LT  EN  
 
  Martin A. Dege

Naujienos    Pranešimai spaudai    

Kurk Lietuvoje: Žodžiai nuo smilgų - į kiekvieno širdį

Viešosios įstaigos KULTŪROS ARTELĖ
Pranešimas žiniasklaidai
2009 m. rugsėjo 23 d.


ŽODŽIAI NUO SMILGŲ – Į KIEKVIENO ŠIRDĮ

Šį spalvingą skambantį rudenį tęstinis kūrybinių dirbtuvių ir renginių ciklas, projektas „KURK LIETUVOJE“ pasitinka įsispyręs į jaukias lapų šlepetes ir susisupęs į rūko ir lietaus šydą. Šitaip rudeniškai pasipuošusi meninės saviraiškos erdvių tėvonijoje kūrėja, jaunųjų talentų globėja VšĮ „Kultūros artelė“ šį kartą kviečia visus, o ypač Šiaulių regiono jaunimą ir Kuršėnų vaikų globos namų auklėtinius, prisiminti 3-osios tarptautinės vasaros meno akademijos „Art Baltica 2009“ akimirkas ir visa širdimi pajusti švelnius poezijos virpesius drauge su naujos poezijos knygelės „Skambėjimas atskirai” autore Ieva Anelauskaite.

„Žodžiai nuo smilgų” – naujas literatūrinis edukacinis ciklas, tarsi plunksna iš didelio projekto-festivalio „Kurk Lietuvoje” sparno, kviečiantis kurti, ieškoti, išdrįsti kartu su poezija auginti harmoningą, kūrybišką ir kultūringą Lietuvos jaunąją kartą. Orientuotas į jaunus žmones, šis poezijos popiečių, eilių kūrimo ir skaitymo pamokų ciklas, tikimasi, palies jautriausias jaunų žmonių širdis. Eilėraštis čia bus priemonė atspindėti savo esybę, išlaisvinti vaizduotę, sujudinti jausmus ir juos išreikšti žodžiais. Jaunieji poezijos mylėtojai, galbūt net – būsimi poetai, rinkdami žodžius nuo smilgų, mokysis atpažinti jausmą, pajusti žodį, išreikšti mintį.

Pirmasis „Žodžiai nuo smilgų” renginys įvyks jau šeštadienį, 2009 m. rugsėjo 26 d. nuo 10 val. Kuršėnų vaikų globos namuose (Pramonės g. 2, Kuršėnai, Šiaulių raj.). Pirmoje renginio dalyje bus pristatoma neseniai išleista lyrinės poezijos knyga „Skambėjimas atskirai”. Knygos pristatyme dalyvaus jos autorė Ieva Anelauskaitė bei iliustratorė, šiaulietė Laura Buzienė. Antroje renginio dalyje nuo 11 val. – kūrybinėje poezijos laboratorijoje – renginio dalyviai atliks praktines poezijos skaitymo ir rašymo užduotis, bus dalijamasi jausmais, kurie kilo kuriant bei klausantis kitų kūrybos.

Šiame renginyje kviečiami dalyvauti visi, mylintys poeziją, o ypač - Šiaulių krašto žmonės! Kuršėnų vaikų globos namų šeimininkai ir vaikai laukia atvykstančiųjų. Norintys dalyvauti registruojami iš anksto el. paštu: KurkLietuvoje@gmail.com  arba žemiau nurodytu mobiliuoju telefonu. Kaip atvykti rasite čia.

„Esu nepaprastai laiminga, kad seniai puoselėta vizija ir keturių metų veikla kasmet įgauna daugiau brandumo, nes savo darbe remiamės jautrumu žmogui. Tačiau slegia, kai reikalingos ir niekaip mūsų nepasiekiančios lėšos stabdo profesionalesnį projektų išpildymą bei matomumą visuomenėje. Džiaugiuosi, kad mūsų kūrėjų gretos pildosi naujais talentingais žmonėmis, bet liūdna, kad vietos jiems TV „formatuose“ dar teks laukti. Pasinaudokite galimybe tapti mūsų bendražygiais skirdami 2% savo GPM, ir mes nuveiksime dar daugiau prasmingų darbų“ - patikino nevyriausybinės organizacijos vadovė, ilgametė Vilniaus miesto savivaldybės choro „Jauna Muzika“ narė ir socialinių, edukacinių meno projektų kūrėja Odetė Abromavičiūtė.

VšĮ „Kultūros artelė“ – mažutė žvitri žuvelė, jau keletą metų ieškanti skaidrių šaltinių kultūriniuose šalies vandenyse. Joje kunkuliuoja idėjos, pozityvi energija, tarsi magnetas traukianti kiekvieną išsiilgusį naujovių ir harmonijos. Ši organizacija teikia pagalbą jauniems kūrėjams, menininkams, kuria socialinės integracijos planus ir nuolat tiesia šviesos tiltus su verslo pasauliu. Su „Kultūros artele“ dirba laisvi menininkai, savanoriai, kultūros vadybininkai ir kiti specialistai, nestokojantys gerų norų ir vilčių, siekdami formuoti naują požiūrį Lietuvos kultūros bei meno labui, skleisti meną visuomenėje, lavinti augančios auditorijos meninį skonį.

Detalesnę informaciją apie kitus „Kultūros artelės“ projektą „Kurk Lietuvoje 2009“ rasite: http://www.cultureartfact.org/index.php?tid=19&sid=210


PAPILDOMA INFORMACIJA:
Odetė Abromavičiūtė
VšĮ „Kultūros artelė“
Mobil. tel. 8 659 69 211
El. paštas: KurkLietuvoje@gmail.com
Skype: oabromaviciute

 
  © e-Solution: InDis Baltic