LT  EN  
 
  Martin A. Dege

Naujienos    Pranešimai spaudai    

Kūrybinė vasara jauniems talentams - vėl Kuršėnuose

Viešosios įstaigos „Kultūros artelė“ pranešimas žiniasklaidai2009-07-16, Vilnius

KŪRYBINĖ VASARA JAUNIESIEMS TALENTAMS – VĖL KURŠĖNUOSE

2009 m. liepos 17 d. (penktadienį) 3-oji tarptautinė vasaros meno akademija „Art Baltica 2009“ į Kuršėnų vaikų globos namus (Pramonės g. 2, Kuršėnai, Šiaulių raj.) sukvies jaunuosius Lietuvos talentus - edukacinių renginių ciklo „Kurk Lietuvoje“ dalyvius. Šis festivalis – jau tradicija tampantis VšĮ „Kultūros artelė“ renginys, kviečiantis drąsiai dalyvauti jaunimą kūrybėje vasaroje – tikroje meno, aitvarų ir svajonių šventėje.

Didžioji festivalio „Kurk Lietuvoje“ programos dalis vyks nuostabioje vietovėje – Kuršėnuose, kur dalyviai ramybės ir kūrybos džiaugsmo oazėje turės progą susipažinti su profesionaliais menininkais pedagogais bei talentingu ir kūrybingu jaunimu. Kai kurie renginiai vyks Panevėžyje bei Vilniuje. Šių metų programoje numatytos kūrybinės dirbtuvės regintiems ir neregiams, profesinio meistriškumo kursai jau pažengusiems valtornės, smuiko ir klasikinės gitaros (Turkijos pedagogai) fanams. Taip pat vyks jogos ir karatė Kyokushin pradedantiesiems pratybos, o norintieji galės susipažinti su tautodailininkais bei garso/vaizdo laboratorija. Dalyviai galės pasirinkti psichologijos, dailės istorijos, fotografijos meno, šokio ir scenos plastikos, Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugijos seminarus ir pratybas. Detalesnę „ART BALTICA 2009“ programą skelbsime kituose pranešimuose.

„Meno akcijos, „Super Menų dienos“, improvizacijų koncertas Užupyje, dalijimasis kūrybos džiaugsmais ir pasiekimais – tai kūrybinės vasaros dalys, kuriose tikimės sulaukti jaunų žmonių aktyvaus dalyvavimo. Mes kviečiame vaikus ir jaunimą gyventi harmoningiau, ekologiškiau, sveikiau, mokantis kūrybingai spręsti socialines problemas“ - pabrėžia projekto „Kurk Lietuvoje“ autorė Odetė Abromavičiūtė. Užsiėmimus ves ne tik žinomi lektoriai iš Lietuvos, bet ir iš užsienio. Projektą globoja Šiaulių apskrities viršininkas Rimundas Domarkas.

„KURK LIETUVOJE: ART BALTICA 2009“ PROGRAMA

2009 m. liepos 18 d. ir 22 d. nuo 16:00 iki 18:00 val. Kuršėnų centrinėje aikštėje vyks Meno akcija – pasisveikinimas su vietos bendruomenėmis ir norinčiais įsilieti į kūrybingų žmonių gretas.

2009 m. liepos 19 d. 13 val. tarptautinės vasaros meno akademijos „Art Baltica 2009“ dalyviai: muzikuojantis Aukštaitijos ir Žemaitijos regiono jaunimas, Šiaulių vaikų globos namų auklėtiniai dalyvaus Šiaulių „Aušros“ muziejaus surengtoje ekskursijoje po Chaimo Frenkelio vilą.
Po ekskursijos 12.30 val. įvyks Turkijos pedagogų nemokama atvira pamoka grojantiesiems valtorne, smuiku ar klasikine gitara. Pedagogai iš Turkijos atvyksta savo lėšomis, norėdami susirasti naujų draugų ir partnerių vykdant tarptautinius kultūrinius mainus. Norinčius susipažinti su jais, maloniai kviečiame registruotis tel. 8 659 69 211. Tai bus neeilinė galimybė atlikėjams, siekiantiems profesinio meistriškumo. Susidomėjusius kviečiame pratęsti pamokas Kuršėnų globos namuose liepos 20 - 25 d.

14 val. vyks kamerinio ansamblio „Feverish“ (Turkija) koncertas. Jame dalyvaus: Zafer Yümlü (valtornė), Tuğrul Göğüş (smuikas), Süleyman Yildirim ir Mert Kayali (klasikinė gitara) kamerinės muzikos koncertas. Norintys galės prisidėti prie Šiaulių „Aušros“ muziejaus vykdomos akcijos fortepijonui įsigyti. Koncerto tiesioginę transliaciją matysite internete: www.internetTV.lt

2009 m. liepos 26 d. projekto dalyviai kartu su globos namų auklėtiniais vyks į Kretingos rajone Mažučių kaime besikuriantį Dainuojančių akmenų slėnį „Madzuhai“. Nuo 13 iki 16 val. vyks Algirdo Karaliaus projekto „Atkalumo galia“ dalyvių organizuojama „Super Menų diena“. Čia susipažinsime su kūrėjais, tautodailininkais, sveikos gyvensenos puoselėtojais, čia vyks tikra meno, aitvarų ir svajonių šventė. Nepraleiskite progos apsilankyti ir prisidėti drauge kuriant unikalų partnerystės parką, Dainuojančių akmenų slėnį „Madzuhai“! Šiuo renginiu mes atsisveikinsime su Žemaitijos regionu ir keliausime po kitas įstabaus grožio Lietuvos miestų ir miestelių vietas.

2009 m. liepos 27 d. 15 val. Panevėžyje aplankysime Šv. Juozapo senelių ir neįgaliųjų globos namus, statytus beveik 15 metų. Įkūrėjas, Upytės klebonas Juozapas Antanavičiaus ir jo globojamieji senoliai praturtins dieną kūrybiniu bendravimu su jaunimu ir užsienio atlikėjais. Drauge su jais pasidžiaugsime festivalio metu sukurtais meno darbeliais ir muzikinėmis programomis. Norintiems prisidėti ir paremti: Šv. Juozapo globos namų kodas 148509129, adresas – Katedros aikštė 4, a/s Nr. LT 137300010103900208 ir LT517300010076427960.

2009 m. liepos 28 d. užsienio svečiai lankysis Užupyje, Vilniaus menininkų oazėje. Galerija - klubas, buvusiose Užupio meno inkubatoriaus garažo patalpose, anot Dariaus Laumenio, turėtų būti erdvė, kur dienos - kūrybai ir darbui, o naktys - draugijai. Jėgas ir galimybes čia galės išbandyti visi norintys muzikuoti. Užupis pilnas geros, kūrybingos dvasios. Kurk. Dalykis. Džiaukis.

16 – 21 val. galerijoje-klube „Stopkė“, įvyks Turkijos pedagogų meistriškumo pamokos Vilniaus muzikuojančiam jaunimui (valtornė, smuikas, klasikinė gitara). O 20 val. pakviesime visus į kamerinės muzikos ir improvizacijų koncertą.

2009 m. liepos 29 d. projekto užsienio svečiai lankysis Turkijos ambasadoje Vilniuje, kultūrinio turizmo traukos centruose, geriau susipažins su Vilniaus kultūriniu pulsu ir Lietuvos Tūkstantmečio istorija.

2009 m. liepos 30 d. 13 -16 val. kviečiame visus į „Super Menų dieną“ VU Botanikos sode Kairėnuose.

„Kol esame jauni, atkaklūs ir kūrybingi, mes trumpiname sėkmės, tūnančios už kampo, laukimo periodą. Nėra kada liūdėt, kai tokia graži vasara, tiek puikių pedagogų Lietuvoje ir tiek daug aplink gėrio. Gera mokytis, ypač vasarą, nes žiemą visi šildomės ir sielos liūdesį gydome prisiminimais“, teigė nenuilstanti projekto iniciatorė Odetė Abromavičiūtė.

Iki susitikimų pamokose arba „Super Menų“ šventėse!

Mūsų veiklą gerbiantys rėmėjai ir partneriai: Yanos International (NL), UAB „Garsų pasaulis“, UAB „Muzikos instrumentai“, leidykla „Nieko rimto“, mineralinis vanduo „Vichy“, Kultūros rėmimo fondas ir Vilniaus miesto savivaldybė; „Medicinos Verslo Akademija“, Agentūra ŪPAS, Kuršėnų meno mokykla, „Menas sau“, Vertimų centras „Ermara“, Eičiūnų jaunimo centras, Kuršėnų karate kyokushin klubas DAO, „Aušros muziejus“, „Maestro Olialia kortelė“, Šiaulių turizmo informacijos centras. Taip pat informaciniai rėmėjai:
http://www.cultureartfact.org/index.php?tid=5&sid=226

PAPILDOMA INFORMACIJA:

Odetė Abromavičiūtė
VšĮ „Kultūros artelė“
Mobil. tel. 8 659 69 211
El. paštas: KurkLietuvoje@gmail.com
http://www.CultureArtFact.org
http://www.cultureartfact.org/index.php?tid=19&sid=210&aid=1095
http://www.cultureartfact.org/index.php?tid=17&sid=132&aid=1096  


 
  © e-Solution: InDis Baltic