LT  EN  
 
  Martin A. Dege

Naujienos    Pranešimai spaudai    

Negalia - ne kliūtis kūrybai

Viešosios įstaigos „Kultūros artelė“ pranešimas žiniasklaidai
2009-07-30, Vilnius

NEGALIA – NE KLIŪTIS KŪRYBAI

Mums, regintiesiems ir puikiai girdintiems, pasaulis – kupinas spalvų ir garsų, iš kurių galime pasirinkti akiai ir ausiai maloniausius. Turime galimybes mėginti savo jėgas įvairiose meninės raiškos priemonėse, mėginti muzikuoti, piešti – neribojami jokių kliūčių, nebent tik savo pačių troškimų ir siekių. Tačiau šalia mūsų visada yra Dievo mažutėlių – dvasinę ar fizinę negalią turinčių žmonių, taip pat - tėvų paliktų vaikučių, kuriems pasaulis nuo pat gimimo nėra toks margas ir skambantis...

Laimė, yra žmonių, kurie nenuilsdami tiesia tiltus tarp tų, kurie gali, ir tų, kurie dar tik ieško, ką norėtų galėti. Prie tokios VšĮ „Kultūros artelė“ vykdomos misijos prisijungė A. Karaliaus projekto „Atkalumo galia“ dalyviai. Organizatoriai, nugalėję nuolat stringančio finansavimo kliūtis, įgyvendino tradicinį unikalių renginių ciklo - festivalio „Kurk Lietuvoje“ sudėtinę projekto dalį - 3-osios Tarptautinės meno akademijos „Art Baltica 2009“.

Šių metų kūrybinėje vasaroje – tikroje meno, aitvarų ir svajonių šventėje – dalyvavo Kuršėnų vaikų globos namų auklėtiniai, taip pat regėjimo negalią turintieji jauni žmonės. Dešimt dienų jie ne tik bendravo ir susidraugavo, bet ieškojo, dalijosi atradimais ir gyvenimo patirtimi, mokėsi kartu su Lietuvos ir užsienio pedagogais, menininkais.

Liepos 17 d. Kuršėnuose prasidėję festivalio renginiai (kūrybinės dirbtuvės, meistriškumo pamokos, improvizacijos, ekskursijos, meno akcijos ir kt.) savo kūrybos vaisius parodyti atvežė į Panevėžį bei į Vilnių.

Projekto „Kurk Lietuvoje“ autorė Odetė Abromavičiūtė šiais renginiais ragina vaikus ir jaunimą gyventi harmoningiau, ekologiškiau, sveikiau, mokytis kūrybiškai ir žaismingai spręsti socialines problemas. Tarpusavyje projekto dalyviai dalijasi, mokosi iš kitų ir siekia kitaip atrasti save, artimus, Lietuvą ir platųjį pasaulį. „Kurti Lietuvoje gali kiekvienas – dvasinė ir fizinė negalia neturi tapti negalėjimu išmėginti jėgas bei rasti savo sielos atgaivą“ - sako O. Abromavičiūtė.

Šiandien, liepos 30 d. nuo 13 val. iki 17 val. visi maloniai kviečiami į edukacinio socialinio renginio - festivalio „Kurk Lietuvoje: Art Baltica 2009“ uždarymą, kuris vyks Vilniaus Universiteto Botanikos sode Kairėnuose. Atvykusioms šeimoms, užsienio svečiams ir vienišiams projekto organizatoriai pasiūlys ilgą meno saviraiškos ir skraidančių svajonių giją.

Uždarymo programoje bus pristatomi projekto įgyvendinimo laikotarpiu sukurti meno darbai: vyks aitvarų kūrybinės dirbtuvės – „Džiaugsmo aitvarai“, tapysime su Užupio menininkais, piešime ant šilko (dailininkė Rasa Labinaitė, „Menas sau“), nuo 14 val. galėsite pasiklausyti psichologo patarimų apie streso suvaldymą (Juris Belte, Medicinos verslo akademija). Smagiai šėlsime perkusijos ir ritmikos pamokoje (Martynas Sučyla, „Drum Fever“), išgirsime Turkijos atlikėjų atliekamus klasikų kūrinius klasikinei gitarai, skambės dalyvių Loreta Taluntytė (dūdelė ir vokalas)ir Agnis Belte (gitara) improvizacijos, jaunųjų atlikėjų pasirodymai ir pabaigoje (nuo 16 val), pakviesime visus į pažintinę kelionę po Botanikos sodą. Gamtos paslapčių šydą atskleis VU Botanikos sodo direktoriaus pavaduotoja Irena Noreikienė.

„Kurk. Bendrauk. Siek profesinio meistriškumo“ – tokiu šūkiu „Kurk Lietuvoje“ palydi 3-osios tarptautinės vasaros meno akademijos „Art Baltica 2009“ kūrybinės vasaros dalyvius bei pasirengia naujiems kūrybiniams iššūkiams.

* Projekto „Art Baltica 2009“ dalyviams įėjimas į botanikos sodą nemokamas.
Plačiau: www.botanikos-sodas.lt


Mūsų veiklą gerbiantys rėmėjai ir partneriai: Yanos International (NL), UAB „Garsų pasaulis“, leidykla „Nieko rimto“, mineralinis vanduo „Vichy“, Kultūros rėmimo fondas ir Vilniaus miesto savivaldybė; „Medicinos Verslo Akademija“, Agentūra ŪPAS, Kuršėnų meno mokykla, „Menas sau“, Vertimų centras „Ermara“, Eičiūnų jaunimo centras, Kuršėnų karate kyokushin klubas DAO, Šiaulių „Aušros“ muziejus, Šiaulių turizmo informacijos centras. Maestro Olialia kortelė“,

Taip pat informaciniai rėmėjai:
http://www.cultureartfact.org/index.php?tid=5&sid=226

PAPILDOMA INFORMACIJA:
Odetė Abromavičiūtė
VšĮ „Kultūros artelė“
Mobil. tel. 8 659 69 211
El. paštas: KurkLietuvoje@gmail.com
http://www.CultureArtFact.org
http://www.cultureartfact.org/index.php?tid=19&sid=210&aid=1111

 
  © e-Solution: InDis Baltic