LT  EN  
 
  Martin A. Dege

Naujienos    Pranešimai spaudai    

„Kurk Lietuvoje! Tu mums reikalingas vasaros meno akademijoje „Art Baltica – Panevėžys 2007-2013“

VšĮ „Kultūros artelė“ informacija


VšĮ „Kultūros artelė“
PRANEŠIMAS ŽINIASKLAIDAI

2007 m. liepos 18 d., Vilnius

„Kurk Lietuvoje! Tu mums reikalingas vasaros meno akademijoje „Art Baltica – Panevėžys 2007-2013“

Ilgametę koncertinę patirtį turinti, kultūros vadybos daigus Lietuvos kultūros politikoje sėjanti viešoji įstaiga „Kultūros artelė“ nuo 2007 m. liepos 20 d. iki 31 d. pradeda naują edukacinį-socialinį ir kultūrinio turizmo projektą vasaros meno akademija „Art Baltica - Panevėžys 2007“. Specialiai vasaros akademijai suburtą jaunimo simfoninį orkestrą globoja Lietuvos muzikos ir teatro akademija. Projekte dalyvauja emigracijos išvengęs kūrybingas jaunimas, muzikos mokyklų auklėtiniai ir absolventai, silpnaregiai ir neregiai, taktilinės grafikos kūrėjai, saviraiškos ieškantys jaunieji menininkai, tarptautinį ir nacionalinį pripažinimą pelnę Lietuvos pedagogai. Džiugu, kad, bene, pirmą kartą Lietuvoje yra sukviestas didelis būrys specialistų, ugdančių profesionalų atlikėją. Tai kineziterapeutas E.Tutkus, gydytoja psichoterapeutė ir meno terapijos specialistė N. G. Midttun, sceninio įvaizdžio kūrėjos: grožio emisijos „Alonž“ vadovė J. Sargautytė, „Egipto žemė“ kosmetikos konsultantės ir grimuotoja L.Kreivytė, aktorinio meistriškumo ir sceninio judesio specialistė, docentė A.Adomaitytė, jogos centro „Shambu“ instruktoriai, projekto „Siekiu būti kaip jie...“ garbės svečiai.

„Atkakliai siekiame, kad šis projektas butų įgyvendintas su mūsų užsienio partneriais iš Latvijos, Estijos, Suomijos, Švedijos, Prancūzijos ir Olandijos, tačiau dėl nelygiavertės konkurencijos ir įsišaknijusių finansinių tradicijų, skirstant lėšas biudžetinėms įstaigoms ir nevyriausybinėms organizacijoms, tai padaryti pavyks tik įgyvendinus pirmuosius projektus ir vien su draugų, bičiulių ir šventos dvasios pagalba“, - šypteli kantri, žemaitiško užsispyrimo ir optimizmo nestokojanti projekto autorė, Vilniuje gyvenanti ir dirbanti panevėžietė O.Abromavičiūtė.

Statistika tokia, - iki 2008 metų prognozuojama 150 tūkst. emigruojančių lietuvių banga, tačiau šio projekto aktyvumas ir edukacinių disciplinų patrauklumas neturėtų leisti papildyti emigruojančiųjų sąrašo. Tikime, kad tik susibūrę visi drauge padarysime tai, ką galime geriausio Lietuvai ir čia likusiems žmonėms. Skeptikai netikėjo, kad š. m. kovo mėnesį išplatintas pranešimas spaudai susilauks puikaus rezultato. Chorvedys, vasaros meno akademijos „Art Baltica“ simfoninio orkestro iniciatorius, puikus pedagogas ir dirigentas Laurynas Vakaris Lopas po kelių išbandymų, pagaliau turės galimybę realizuoti seniai puoselėjamą viltį - suburti būsimąjį akademinį jaunimą, ruošti juos studijoms Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje bei sudaryti sąlygas pripažinimą pelniusiems Lietuvos pedagogams vasaros metu su būsimais ir esamais studentais bendrauti neformalioje aplinkoje. Ilgametę pedagoginę patirtį turintis L.V.Lopas užpildys naują spragą nacionalinėje edukacinėje programoje. Kalbame apie grojimo simfoniniame orkestre įgūdžių formavimą ir naujų kandidatų, galinčių studijuoti LMTA, paieškas. Džiaugiamės galėdami pristatyti jaunimui garbingus pedagogus T.Adomavičių, S.Auglį, prof. J.Rimą.

Organizatoriai džiaugiasi, kad šiuo projektu itin susidomėjo Panevėžio bendruomenė, regionų pedagogai, Lietuvos jaunimas ir po pasaulį išsibarstę lietuviai, kurie ketina dalyvauti kitų metų programoje. „Intuicija neapvylė, o sukaupta profesionalaus atlikėjo patirtis, daugiau nei trylika metų dainuojant profesionaliame Vilniaus miesto savivaldybės chore „Jauna Muzika“, šiandien bus itin reikalinga ugdant jaunos kartos profesionalų atlikėją ir puoselėjant pagarbą Lietuvos pedagogams“, - teigė Odeta.

Projekto dalyvių parengtos muzikinės programos, regėjimo negalią turinčio jaunimo sukurti taktilinės grafikos, gipso bei tapybos darbeliai, lėlės ir vabzdžiai, sukurti itin reta juvelyrine technika, bus pristatomos „Europos menų ir parkų festivalyje“. Kūrybinių dirbtuvių meno vadovės – menotyrininkė, VDA doktorantė D.Raudonienė ir profesinės raidos centro lektorė, pasaulinės lėlininkų asociacijos UNIMA narė M.Dž.Ubartienė.

Projekto pagrindiniai rėmėjai yra „Yanos International Foundation“ (Nyderlandai), LKSKS „Nemunas“, UAB „Indis“. Rėmėjai – UAB „Staipa“, LR Kultūros ministerija, Kultūros ir sporto rėmimo fondas, Vilniaus m. savivaldybė, Internetinė prekyba maisto papildais www.vikingomega3.lt , UAB „Nieko rimta", visas būrys partnerių ir informacinių rėmėjų - tai ELTA, "Info Savaitė", "AINA", "Verslo renginiai ir pramogos" ir daugelis kitų.

Daugiau informacijos:
Kontaktinis asmuo - Odeta Abromavičiūtė
VšĮ „Kultūros artelė“ direktorė
Mobil. tel. 8 ~ 659 69 211; tel. (8 ~ 5) 234 80 95
El. p: info@CultureArtFact.org arba CultureArtFact@gmail.com
http://www.CultureArtFact.orgPriedas prie panešimo:

NUMATOMA PROGRAMA:
2007 m. liepos 28 d.
Panevėžys, Senvagė, 12.00 - 16.00 val.
„Triatlonininko Vidmanto Urbono belaukiant...“.
Kūrybinės dirbtuvės ir staigmenos sporto ir muzikos mylėtojams.

2007 m. liepos 29 d.
Anykščiai, miesto parke prie Laisvės paminklo, 13.00 val.

2007 m. liepos 30 d.
Vilnius, Lietuvos muzikos, teatro ir kino muziejus kiemelis, 18.00 val.

2007 m. liepos 31 d.
Monciškės (Palanga, Miško takas 4a, Klaipėdos raj.),
moksleivių vasaros Rytų kovos meno karate Kyokushin stovykla „Raganė”, 13.30 val.

Klaipėda, Koncertų salė (Šiaulių g. 36), 18.00 val.

Dirigentas – Laurynas Vakaris Lopas

Vasaros meno akademijos „Art Baltica“ jaunimo simfoninio orkestro edukacinėje programoje skambės J.Andrejevo, J.Haydn, G.F. Malipier, H.Henkemans, P. Dikčiaus, J. Brahms kūriniai.


DĖMESIO! Įėjimas į renginius laisvas, tačiau renkamos aukos bus skirtos profesionaliam projektų įgyvendinimui ir administravimui.


Daugiau informacijos:
Kontaktinis asmuo - Odeta Abromavičiūtė
VšĮ „Kultūros artelė“ direktorė
Mobil. tel. 8 ~ 659 69 211; tel. (8 ~ 5) 234 80 95
El. p: info@CultureArtFact.org arba CultureArtFact@gmail.com
http://www.CultureArtFact.org


 
  © e-Solution: InDis Baltic