LT  EN  
 
  Martin A. Dege

Naujienos    Pranešimai spaudai    

Angelai prisilies Nevėžninkuose

Pilietinė meno akcija

Viešoji įstaiga „Kultūros artelė“
Pranešimas žiniasklaidai
2009 m. sausio 9 d.

ANGELAI PRISILIES NEVĖŽNINKUOSE

\'\' Pilietinės kultūrinio paveldo apsaugos akcijos - jau dažnas reiškinys drąsiai kuriančioje Lietuvoje. Naujamiesčio Šv. Mato parapija, NVO „Kultūros artelė“ ir Panevėžio regiono aktyvios, kūrybingos, turinčios nuostabių talentų bendruomenės, suvienijusios kūrybines jėgas, tęsia jau tradicinį tarptautinį, edukacinių, kūrybinių dirbtuvių ir renginių ciklą „Kurk Lietuvoje!“. Sukvietę aktyvius regiono šviesuolius, vaikus ir jaunimą bei sutelkę intelektualias jėgas, siekiame išsaugoti tai, ką dar galima išsaugoti – Laisvės gynėjų atminimą, kultūros paveldą Nevėžninkuose, kol dar liudija istorijos amžininkai ir kuriama krašto istorija. Pilietinė meno akcija „Angelų prisilietimas prie Nevėžnininkų koplyčios“ vyks 2009 m. sausio 13 d. 12 - 16 val. Panevėžio rajono Naujamiesčio Šv. Mato parapijoje: Lietuvos kankinių bažnyčioje Šv. Mišios Berčiūnuose nuo 12 val. ir Nevėžninkuose nuo 14 val. Pasirūpinkime šilta apranga, lietuviškų žolynų arbata.

„Esu tikra, kad daugelis, nors ir neturėjote progos apsilankyti Nevėžninkuose, esate šį vietovardį girdėję ar apie tas vietoves skaitę. Vieniems – tai protėvių statyta šventovė, kitiems – mistinėmis istorijomis apipinta, gaila kai kada ne tik baltomis kaip angelo sparnas, vieta“, - apgailestavo kultūrologė, panevėžietė ir NVO „Kultūros artelė“ vadovė Odetė Abromavičiūtė. Žymus istorikas Petras Juknevičius rašo: „Nevėžninkai – viena seniausių Panevėžio krašto vietovių. Istoriniuose dokumentuose ji minima jau XIV amžiuje, o archeologiniai radiniai liudija, kad žmonės čia gyveno gerokai anksčiau. Vėlesnė Nevėžninkų istorija neatsiejama nuo dvarų. Kas dabar belikę iš šios istorinės vietovės?“… Grįžimas į Nevėžininkus - tai tikras iššūkis kūrėjams, galintiems išvysti menus netikėtoje erdvėje, išdrįsusiems nugalėti žiemos letargą bei įsijungusiems į pirmąkart šioje vietovėje rengiamą pilietinę meno akciją. Ji skirta Lietuvos laisvės gynėjų dienai paminėti ir kultūros paveldui išsaugoti. Laukiame garbių Lietuvos kultūros, meno, politikos ir visuomenės veikėjų, nepakartojamai žavaus ir talentingo Panevėžio krašto jaunimo.

Panevėžio rajono Naujamiesčio Šv. Mato evangelisto parapijos herbe regime Angelą, todėl nestebina, jog čia nemažai kuriančių angelus, dvasingai ugdančių mokinius kūrėjų. Kiekvieno angelai žavi savitumu, originalia technika, stilistika, dažnas jau kviečia pasigrožėti angelų kolekcijomis. Tokiam dvasingam pasigrožėjimui šįkart kviečia Panevėžio regiono kūrėjai Renata Laučkienė, Jūratė Vadapalienė, Dalius Dirsė, o savo angeliukų šiluma niokojamą koplyčią bandys sušildyti Panevėžio M. Rimkevičaitės technologinės mokyklos mokiniai (vadovės D. Laužikienė ir A. Brazdžiūnė). Taigi laukiami nepabūgę žiemos šalčių ir tie, kurie nori sušildyti kasdienos rutinoje sužvarbusias sielas.

„Reikšmingą Lietuvos istorijos dieną kraštiečiams ir svečiams pristatysime literatūrinę kompoziciją „Jiems Laisvė buvo jų likimas“, dainuosime, vėl kaip tą naktį liepsnos laužai – trylika Laisvės laužų, šildančių, vienijančių kaip tada, o Tylos malda tebus tylus mūsų pažadas, kad nepamiršome, kad nepamiršime. Atgimimas ir Nevėžninkai tarsi bendraamžiai, iki šiol neišsivadavę iš istorijos gniaužtų“, - teigė renginio režisierė Rita Stonienė.

„Žemės angelų prisilietimas prie skaudžios patirties yra pavyzdys jaunajai kartai. Puiki proga vaikams ir jaunimui pasiklausyti gyvosios istorijos liudijimų ir pajusti bendrumą tautinės dainos versmėje“, - kalbėjo Etninės kultūros globos tarybos specialistė Aukštaitijos regionui Vitalija Vasiliauskaitė.

\'\'Laukiame jūsų pilietinėje meno akcijoje „Angelų prisilietimas prie Nevėžninkų koplyčios”. Šventos mišios vyks Lietuvos kankinių bažnyčioje Berčiūnuose nuo 12 val. Lai tavo rankose bus žvakelė ir sukurtas angelas, kuris liks saugoti Naujamiesčio parapijos Nevėžninkų koplyčios.

Galintiems ir norintiems prisidėti prie meno akcijos ir tolimesnės veiklos:
* Naujamiesčio Šv. Evangelisto Mato parapija (Panevėžio raj.), kodas 191260756, AB „SEB bankas“ , A/S LT 29 7040 0600 0272 1784. Paramos tikslas: Naujamiesčio bažnyčios bokšto atstatymui.

* NVO “Kultūros artelė” (Vilnius),  kodas 300146129, AB "Swedbank" A/S LT 737300010091815353
Paramos tikslas: Socialinei, edukacinei ir kultūrinei veiklai (įskaitant kultūrinio paveldo meno akcijas Nevėžninkuose)
.

Dėkojame nuolatiniams Panevėžio regiono informaciniams partneriams ir rėmėjams, kurie neliko abejingi kilniai istorijos, kultūrinio paveldo saugojimo ir pilietiškumo ugdymo misijai – saugoti, mylėti ir gražinti savo Tėvynę, garsinti jos vardą pasaulyje.

Pajausk Angelo prisilietimą Nevėžninkuose ir kurk Lietuvoje drąsiai!

PAPILDOMA INFORMACIJA:

Plačiau apie „Nevėžininkų projektą“: http://www.youtube.com/watch?v=mo4VXzPR1zI
NVO „Kultūros artelė“ interneto svetainėje: www.CultureArtFact.org

 
  © e-Solution: InDis Baltic