LT  EN  
 
  Martin A. Dege

Naujienos    Pranešimai spaudai    

Ir vasarą visi gali mokytis

Viešosios įstaigos „Kultūros artelė“ pranešimas spaudai


Ir vasarą visi gali mokytis

P R A N E Š I M A S  S P A U D A I
2009.06.30 Vilnius


Ugdyti dėmesingumą šalia esančiam, įgyti naujų įgūdžių lavinant meninę saviraišką galima prasmingai leidžiant laiką su kitokiais, nei tu. Akademinės valandos ir mokymai, seminarai, turiningos meistriškumo pamokos muzikuojantiems klasikine gitara, valtorne ir smuiku, praktikumai menui gabiems, taktilinė grafika neregiams ar perkusija kurtiems suderinama įgyvendiname projekte „Kurk Lietuvoje“: 3-oje Tarptautinėje vasaros meno akademijoje „Art Baltica 2009“.

Vasara - metas naujiems atradimams ir džiaugsmams

Ugdyti dėmesingumo šalia esančiam, įgyti naujų įgūdžių lavinant meninę saviraišką galima prasmingai leidžiant laiką su kitokiais, nei tu. Akademinės valandos ir mokymai, seminarai, turiningos meistriškumo pamokos muzikuojantiems klasikine gitara, valtorne ir smuiku, praktikumai menui gabiems, taktilinė grafika neregiams ar perkusija kurtiems suderinama įgyvendiname projekte „Kurk Lietuvoje“: 3-oje Tarptautinėje vasaros meno akademijoje „Art Baltica 2009“. Dešimties meno kalbos dienų idėja - suteikti tokių papildomų žinių, kokių nepasiūlo mokymo programos, padėti susirasti naujų sielos draugų ir bendraminčių. Didžioji dalis globos namų vaikų būna matę ne paties tinkamiausio gyvenimo pavyzdžių, kiti – augę visiškai nežinodami, ką reiškia turėti mamą ir tėtį. Dar kitokie šalia mūsų - gyvenantys tamsos ir tylos pasaulyje. Taigi, jeigu galime kažkuo tokiems vaikams padėti – tai tik geru savo pavyzdžiu, buvimu kartu ir spinduliuojama meile.

„Pagal savo poreikius dalyviai galės pasirinkti sau įdomius užsiėmimus: psichologų sukurtais metodais atskleisti savęs pažinimo ir atsiskleidimo galimybes, tobulinti ryšį tarp kūno ir sielos jogos ar šokio ir plastikos pratimais, lavinti vaizduotę ir kūrybingumą garso, vaizdo ar liečiamo meno srityse, kurti sau jaukių namų aplinką, daugiau sužinoti apie Lietuvos ir Lietuvos dailės istorijos, mūsų šalies heraldikos subtilybes, muzikuoti ar kelti profesinį meistriškumą (valtornės, klasikinės gitaros ir smuiko klasėse), vakarais skaityti pasakas patiems mažiausiems globos namų gyventojams, kurti stovyklos vaizdo dienoraštį ir svajonių albumus; Teletilto pagalba antrą kartą susitikti su Kenijos „Litlle Rock“ mokyklos ir „Nafsi Acrobats Afrika“ likimo draugais, savo sukurtus darbelius mokytis pristatyti platesnei auditorijai, improvizuoti, bendrauti su vasaros meno akademijos garbės svečiais. Pasak Algirdo Karaliaus edukacinio projekto „Atkaklumo galia“ palaikymo komandos „Super Menai“, tarptautinė vasaros meno akademija „Art Baltica 2009“ unikali ne tiks savo nuoširdumu, tikrumu, puikiomis gyvenimo ir kūrybai tinkamomis sąlygomis Kuršėnų vaikų globos namuose, bet ir dideliu dėmesiu ekologiškai bei sveikai mitybai. „Tai tik maža numatytos programos dalis“, - sakė „Art Baltica“ tarptautinio projekto kūrėja Odetė Abromavičiūtė.

Seminarus ir praktinius užsiėmimus ves profesionalūs dėstytojai, savo srities specialistai, kuriuos siūlys ir aktyvūs bendraminčiai, projekto partneriai (VšĮ „Medicinos Verslo Akademija“, „Agentūra ŪPAS“). Stovyklos metu jie pristatys garsių psichologų ir filosofų idėjas, perteiks savo patirtį neformalioje aplinkoje. Mūsų partneriai dalyvius skatins mokytis sveikos gyvensenos ir mitybos principų. Vėliau planuojama stovyklos metu sukurtą programą pristatyti plačiajai visuomenei, bus dalyvaujama įvairių Lietuvos regionų miestelių šventėse, Vilniaus Universiteto Botanikos sode Kairėnuose ir japoniškame sode „Dainuojančių akmenų slėnyje Madzuchai“ Kretingos rajone.

Turiningai ir aktyviai praleisime savaitgalius, lankydamiesi kultūrinio turizmo traukos centruose (pažintis su Šiaulių regiono kultūrinio paveldo vietovėmis), rengdami Turkijos pedagogų kamerinės muzikos koncertus, rečitalius, atviras mestriškumo pamokas regionų muzikos pedagogams.

Į meno akademiją, kuri vyks liepos 17- 27 dienomis, kviečiami visi - gabūs menui, norintys išskirtinai daugiau laiko skirti muzikavimui su žymiais pedagogais, taip pat kviečiamos šeimos. Dalyvių registracijos forma rasite interneto svetainėje www.cultureartfact.org/index.php?tid=19&sid=186

Labai kviečiami verslininkai bei privatūs asmenys, kurie norėtų prisidėti ir paremti šį unikalų projektą, skatinantį tiek meno ir saviraiškos plėtrą, tiek netradicinį ugdymą vaikų, kuriems labiausiai reikia pagalbos, žmogiškos šilumos ir artumos.

Daugiau apie privačią nevyriausybinę organizaciją „Kultūros artelė“

Visuomeniniais pagrindais egzistuojanti organizacija siekia sukurti sociokultūros problemų sprendimus meno kalba, suvienyti kūrybingų, aktyvių, meno kalba integruotų ir atsakingų piliečių visuomenę Lietuvoje, o ne emigracijoje.

Misija – atsigręžti į kūrybingą žmogų ir įveikti per sovietmetį įsišaknijusią nepagarbą šeimai, asmenybei, rūpintis augančia nauja karta, talentingais menininkais bei senjorais, saugoti LT tapatybę bei garsinti Lietuvos vardą pasaulyje. Mums itin svarbi visuomenės fizinė moralinė sveikata, jos ugdymas skleidžiant kokybišką, profesionalųjį meną, formuojant ir lavinant augančios auditorijos meninį skonį, pojūčius ir skatinant socialiai pažeidžiamų jaunų žmonių integracijos į visuomenę.

Pagrindinė veikla – meno konsultacijos ir idėjos verslo renginių organizatoriams, turizmo ir verslo organizacijoms; meno vadybos paslaugos atlikėjams ir jauniems talentams; sociokultūros kūrimas ir neįgaliųjų integracija į visuomenę meno kalba; tarptautinis bendradarbiavimas užsienio kolegų projektuose. Teikiame kultūros vadybos paslaugas profesionaliems atlikėjams, menininkams ir privatiems asmenims, kuriame edukacinius, švietėjiškus, viešųjų ryšių visuomenės sveikatos projektus vaikams, jaunimui ir profesionalams, organizuojame klasikinės kamerinius gyvos muzikos bei poezijos vakarus bei koncertus, kuriame menines programas festivaliams netradicinėse erdvėse, kultūrinio turizmo programas (meno kolektyvams, privatiems asmenims, atvykstančiojo turizmo agentūroms).

„Kultūros artelė“ pagrindinis rėmėjas: Yanos International (NL)

Rėmejai: UAB „Garsų pasaulis“, „Muzikos instrumentai“, leidykla „Nieko rimto“, mineralinis vanduo „Vichy“, Kultūros rėmimo fondas, Vilniaus miesto savivaldybė.

Partneriai: „Medicinos Verslo Akademija“, Agentūra ŪPAS, Kuršėnų meno mokykla, „Menas sau“, Vertimų centras „Ermara“, Eičiūnų jaunimo centras, Kuršėnų karate kyokushin klubas DAO, Chaimo Frenkelio vila, „Maestro Olialia kortelė“, Šiaulių turizmo informacijos centras.

Projekto globėjas: Šiaulių apskrities viršininkas Rimundas Domarkas

Daugiau informacijos:
Odetė Abromavičiūtė, VšĮ „Kultūros artelė“ vadovė
Tel. 8 659 69211
El.paštas: KurkLietuvoje@gmail.com

 
  © e-Solution: InDis Baltic