 2009 m. balandžio 2 d. (ketvirtadienis) 18 val. Radviliškio miesto kultūros rūmuose (Maironio g. 10, Radviliškis) bus pristatoma projekto „Kurk Lietuvoje“ Tomo Dobrovolskio ir afrikiečio Plazi Halaoui muzikinė premjera „Afrika“. Šis projektas – tai nauji egzotiški instrumentai, nauji garsai, naujos Tomo Dobrovolskio ir Plazi Halaoui (Togo Respublika, Pietvakarių Afrika) autentiškų afrikietiškų kompozicijų aranžuotės amžinai saulėtos Afrikos temomis.

„Po Afriką keliauju mintimis. Savo vaizduotėje tapau Afrikos paveikslą gamtos vaizdų, ritmo, šokio, ritualų, garsų potėpiais. Tai mano muzika. Tai mano iliuzija ir tai - mano Afrika. Įsivaizduojama Afrika”,- tokiais žodžiais savo projekto koncepciją pristato lietuvis muzikantas ir kompozitorius Tomas Dobrovolskis.

„Man bendradarbiavimas šiame projekte yra labai netikėtas ir labai įdomus, - sakė Plazi Halaoui, į Lietuvą atvykęs iš Togo Respublikos, esančios pietvakarių Afrikoje. - Muzikuodami kartu atrandame naujų ir labai įdomių sąskambių, todėl tiek mūsų abiejų originalios kompozicijos, tiek ir autentiškos dainos iš mano šalies suskamba naujai, labai įdomiai, netikėtai“.

Prieš abu renginius publiką šildys Anykščių ir Radviliškio kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų bendruomenės perkusininkų grupės pasirodymas (meno vadovas Tomas Dobrovolskis), pristatoma vaizdinė informacija apie Panevėžio kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų pagrindinės mokyklos naujuosius likimo draugus Afrikoje, tai mokykla „Mažoji uola“ (Filmo autorė - Eglė Aukštakalnytė Hansen. Nairobis, Kenija).

Bilietus galėsite įsigyti renginio vietoje valandą prieš koncertą.

Kiti koncertai Lietuvoje:
• Balandžio 8 d. (trečiadienis) 18 val. VDU Didžiojoje salėje (Kristijono Donelaičio 58 - 3, Kaunas). 
• Balandžio 15 d. (trečiadienis) 17 val. Zarasų kultūros centre (Vytauto g. 1A/2A, Zarasai)

Norėdami pasikviesti atlikėjus į savo bendruomenės ar miesto renginius bei dėl papildomos informacijos prašome kreiptis:

Odeta Abromavičiūtė
NVO „Kultūros artelė“
Mobil. tel. 8 659 69 211
El. paštas: info@CultureArtFact.org arba KurkLietuvoje@gmail.com
http://www.CultureArtFact.org

 
  © e-Solution: InDis Baltic