LT  EN  
 
  Martin A. Dege

Naujienos    Pranešimai spaudai    

Žodžiai nuo smilgų - vaikų širdelėse

Viešosios įstaigos KULTŪROS ARTELĖ
Pranešimas žiniasklaidai
2009 m. spalio 3 d.


ŽODŽIAI NUO SMILGŲ – VAIKŲ ŠIRDELĖSE


Praeitą šeštadienį, rugsėjo 26 d. Kuršėnų vaikų globos namuose, kuriuose auga per šimtą įvairaus amžiaus vaikų, sėkmingai debiutavo naujas projekto-festivalio „KURK LIETUVOJE“ literatūrinis edukacinis ciklas „Žodžiai nuo smilgų”. Esminis projekto tikslas – auginti harmoningą, kūrybišką ir kultūringą jauną žmogų. Pirmasis „Žodžiai nuo smilgų“ renginys parodė, kiek aktualu augančiam žmogui mokėti ir nebijoti reikšti savo jausmus raštu, kaip smagu pasidalyti savo kūryba su bendraamžiais ir bendraminčiais, ir kaip gera tiesiog skaityti įvairių poetų kūrinius.

Kuršėnų globos namų gyventojai projekto dalyvius priėmė labai šiltai. Šventę pradėjo lietuvių liaudies dainų ir pasakojimų programa „Naktigonė“ (režisavo auklėtoja Danutė Blankienė) – vaikai dainavo, pasakojo trumpus šmaikščius pasakojimus prie stilizuoto laužo.

Renginį pratęsė trumpas neseniai išleistos lyrinės knygelės „Skambėjimas atskirai“ pristatymas. Pristatyme knygos autorė Ieva Anelauskaitė papasakojo knygos gimimo istoriją bei perskaitė keletą kūrinių. Iliustratorė Laura Buzienė apsakė, kaip buvo kuriamos iliustracijos knygai ir koks įdomus yra knygos turinio bei piešinių derinimo procesas.

Renginyje dalyvavo virš 40 įvairaus amžiaus vaikų, paauglių ir jaunimo.Vyko raiškiojo skaitymo konkursas, kuriame dalyviai skaitė savo pačių kūrybą – eiles bei pasakas. Šioji renginio dalis buvo įdomiausia ir smagiausia tiek dalyviams, tiek žiūrovams. Į savo kūrinius vaikai sudėjo viską, ką turėjo širdelėse. Po linksmų plojimų ir prizų įteikimo renginio tęsinyje pasiliko tik tie, kuriems literatūra išties reiškia labai daug ir kurie norėjo pasiklausyti bei išmokti daugiau.

Literatūros popietėje – pamokoje) buvo 12 dalyvių. Jie diskutavo apie poeziją ir rašymo svarbą, klausėsi įvairių poetų eilių bei mokėsi kurti patys.

Vėliau vaikams buvo išdalyta vilniečių Rossetos ir Thom Wilbur šeimos bei Vokietijos lietuvių bendruomenės suteikta labdara (pirmininkės Ievos Kleinauskas iniciatyva): drabužėliai, žaislai, knygos, žaidimai. Pasibaigus renginiui vaikų globos namuose, projekto organizatoriai aplankė Viekšniuose gyvenančią poetę ir bardę Vilhelminą Imbrienę – pasidalyti literatūrinės popietės rezultatais bei pasisemti poetinės patirties.

Naujasis edukacinis ciklas „Žodžiai nuo smilgų“, papildęs „Kurk Lietuvoje“ meninės saviraiškos galimybes – tai žaismingas, patraulus vaikams ir jaunimui renginys. Grožinė literatūra (ypač – poezija) leidžia įsiklausyti į savo sielos virpesius, padeda išlaisvinti jausmus, skatina imlumą bei atvirumą. „Norėčiau, kad augdami vaikai mokytųsi atidžiau žvelgti į pasaulį, pastebėtų mažus stebuklus artimiausioje aplinkoje – gamtoje, žmonėse, netgi buityje. Kad skaitymas palaipsniui taptų jiems atgaiva sielai, o kūryba – savęs ieškojimu ir pasidalijimo džiaugsmu“ – sako „Žodžiai nuo smilgų“ sumanytoja Ieva A.

Organizatoriai nuoširdžiai dėkoja pirmiesiems savo pagalbininkams – „Yanos International“ ir UAB „Biuro standartas“, padovanojusiems renginiui reikalingų priemonių bei ieško nuolatinio globėjo, galinčio paremti šią iniciatyvą, kad panašūs renginiai vyktų toliau ir aplankytų visus, mylinčius lietuvišką žodį bei norinčius suprasti jo galią. Įvykęs renginys parodė, kad rašymas augančiai asmenybei – ne tik saviraiškos, bet ir saviugdos priemonė. Todėl labai svarbu ieškoti vis naujesnių priemonių ir metodų, stiprinančių žodinę raišką, formuojančių dvasines vertybes, skatinančių asmenybės augimą.

VšĮ „Kultūros artelė“ – mažutė žvitri žuvelė, jau keletą metų ieškanti skaidrių šaltinių kultūriniuose šalies vandenyse. Joje kunkuliuoja idėjos, pozityvi energija, tarsi magnetas traukianti kiekvieną išsiilgusį naujovių ir harmonijos. Ši organizacija teikia pagalbą jauniems kūrėjams, menininkams, kuria socialinės integracijos planus ir nuolat tiesia šviesos tiltus su verslo pasauliu. Su „Kultūros artele“ dirba laisvi menininkai, savanoriai, kultūros vadybininkai ir kiti specialistai, nestokojantys gerų norų ir vilčių, siekdami formuoti naują požiūrį Lietuvos kultūros bei meno labui, skleisti meną visuomenėje, lavinti augančios auditorijos meninį skonį.

Detalesnę informaciją apie kitus „Kultūros artelės“ projektą „Kurk Lietuvoje 2009“ rasite: http://www.cultureartfact.org/index.php?tid=19&sid=210  

PAPILDOMA INFORMACIJA:
Odetė Abromavičiūtė
VšĮ „Kultūros artelė“
Mobil. tel. 8 659 69 211
El. paštas: KurkLietuvoje@gmail.com
Skype: oabromaviciute

 
  © e-Solution: InDis Baltic