LT  EN  
 
  Martin A. Dege

Naujienos    Pranešimai spaudai    

TYLUS ANGELŲ PRISILIETIMAS SUSTIPRINA DVASIOS SPARNUS

NVO „Kultūros artelė“ pranešimas žiniasklaidai


2009.12.04.

TYLUS ANGELŲ PRISILIETIMAS SUSTIPRINA DVASIOS SPARNUS


Kuomet artėja Kalėdos ir tyliame susikaupime laukiame pirmųjų snaigių, mes tarsi vaikai paslapčia tikimės mažų stebuklų. Kaip švelnus snaigių baltumas nutvilko skruostus tirpstančiu šalčiu, taip neregimi angelų prisilietimai gali paglostyti sielą. „Angelai tikrai egzistuoja ir mums padeda įvairiausiais būdais. Jie saugo, skleidžia ramybę, padeda įveikti stresą", - teigia taleninga menininkė Renata Laučkienė.

2009 m. gruodžio 6 d. (sekmadienį) 14:00 Berčiūnuose (Panevėžio raj.) Lietuvos kankinių bažnyčioje įvyks NVO „Kultūros artelė“ projekto „Kurk Lietuvoje 2009: Angelų prisilietimas“ pristatymas. Kalėdinės ramybės gūsį dovanos Panevėžio rajono ypatingų angelų autorės Renata Laučkienė (Ėriškiai) ir Jūratė Vadapalienė (Naujamiestis).

Renata savo darbuose pabrėžia dvasinių vertybių svarbą, piešiniai spinduliuoja šviesą ir ramybę. Dažniausi herojai jos meniškuose darbuose yra gerosios dvasios – angelai. „Angelai bando su mumis susisiekti. Dažniausiai jų veidus matau sapnuose. Jie truputi liūdnoki, nes jiems nepatinka , kad žmonės šioje planetoje kartais gyvena taip chaotiškai . Angelai niekada nesijuokia, nes juokas duotas tik žmogui."

Jūratės rankomis nerti angelai siunčia žmonėms šilumą ir meilę, sklindantį begalinį norą matyti visus žmones laimingais draugiškais ir sveikais. „Spontaniškai gimęs noras papildyti Renatos angelų kolekciją - tarsi angelo sparno brūkštelėjimas per nosį“, - šypetelėjo Jūratė. „Tai lyg priminimas, kad kiekvienas žmogus žemėje turi savo angelą sargą. Ir tik nuo žmogaus priklauso kaip giliai širdyje jis uždarytas ir po keliais užraktais. Trokštu padėti juos išvaduoti savo neriniais, o išvaduotomis mintimis žmogaus angelas paskatins daryti gerus darbus. Man nuolat kyla idealių minčių, ir nejučia tampu geresne, jautresne aplinkiniams“, - sakė J. Vadapalienė.

Parodos atidaryme dalyvaus Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų gimnazijos mokiniai - smuikininkė Ieva Laučkaitė ir altistas Simonas Laučka. Jie kartu atliks J.S. Bacho kūrinius.

Maloniai kviečiame įsilieisti angelus į savo širdis ir namus. Patikusius paveikslus bus galima įsigyti ar užsisakyti, o į jūsų namus jie atskris pasibaigus pilietinei meno akcijai „Angelų prisilietimas prie Navėžninkų koplyčios“, kuri numatoma 2010 m. sausio 13 d. Nevėžininkų kaime (Panevėžio raj., Naujamiesčio Šv. apaštalo Mato parapija).

Organizatoriai tikisi, kad autorių Renatos ir Jūratės į žemę suskridę angelai padės žmonėms gyventi ir suteiks sparnus dvasios polėkiui. Paroda Berčiūnų Lietuvos kankinių bažnyčioje vyks nuo 2009 m. gruodžio 6 d. iki 2010 m. sausio 6 d. Norintiems apsilankyti bažnyčioje darbo dienomis, prašome registruotis pas projekto „Kurk Lietuvoje: Angelų prisilietimai“ partnerius.

Partneris: Naujamiesčio Šv. apaštalo Mato parapija (Panevėžio raj.) el. paštu: Algirdas.Dauknys@gmail.com arba skambinti mobiliuoju telefonu 8 611 197 85.

Rėmėjai: Yanos International (Olandija) ir Lietuvos dirbančiųjų skiriami 2% gyventojų pajamų mokesčio. Norėdami prisidėti prie mūsų gražių ir naudingų darbų, lėšas prašome perversti žemiau esančiais rekvizitais: VšĮ „Kultūros artelė“, Įmonės kodas: 300146129. AB „Swedbankas“, A/S LT 73 7300 0100 9181 5353.

PAPILDOMA INFORMACIJA:
Odetė Abromavičiūtė
Mobil. tel. 8 659 69 211
El. paštas: KurkLietuvoje@gmail.com
http://www.CultureArtFact.org

TRUMPAI APIE PARODOS AUTORIUS

RENATA LAUČKIENĖ

\'\' Renata Laučkienė gimė 1967 m. Panevėžyje. Mokėsi Panevėžio meno mokykloje ir baigė Kauno Stepo Žuko technikumą, įgijo dekoratorės specialybę. Tautodailininkų sąjungos narė. Renatos ekspozicija dažnai buvo eksponuojama Panevėžio mieste ir rajone. Su vyru Sauliumi jie augina du vaikus Ievą (18 m.) ir Simoną (17 m.), kurie šiuo metu mokosi M. K. Čiurlionio menų gimnazijoje ir svajoja tapti profesionaliais smuikininkais. Šiuo metu Renata dirba Panevėžio rajono Ėriškių kultūros namuose meno vadove - vaikus moko dailės, muzikos, kuria dainas, rašo eiles, rengia muzikinius spektaklius ir vadovauja gitaristų grupei, laisvalaikiu tapo. Didžiausios šeimos vertybės – tarpusavio supratimas ir pagarba, meilė menui ir kūrybai.
Su NVO „Kultūros artelė“ bendradarbiauja nuo 2009 metų.

JŪRATĖ VADAPALIENĖ

Jūratė Vadapalienė gimė 1975 m. Panevėžio rajone. Mokėsi Panevėžio raj., Naujamiesčio vidurinėje mokykloje. Baigė Panevėžio A. Domaševičiaus medicinos mokyklą. Įgijo medicinos sesers specialybę. Su vyru Dariumi augina du sūnus (Egidijų, 11 m. ir Eimantą, 4 m.). Laisvalaikiu neria vašeliu, kuria dovanėles draugams, pažįstamiems, keliauja, skaito knygas, mokosi šokti. Angelus nerti pradėjo besilaukdama ir augindama vaikučius. Ši paroda Jūratei yra pirmoji ir ne paskutinė - jos angelus išvysime ir Nevėžninkų koplyčios (Naujamiesčio Šv. apaštalo Mato parapija) išsaugojimo akcijoje. Didžiausios šeimos vertybės – draugai, pasitikėjimas, pagalba, kantrybė, gebėjimas vienas kitą papildyti. Su NVO „Kultūros artelė“ bendradarbiauja nuo 2009 metų.

 
  © e-Solution: InDis Baltic