LT  EN  
 
  Martin A. Dege

Naujienos    Pranešimai spaudai    

Iššūkiai siekiantiems gyventi kitaip - namų muzikavimo grupė LINO HUSARAI

Viešoji įstaiga „Kultūros artelė“ informacija

Viešoji įstaiga „Kultūros artelė“

Pranešimas žiniasklaidai

2007-05-08, Vilnius

IŠŠŪKIAI SIEKIANTIEMS GYVENTI KITAIP - NAMŲ MUZIKAVIMO GRUPĖ "LINO HUSARAI"

“Iki ašarų nuoširdžiai juokiausi, kai netikėtai sulaukiau žymių verslo lyderių Ramūno Lenčiausko ir Viktoro Majausko pagalbos prašančio skambučio: pakonsultuokite prašom, kaip teisingai padainuoti tą ir šitą vietą. Pasidarė ytin smalsu, kokiai avantiūrai taip nuoširdžiai ir atsakingai ruošiasi besimokantis dainuoti ir grojantis gitaristų duetas. Tačiau jau po savaitės susibūrė naujas muzikuojantis kolektyvas - namų muzikavimo grupė "Lino husarai”. VšĮ “Kultūros artelė” seniai rūpi kitokie žmonės, kurie gali galvot ne tik apie pinigų “kalimą”, bet ir apie žmogau tobulėjimo kelią. Negalvodama sutikau pasidalinti ne tik vadybos, bet ir savo ilgametė muzikės - chorvedės patirtimi. Toks akibrokštas taip “užvežė”, kad svarbius darbus nusprendžiau atidėti”, - įspūdžiais dalijosi ilgametė Vilniaus savivaldybės choro “Jauna Muzika” dainininkė bei VšĮ “Kultūros artelė” direktorė Odeta Abromavičiūtė.

\'\' 2007 m. gegužės 5 d. į Vilniaus ir kitų Lietuvos miestų gatves, kiemus, skverus bei aikštes plūstelėjo šimtai muzikantų, pirmą kartą šventusių “Gatvės muzikos dieną”, kuri suvienijo visus kalbančius universaliausia kalba pasaulyje – muzikos kalba. Namų muzikavimo grupės “Lino husarai” nariai ne išimtis. Į repeticijas rinkosi intelektualai, muzikos ir gražaus gyvenimo mylėtojai, mėgėjai bei profesionaliai, muzikuojantys bendraminčiai, žmonės, puoselėjantys tikrąsias vertybes.

Naujai susibūrusio kolektyvo "Lino husarai" iniciatoriai – tai žymūs Lietuvos verslo lyderiai Panevėžio AB “Linas” valdybos pirmininkas Ramūnas Lenčiauskas ir dukterinės kompanijos UAB "Linas Nordic" vadovas Viktoras Majauskas. Jie dar kartą įrodė savo bičiuliams ir draugams, jog moka valdyti ne tik startegiškai verslo sėkmę, bet ir neįptastais spendimais - suburti nuoširdžiai muzikuojančią grupę bei tikrą palaikymo komandą AB “Linas”. Pastarosios indėlis itin akivaizdus – gamybininkai, kuriems vadovavo ponia Gintarė patobulino dizainerės Alesia Rolik (IĮ "Grezi") sukurtus modelius ir įgyvendino naujojo kolektyvo sceninį įvaizdį. “Mes visi drauge susikūrėme gražesnias dienas ir taip reikalingą pozityviąją emociją. Smagiai įsiliejome į muzikalią ir pavasarišką Vilniaus aplinką, neskaičiuodami nei laiko, nei pinigų, tik klaidas - dainos tekstus, dainavimo intonavimą ir kitas”, – smagiai teigė AB “Linas” prezidentas Ramūnas Lenčiauskas.

\'\' Prie muzikuojančių verslo lyderių prisijungtė ir jų kolegos: Virginijus Žibutis (vokalas, akordeonas) ir Stasys Gaudutis (vokalas, gitara). Taip pat Lietuvos muzikos ir teatro akademijos studentė Danutė Kunigelytė (smuikas), Kristina Venciūtė (vokalas) ir Odeta Abromavičiūtė (vokalas, vadyba).

Su trim kolektyvais draugiškai pasidalinę Stuokos Gucevičiaus skverelį, esantį šalia Prezidentūros, bei pasirodymo laiką, VšĮ “Kultūros artelė” globojamos tarptautinių konkursų laureatės, kanklininkės Aistė Bružaitė ir Jolita Sidorenkaitė pradėjo linu kvepiantį (nuo lininių drabužių) ir premjeros nerimą gesinantį namų muzikavimo grupės “Lino husarai” debiutinį pasirodymą. Programoje skambėjo širdį graudinačios dainos, lietuvių liaudies romansai, “Lino Husarų” charakterius atspindinčios populiarios melodijos, instrumentinė muzika, bardės ir poetės Vilhelminos Imbrienės poezijos posmai. Po sėkmingo debiuto ir gražaus pasirodymo su pakilia nuotaika visi persikėlė į svetingų namų aplinką, kurioje dominavo Stasio Gaudučio atliekamos dainos pritariant gitara.

Be Panevėžio AB “Linas” darbuotojų palaikymo grupės, prisidėjusios prie projekto įgyvendinimo, debiutuojančios namų muzikavimo grupės “Lino Husarai” palaikyti atvyko ir ypatingai garbingų svečių: profesoriai, istorikai, fotografai, artimi draugai su šeimomis ir bičiuliai. “Smagu, kai verslo lyderiai pavyzdingai geba kurti pridėtinę verslo ir gyvenimo vertę. Publika matė daugel smagių dalykų, ko gyvenimo tempu šokliuodamas žmogus kasdien nebepastebi. Todėl galiu tik pasidžiaugti, kad šis lyderių duetas rodo pavyzdį kaip verslą padaryti menišku, o meną verslišku” – sakė Odeta, sutikusi globoti ir naująjį kolektyvą vesti muzikos keliu.

“Gegužės pabaigoje UAB "Linas Nordic" kolektyvas švęs garbingą jubiliejų, todėl įmonės darbuotojams jau ruošiama maloni staigmena” – patikino UAB “Linas Nordic" vadovas Viktoras Majauskas.

Šventės partneris ir globėjas – VšĮ „Vilnius – Europos kultūros sostinė 2009“.

Foto galerija (fotografo, kineziterapeuto Egidijaus Tutkaus nuotraukos)


Daugiau informacijos:
Odeta Abromavičiūtė
VšĮ „Kultūros artelė“ direktorė
Mobil. tel. 8 ~ 659 69 211
Tel. (8 ~ 5) 234 80 95
El. paštas: info@CultureArtFact.org arba CultureArtFact@gmail.com
http://www.CultureArtFact.org

 
  © e-Solution: InDis Baltic