LT  EN  
 
  Martin A. Dege

Naujienos    Pranešimai spaudai    

Siemens arenoje - vaikų piešinių paroda ir muzikinė pasaka vaikams

2005-12-16. Informacija žiniasklaida. Parengė - Aušra MIKULSKIENĖ\'\'


„Siemens“ arenoje pristatoma paramos projekto „Svarbiausia – vaikai“ vaikų piešinių paroda 


Gruodžio 16 d. 18.30 val. „Siemens“ arenos BMW klube vaikų meninės studijos „Diemedis“ muzikine pasakėle „Keturios stichijos“ atidaroma nacionalinio vaikų piešinių konkurso dalyvių darbų vieša paroda-pardavimas. Tai paramos projekto „Svarbiausia – vaikai“ tęsinys. Jį įvairiose Vilniaus vietose rengia organizacija „Gelbėkit vaikus“ kartu su projektui suburta savanorių komanda. Toks paramos projektas Lietuvoje vyksta pirmąkart. Visos paramos projekto metu surinktos lėšos bus skirtos organizacijos vykdomoms vaiko teisių įgyvendinimo programoms.

„Siemens“ arenoje vyks net trys vaikų piešinių parodos: VIP recepcijoje, BMW klube ir bendrosiose arenos erdvėse prie trečiojo įėjimo. Šios parodos unikalios tuo, kad bet kuris lankytojas, apžiūrėjęs vaikų piešinius, galės juos iškart ir įsigyti. Už patikusį piešinį nurodytą pinigų sumą bus galima įmesti į vietoje esančią skaidrią aukų dėžutę, o patį piešinį padės nukabinti už parodą atsakingas darbuotojas.

Kalėdinė muzikinė pasakėlė „Keturios stichijos“ (kompozitorė R. Dikčienė) – ikimokyklinukų iš vaikų meninės studijos „Diemedis“ pasirodymas. Šį projektą pristato VšĮ „Kultūros artelė“, kuri rūpinasi talentingais menininkais, muzikinių projektų kūrimu, įgyvendinimu, sklaida Lietuvoje ir Europos šalyse.

„Džiaugiamės galėdami prisidėti prie prasmingo organizacijos „Gelbėkit vaikus“ darbo. Esame įsitikinę, jog kalėdinių renginių metu „Siemens“ arenoje apsilankę vilniečiai ir miesto svečiai nebus abejingi šiai gražiai iniciatyvai“, - sako „Siemens“ arenos savininkės ir operatorės „Rubicon eventus“ generalinis direktorius Vitalijus Vasiliauskas.

Į vaikų priešinių parodos atidarymą „Siemens“ arenos BMW klube bus pakviesti ir išskirtinius arenos klientus vienijančio šio klubo nariai. Atvykę į šį renginį, jie galės stebėti studijos „Diemedis“ pasirodymą, o po jo – apžiūrėti bei įsigyti vaikų piešinių.

Paramos projekto „Svarbiausia – vaikai“ metu ketinama parduoti kelis šimtus nacionalinio konkurso-parodos „Aš moku augti“, įtrauktos į Lietuvos rekordų knygą kaip gausiausia vaikų piešinių paroda ir surinkusios per 1600 piešinių, dalyvių darbai. Visi piešiniai – spalvingi, optimistiški, atviri ir nuoširdūs, puikiai tinkantys papuošti namų ar biuro interjerą.

Parodas, kaip ir visą paramos projektą „Svarbiausia – vaikai“, organizuoja stipri, specialiai šiam projektui suburta savanorių komanda, padedanti įgyvendinti projektą. Savanoriai - tai keletas įvairiose organizacijose dirbančių žmonių, pasiryžusių porą savo laisvalaikio mėnesių paskirti neatlygintinam darbui. Jie ruošė atidarymo renginį, ieškojo rėmėjų, kvietė svečius, dabar koordinuoja piešinių parodas-pardavimus ir kitus projekto renginius.

Be „Siemens“ arenos, tokios vaikų piešinių parodos rengiamos ir mados ir stiliaus centre „Europa“, Tarptautiniame Vilniaus oro uoste, Lietuvos Nacionalinėje Filharmonijoje, „Reval Hotel Lietuva“ konferencijų centre, AB „Lietuvos telekomas“ ir UAB „Ernst & Young Baltic” administraciniuose pastatuose, „Active Gym“ ir „Lietuvos telekomo“ sporto klubuose bei „Mažeikių nafta“ administraciniame pastate Mažeikiuose. Numatomos kelios parodos ir Kaune. Parodų metu vyks ir daugiau VšĮ „Kultūros artelė“ organizuojamų renginių, kuriuose išreiškė norą dalyvauti Vilniaus, Kauno ir Panevėžio jaunieji atlikėjai.

Lapkričio pabaigoje buvo surengtas paramos projekto „Svarbiausia – vaikai“ atidarymo renginys, kurio metu įvyko vaikų piešinių aukcionas. Buvo parduoti visi 22 aukcionui pristatyti vaikų piešiniai – minėto konkurso „Aš moku augti“ laureatų darbai. Aukciono rezultatai netgi viršijo organizatorių lūkesčius – vietoj planuotų 10 tūkstančių buvo surinkta per 20 tūkstančių litų.

Visi paramos projekto „Svarbiausia – vaikai“ metu surinkti pinigai bus skirti vaiko teisėms Lietuvoje įgyvendinti: mažinti vaikų skaičių globos namuose skatinant globą šeimoje, užkirsti kelią vaikų patekimui į valstybines globos įstaigas, integruoti vaikus iš šeimų, neturinčių palankių socialinių sąlygų, mažinti vaikų diskriminaciją ir socialinę atskirtį, stabdyti smurtą prieš vaikus bei jų eksploataciją.

***
Organizacija „Gelbėkit vaikus“ - tai 1991 m. įkurta nepolitinė, nevyriausybinė ir nereliginė, už vaiko teises kovojanti organizacija. „Gelbėkit vaikus“ - vienintelė Rytų Europoje organizacija, tapusi didžiausio pasaulyje globalaus judėjimo už vaiko teises - tarptautinio aljanso „Save the Children“ - tikrąja valstybe-nare.

FOTO GALERIJA.
2005.12.16 "Gelbekit vaikus", Siemens arena, BWM klubas

 
  © e-Solution: InDis Baltic