LT  EN  
 
  Martin A. Dege

Naujienos    Pranešimai spaudai    

Kurk Lietuvoje: Art Baltica 2009 pristatymas Pūčkorių patrankų liejykloje

2009-07-10, Vilnius

Viešosios įstaigos „Kultūros artelė“ pranešimas spaudai

PROJEKTO „KURK LIETUVOJE: ART BALTICA 2009“ PRISTATYMAS
PŪČKORIŲ PATRANKŲ LIEJYKLOJE


\'\' 2009 m. liepos 13 d. (pirmadienį), 16 val. Pavilnių regioniniame parke esančioje Pūčkorių patrankų liejykloje bus pristatyta 3-oji tarptautinė vasaros meno akademija „Art Baltica 2009“, sudėtinė edukacinių renginių ciklo – festivalio „Kurk Lietuvoje“ dalis. VšĮ „Kultūros artelės“ organizuojama vasaros meno akademija nuolat kviečia jaunuosius Lietuvos talentus dalyvauti kasmet atnaujinamoje meninėje edukacinėje programoje Kuršėnų vaikų globos namuose.

Šioje Kuršėnų vietovėje – ramybės ir kūrybos džiaugsmo oazėje bus suteikta puiki proga susipažinti su profesionaliais menininkais pedagogais bei talentingu ir kūrybingu jaunimu. Šių metų programoje vyks kūrybinės dirbtuvės regintiems ir neregiams, profesinio meistriškumo kursai jau pažengusiems valtornės, smuiko ir klasikinės gitaros (Turkijos pedagogai) fanams ar pradedantiesiems jogos ar karatė Kyokushin pratybas, pažintis su tautodailininkais, garso ir vaizdo laboratorija, psichologijos, dailės istorijos seminarai ir praktiniai užsiėmimai. „Mes kviečiame vaikus ir jaunimą gyventi harmoningiau, ekologiškiau, sveikiau, besimokant kūrybingai spręsti socialines problemas“, pabrėžia projekto „Kurk Lietuvoje“ autorė Odetė Abromavičiūtė. Užsiėmimus ves ne tik žinomi lektoriai iš Lietuvos, bet ir iš užsienio. Projektą globoja Šiaulių apskrities viršininkas Rimundas Domarkas.

Projekto „Art Baltica 2009“ programos pristatymo metu bus eksponuojami ankstesnių tarptautinės vasaros meno akademijos dalyvių sukurti darbai.

"Kultūros artelė" veiklą vertinantys rėmėjai ir partneriai: Yanos International (NL), UAB „Garsų pasaulis“, UAB „Muzikos instrumentai“, leidykla „Nieko rimto“, mineralinis vanduo „Vichy“, Kultūros rėmimo fondas ir Vilniaus miesto savivaldybė; „Medicinos Verslo Akademija“, Agentūra ŪPAS, Kuršėnų meno mokykla, „Menas sau“, Vertimų centras „Ermara“, Eičiūnų jaunimo centras, Kuršėnų karate kyokushin klubas DAO, Chaimo Frenkelio vila, „Maestro Olialia kortelė“, Šiaulių turizmo informacijos centras. Taip pat informaciniai rėmėjai: http://www.cultureartfact.org/index.php?tid=5&sid=226

PŪČKORIŲ GYNYBINIS KOMPLEKSAS. PATRANKŲ LIEJYKLA

\'\' Patrankų liejykla su aušinamaisiais tvenkiniais bei parako malūnais buvo pastatyta 16 a., dėl šios priežasties iki 18 a. vid. Dvaras priklausė LDK vyriausybės iždui, patrankų gamyba buvo Artilerijos vadovybės žinioje. Čia buvo liejamos įvairaus dydžio patrankos , liejykla turėjo savo pabūklų bandymo poligonus, artileristų mokymo laukus. Užtvenkus Vilnią ir iškasus kanalą, jos vanduo suko patrankų liejimo mechanizmus, o vandens galia buvo naudojama sunkiems daiktams kilnoti. Gana dažnai patrankų liejykloje buvo liejami ir varpai. Joje savo patrankas remontavo ir įranga naudojosi švedų, rusų (Petro I), prancūzų (Napaleono) armijų daliniai, vėliau čia 19 a. veikė vienas didžiausių Lietuvoje malūnų, turėjęs 12 girnų kuris vėliau pritaikytas popieriaus fabrikui, o 1905 m. Puškarnia buvo minima, kaip medžio malimo fabrikas. Pirmojo pasaulinio karo metu visi įrenginiai buvo išgabenti į Vokietiją, o po Antrojo pasaulinio karo fabrikas virto griuvėsiais ir tik dalis pastatų vėliau buvo atstatyti.

KAIP MUS SURASTI:
http://www.maps.lt/zemelapis/

Įvykusio renginio foto galerija:
2009-07-13

PAPILDOMA INFORMACIJA:
Odetė Abromavičiūtė
NVO „Kultūros artelė“
Mobil. tel. 8 659 69 211
El. paštas: KurkLietuvoje@gmail.com
http://www.CultureArtFact.org

 
  © e-Solution: InDis Baltic