LT  EN  
 
  Martin A. Dege

Naujienos    Pranešimai spaudai    

„Pelai ir grūdai“ Lietuvos kultūros, meno ir sporto žemėlapyje

VšĮ „Kultūros artelė“ informacija


PRANEŠIMAS ŽINIASKLAIDAI

2007 m. kovo 27 d., Vilnius

„Pelai ir grūdai“ Lietuvos kultūros, meno ir sporto žemėlapyje.

Visi televizijos ekranai, metų metais „žybčioja“ tais pačiais Lietuvos pop šou veidais. Masinė pop kultūros okupacija tebėra gaji, stumianti iš mūsų vertybių skalės dvasingumą, žmogaus individualumą. VšĮ „Kultūros artelė“ idėjų semiasi kasdienybėje, ieško naujų saviraiškos formų, o socialinio-edukacinio projekto vizija neliko nepastebėta LR Kultūros ministerijos. Susipažinti kviečiame su naujai sutiktais, talentingais, Lietuvos vardą pasaulyje garsinančiais žmonėmis, savo srities specialistais. Klausos negalią turintiems rengiame parodas, o netekusiems regėjimo dovanos – kamerinės klasikinės muzikos koncertus. Juose sutiko dalyvauti VšĮ „Kultūros artelė“ globojami profesionalūs atlikėjai, kurie papuoš ir „Europos menų ir parkų festivalio programą“. Visi šie žmonės mus žavi gebėjimu gyventi kitaip, savito gyvenimo būdo propagavimu. Nenustebkite, jei susitikimai su jais įkvėps ir jus naujiems kilniems darbams, suteiks vidinių jėgų ar paspartins jaunimo integraciją į visuomenę.

„Siekiu būti kaip jie...“ – tai pokalbiai ir diskusijos apie vertybes, ištvermę, valią, dvasinės bei fizinės stiprybės ugdymą, sporto ir muzikos santykį kasdieniniame gyvenime. Papildykite mūsų gretas ir Jūs!

2007 kovo 23 d. (penktadienį) Panevėžio kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų pagrindinės mokyklos mankštos salėje moksleiviams, jauniems, mylintiems aktyvų gyvenimo būdą panevėžiečiams buvo pristatytas neįprastas ir kvapą gniaužiantis renginys, socialinis-edukacinis projektas „Siekiu būti kaip jie...“. Laikas buvo prasmingai praleistas su pasaulyje pripažintais Rytų kovos meno meistrais, karatė Kyokushin puoselėtojais - karatė klubo prezidentu, daugkartiniu Europos čempionu ir Pasaulio vicečempionu Donatu Imbru („Budora“, išvertus iš Japonų kalbos reiškia „Kario kelias“, Vilnius), karatė instruktoriumi Arūnu Atraškevičiumi („Tobulėjimo kelias“, Panevėžys) ir klubo nare Dovile Urbaityte (Panevėžio 5 vidurinės mokyklos 11 klasės moksleivė). Tylos ir garsų pasaulio tiltu buvo vertėjos į gestų kalba - Marytė Kalvelienė ir Raimonda Vaičeliūnienė, drauge su dalyviais vedusios daugiau nei aštuoniasdešimt smalsuolių. Nenuostabu, kad intriguojantis projekto pristatymas patraukė ir profesionaliausias Panevėžio miesto informacinės sklaidos organizacijas PANTV ir KTV plius, dienraštį „Panevėžio balsas“, interneto svetaines „Aina“, „Sveikatos sodas“ ir kitas.

Susitikimo metu renginio organizatoriai pristatė trumpą vizualinę medžiagą: akimirkas iš varžybų, ištraukas iš kino filmo apie fizinę negalią turintį karatė meistrą, dokumentiką apie Kyokushin Karatė kilmę, istoriją, Rytų kovos meną puoselėjančių sportininkų gyvenimo būdą ir jų išskirtinumą. Taip pat buvo pristatyta Donato Imbro nuotraukų ekspozicija iš 2005 m. Japonijoje, Osakos mieste vykusio Pasaulio karatė Kyokushin čempionato. O skambant Japonų būgnų garsams, jaunoji Panevėžio auditorija pamatė garbingų svečių parengtą, kvapą gniaužiančią programą. Reginį praskaidrino Kyokushin karatė instruktoriaus Arūno Atraškevičiaus šmaikštūs komentarai, ne kartą sukėlę juoką ir smagiai šurmulingą aplinką. „Karatistą galima įžeisti visada, bet gali nebesuspėti jo atsiprašyti“, - šmaikštavo A.Atraškevičius, o Donatas Imbras pabrėžė, kad jis be reikalo niekada nesivelia į gatvės muštynes. Nepalankias situacijas šis žmogus sprendžia išmintimi, bet ne kumščiais.

Lietuvos Karatė Kyokushin meistrai mielai atsakė į renginio dalyviams rūpimus klausimus, dalino autografus, fotografavosi atminimui. Mokyklos bibliotekai jie padovanojo puikių knygų, kurios tęs drąsos, tiesos įspūdžių giją bei kels jaunimo motyvaciją, ieškant integracinio kelio į mūsų visuomenę. Didžiai gerbiami projekto dalyviai Donatas Imbras ir Arūnas Atraškevičius palinkėjo, kad po kelerių metų jaunieji susitikimo dalyviai taptų puikiais mokiniais, čempionais, ar bent jau garbingais, kovojančiais už tiesą ir gėrį žmonėmis.

Norintiems sportuoti bus suteikta galimybė pasirinkti tinkamus klubus ar privačius instruktorius. Visi susidomėję ir renginio metu kardinaliai pakeitę savo išankstinę nuomonę apie Rytų kovos meno Kyokushin karatė pakviesti atvykti į Vilnių. Balandžio mėn. čia organizuojamas Europos Kyokushin karatė čempionatas. Daugiau informacijos rasite interneto svetainėje www.CultureArtFact.org

Kaip visada, renginio organizatoriai nuoširdžiai dėkoja už galimybę pažerti malonių staigmenų klausos negalią turinčiam jaunimui. Visų vardu tariame nuoširdų ačiū už bendradarbiavimą organizacijoms: „Yanos International“ (Nyderandai), UAB „Consultor Vilnensis“, vertimų biurui „Ermara“, UAB „Norlife“ už skirtus norvegiškus maisto papildus „Viking Omega-3“ geriausiems mokyklos sportininkams, Japoniškų dirbinių parduotuvei „Katanaja“, klubams „Active Gym“, Kyokushin karatė mokykloms „Budora“ (Vilnius) ir „Tobulėjimo kelias“ (Panevėžys) bei projekto globėjai LR Kultūros ministerijai.

VšĮ „Kultūros artelė“ kūrybinis bendradarbiavimas su „Veiklių moterų klubo“ prezidentės Danutės Kriščiūnienės vadovaujama Panevėžio kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų pagrindine mokykla (Parko g. 19, Panevėžys) užsimezgė nuo 2005 metų. Mokyklos mokiniai aktyviai dalyvavo ambicinguose tarptautiniuose meno projektuose. 2005 m. jie įsiliejo į Lietuvos kultūrinio turizmo bei tarptautinių kultūrinių mainų projektą „Metų laikai: pavasaris - vasara 2005“. Iniciatoriai buvo - „Karališkasis Bredos vyrų choras“, kuris kasmet keliauja po pasaulį,, o minint Lietuvos įstojimo į Europos sąjungą metines neaplenkė ir Lietuvos. 160 olandų liko sužavėti minėtos mokyklos auklėtinių siuvinėtų paveikslų ir medžio drožinių paroda “Europietiškas gimtadienis”. Su šios mokyklos auklėtiniais šiemet sausio pabaigoje jautriai ir šiltai, išraiškinga meno ir gestų kalba, spalvingoje tyloje drauge užbaigėm tarptautinį projektą „Moc‘Art 2006“, nemaraus kompozitoriaus W.A.Mozarto jubiliejinius 250-uosius metus.

Artimiausiu metu VšĮ „Kultūros artelė“ ketina surengti meninius susitikimus su Everesto ir kitų aukščiausių pasaulio kalnų žmogumi, alpinistu Vladu Vitkausku. Taip pat su itin užimtu, labai mažai Lietuvoje pastebimu pasaulio akrobatikos pilotu Jurgiu Kairiu. O netrukus muzikiniais renginiais ir grafikos darbų parodomis, kurių eksponatus galima bus liesti rankomis, nudžiuginsime Vilniaus miesto regėjimo negalią turintį jaunimą.

Nepraleidusiems progos susipažint su kitokiu gyvenimo būdu ir filosofija projektas „Siekiu būti kaip jie...“ taps naujais sparnais, skatinančiais kilti gėrio, tiesos ir vidinės stiprybės link. Žemėje ir aplink jus gali būti rojus, todėl su jaunimo pagalba galėsime visa tai kurti bei puoselėti. Daryti tai, ką galime geriausio, o šiltais prisiminimais senatvėje „pasišildysime“ jau su savo atžalomis. „Tikri dalykai matomi širdimi...“ / citata iš S.Egziupery „Mažasis Princas“.

Daugiau informacijos:
Odeta Abromavičiūtė
VšĮ „Kultūros artelė“ direktorė
Mobil. tel. 8 ~ 659 69 211; tel. (8 ~ 5) 234 80 95
El. p: info@CultureArtFact.org
http://www.CultureArtFact.org

 
  © e-Solution: InDis Baltic