LT  EN  
 
  Martin A. Dege

Naujienos    Pranešimai spaudai    

„Kurk Lietuvoje 2010“ pristatymas VU Botanikos sode Kairėnuose

Viešosios įstaigos „Kultūros artelė“
Pranešimas spaudai
2010 m. liepos 21 d., Vilnius

„Kurk Lietuvoje 2010“ pristatymas VU Botanikos sode Kairėnuose


Jau ketvirtąjį kartą jauniesiems Lietuvos talentams duris atvers viešosios įstaigos „Kultūros artelė“ tarptautinė meno akademija „Art Baltica 2010”. Tai projekto „Kurk Lietuvoje”, kuris bus pristatytas šių metų liepos 22 d. 15 val. VU Botanikos sode Kairėnuose, sudėtinė dalis. Šis kūrybingumą ir pilietiškumą skatinantis projektas yra išskirtinis tuo, kad kartu su talentingais jaunuoliais savo meninius gebėjimus ugdo turintieji regos negalią, vaikų namus palikę jaunuoliai. Taip yra skatinama ne tik meninė saviraiška, bet ir tolerancija, gebėjimas į savo tarpą priimti visuomenės užmirštus, bet menui gabius žmones.

Liepos 23 - rugpjūčio 1 dienomis ketvirtoje vasaros meno akademijoje „Art Baltica 2010“, įsikūrusioje poilsiavietėje prie Baltijos jūros, vyksiančiuose užsiėmimuose dalyviams tobulėti padės žinomi Lietuvos ir užsienio pedagogai, savo srities specialistai, lektoriai – dainininkės Rosita Čivilytė, Rasa Serra, džiazo pianistas Artūras Anusauskas, režisierius Vytautas V. Landsbergis, poetė Dalia Teišerskytė, interjero dizaineris Žeraras Turskis, fotomenininkas Vytas Daraškevičius, „Odisėja 1000“ dalyvis Artūras Dovydėnas, kinematografas Justinas Lingys ir daugelis kitų. Savo vizitu meno akademijos „Art Baltica 2010” svečius pradžiugins ypatinga viešnia – regos negalią turinti ir įvairius tapybos metodus meninei saviraiškai naudojanti dailininkė iš Sankt Peterburgo Larisa Pavlova. Menininkė savo patirtimi mielai dalinsis su regėjimo negalią turinčiais žmonėmis ir tarptautinio projekto dalyviais.

Vilniečiai ir miesto svečiai su dailininke Larisa Pavlova ir ją lydinčiu tėčiu Vladislavu Pavlovu susitiks ne tik pačios meno akademijos metu, tačiau ir VU Botanikos sode Kairėnuose liepos 22 d. projekto „Art Baltica 2010“ pristatymo metu. Meno mylėtojai ir norintys susipažinti su autorės kūrybos paslaptimis galės dalyvauti nedidelėse improvizuotose kūrybinėse dirbtuvėse. Taip pat turės progą lydimi gido pasigrožėti Botanikos sodo augalų kolekcijomis, kraštovaizdžiu, pasižiūrėti filmuotas akimirkas iš praėjusių metų vasarą vykusios tarptautinės meno akademijos „Art Baltica“ (baigiamasis akademijos renginys 2009 m. liepos 30 d. vyko būtent šiame sode) bei pasiklausyti klasikinės muzikos kūrinių, atliekamų jaunųjų atlikėjų: Ievos Baublytės (gotikinė arfa), unikalaus šeimyninio ansamblio „Regnum Musicale“ meno vadovės ir smuikininkės Raimondos Daunienės bei violončelininkės Elenos Daunytės, gitaristo Tomo Kupčinsko ir kitų.

Viešoji įstaiga „Kultūros artelė“ yra pelno nesiekianti nevyriausybinė organizacija, jau penktus metus kurianti ir įgyvendinanti įvairius projektus, skirtus jaunimo socialinei integracijai, pilietiškumui, kultūrinei sklaidai regionuose skatinti.

Maloniai kviečiame atvykti į projekto „Kurk Lietuvoje: 4-osios tarptautinės vasaros meno akademijos „Art Baltica 2010“ pristatymą liepos 22 dieną 15 val. VU Botanikos sode Kairėnuose. Jaunas ar senas, menui ir grožiui neabejingas žmogus, saugodamas žmogiškąsias vertybes, darbais gali kurti prasmingesnę Lietuvos ateitį!

Kurk. Keliauk. Pažink!

Tarptautinė meno akademija “Art Baltica 2010” nebūtų įvykusi be rėmėjų pagalbos:

* "Yanos International Social Fund" (skiria 1.000 Eur, Nyderlandai)
* AB "Lietuvos geležinkeliai"
* "Vichy" - parama mineraliniu vandeniu
* Labdaros ir paramos fondas "Maisto bankas" - parama maisto produktais;
* A.Dovydėno "Kreiserinio buriavimo mokykla" - Heroiškumo pamokos ir inspiracijos, kelionė jachta!
* Klaipėdos universitetas - skiriant specialistus edukacinėms programoms;
* UAB "FMG Vilnius" - pagalba nepriekaištingai ir skaidriai tvarkant buhalterinę apskaitą;
* UAB "Ars Liberalis" - pagalba puikiai įrėminant sukurtus vaikų darbelius;
* Vertimų centras "Ermara" - pagalba tekstų vertimų gausybėje;
* Klaipėdos apskrities gestų kalbos vertėjų centras - pagalba bendraujant su tylos pasauliu;
* Walk to walk - skalsia vakariene svečiams
* Didžiai gerbiami p. Žilvinas ir Daina Elvikiai.
* UBA "Aurum" remia net 3 neregius.

Informaciniai partneriai:

http://www.cultureartfact.org/index.php?tid=5&sid=226 
  © e-Solution: InDis Baltic