LT  EN  
 
  Martin A. Dege

Naujienos    Pranešimai spaudai    

Japonijos Imperatoriaus delegacijai – panevėžiečių meno kūriniai

VšĮ „Kultūros artelė“ informacija


VšĮ „Kultūros artelė“
PRANEŠIMAS SPAUDAI
2007-05-26, Vilnius

Japonijos Imperatoriaus delegacijai – panevėžiečių meno kūriniai

Šeštadienis, gegužės 26 d. (Vilnius). Į Lietuvą su valstybiniu vizitu atvyko Japonijos Imperatorius Akihito su žmona Michiko. Japonijos Imperatoriškąją šeimą iškilmingai priėmė Lietuvos Respublikos Prezidentas Valdas Adamkus su ponia Alma Adamkiene.

Viešosios įstaigos „Kultūros artelė“ edukacinio - socialinio projekto „Siekiu būti kaip jie...“ klausos negalią turinčių vaikų autoriniai darbai ir panevežietės senjorės Apolonijos Abromavičienės siuvinėti Sakuros žiedų paveikslėliai vizito išvakarėse buvo perduoti Prezidentūrai. Tikimės, kad šios jaukios ir šiltos dovanėlės nudžiugins Jo Didenybės Japonijos Imperatoriaus Akihito lydinčios delegacijos narius.

Trumpas dovanų aprašymas:

Karate Kyokushin klausos negalią turinčių lietuvaičių piešiniuose


Kovo pabaigoje Panevėžio kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų pagrindinėje mokykloje (mokyklos direktorė Danutė Kriščiūnienė) įvyko pirmasis socialinio - edukacinio projekto "Siekiu būti kaip jie..." pristatymas, kuriame skambant Japonų būgnų muzikai buvo atskleidžiamos Rytų kovos meno paslaptys ir išmintis. Patirtimi bei sukauptomis žiniomis, taip pat ir apie kitokį gyvenimo būdą, Rytų filosofiją, meną dalinosi pasaulinį pripažinimą pelnęs daugkartinis Lietuvos ir Europos čempionas bei Pasaulio karate Kyokushin vicečempionas, karatė Kyokushin klubo „Budora“ prezidentas Donatas Imbras (Vilnius) ir karatė klubo „Tobulėjmo kelias“ vyriausias instruktorius Arūnas Atraškevičius (Panevėžys).

Po kvapą gniaužiančio Rytų kovos meno pristatymo Panevėžio kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų pagrindinės mokyklos auklėtiniai - Toma Bakaitė (9 klasė), Vytautas Paulauskas (10 klasė), Marius Sereckis (11 klasė), Tadas Bielskis (11 klasė) Andrius Bernatonis (11 klasė), Zelma Kolodenskytė (12 klasė), Daiva Vinkšnelytė (12 klasė), Rasa Juškaitė (12 klasė), kuriems vadovauja dailės mokytojas Povilas Šiaučiūnas, sukūrė puikius ir menininkų palankiai įvertintus autorinius darbus. Jais balandžio 20 - 21 dienomis „Siemens“ arenoje Vilniuje žavėjosi Europos karate Kyokushin čempionato dalyviai, organizatoriai ir svečiai. Parodą, kurią surengė Odeta Abromavičiūtė (projekto “Siekiu būti kaip jie…” autorė ir vadovė), aplankė ir ypatingai garbingi svečiai iš Japonijos, tai - Kazuo Miyoshi (Japonijos karatė Kyokushin organizacijos viceprezidentas), Kenji Midori (Pasaulio karatė Kyokushin organizacijos prezidentas) ir Isao Kobayashi (Pasaulio karatė Kyokushin organizacijos viceprezidentas).

Klausos negalią turinčio jaunimo darbai jau turi naujus savininkus - tai Bulgarijos karatė Kyokushin pasaulio čempionas Valeri Dimitrov, Europos čempionato Vilniuje vicečempionė Gergana Atanasova (Bulgarija) ir Pasaulio karatė Kyokushin organizacijos prezidentas Kenji Midori (Japonija).

Siuvinėti Sakuros žiedai
Senjorė panevežietė Apolonija Abromavičienė (*1940), šiuo metu gyvenanti Kaune, vis daugiau laiko skiria savo pomėgiams ir puoselėja naują saviraiškos formą - ji siuvinėja Sakuros žiedus bei lietuviškas gėles.

Būdami aktyviais ir kūrybingais Lietuvos piliečiais, norėjome praturtinti Jo Didenybės Japonijos Imperatoriaus Akihito vizitą Lietuvoje, išreikšti pagarbą puoselėjant Japonijos ir Lietuvos kultūrinio bendradarbiavimo gijas.

VšĮ „Kultūros artelė“ informacija

 
  © e-Solution: InDis Baltic