LT  EN  
 
  Martin A. Dege

Naujienos    Pranešimai spaudai    

Festivalio programoje - "Triatloninko Vidmanto Urbono belaukiant…"

VšĮ „Kultūros artelė" informacija

PRANEŠIMAS ŽINIASKLAIDAI

2007 m. liepos 27 d., Panevėžys

„Europos menų ir parkų festivalio" programoje - "Triatloninko Vidmanto Urbono belaukiant…"

2007 m. liepos 28 d., Panevėžyje Senvagėje, nuo 12.00 - 16.00 val. vyks „Europos menų ir parkų festivalio” kurybiniu dirbtuviu programa - „Triatlonininko Vidmanto Urbono belaukiant...". Tai staigmenos ir meniniai atradimai sporto bei muzikos mylėtojams, panevežiečiams, miesto bei rajono svečiams. Esant palankioms oro sąlygoms programoje dalyvaus Vasaros meno akademijos „Art Baltica 2007" jaunimo simfoninis orkestras.

Projekto dalyvių parengta muzikinė programa, regėjimo negalią turinčio jaunimo sukurti taktilinės grafikos, gipso bei tapybos darbeliai, taip pat lėlės ir vabzdžiai, sukurti itin reta juvelyrine technika, bus pristatomi „Europos menų ir parkų festivalyje". Kūrybinių dirbtuvių meno vadovės – menotyrininkė, VDA doktorantė D.Raudonienė ir profesinės raidos centro lektorė, pasaulinės lėlininkų asociacijos UNIMA narė M.Dž.Ubartienė.

Europos menų ir parkų festivalis 2007

KULTŪRA – GAMTOS APSAUGA - KULTŪRINIS TURIZMAS
Festivalio tikslas - bendram regioninės plėtros projektui sukviesti įvairių šalių profesionalius menininkus, pedagogus, jaunuosius atlikėjus, regionų bendruomenes, visus ieškančius naujovių ir harmoningos aplinkos Europos kontekste.

EUROPOS MENŲ IR PARKŲ FESTIVALIS 2007 – tai gamtos, žmogaus ir laisvos meninės saviraiškos vienovė gražiausiu ir kultūriniam turizmui patraukliausiu vasaros laikotarpiu. Tai kultūros ir menų klasteris, kuris vyks naujose netradicinėse erdvėse, kultūrinio paveldo objektuose, skulptūrų parkuose, botanikos soduose. Festivalį vainikuos vasaros akademijos „Art Baltica“ metu jaunimo simfoninio orkestro parengta programa, kūrybinėse dirbtuvėse sukurti kūriniai, parodos.

FILOSOFIJA – “Kartą gyveno klajoklis, kuriam nerūpėjo išgarsėti. Nors turėjo daug progų gauti aukštas pareigas, jis vis ieškojo mokytojų, kurie padėtų įvaldyti penkis dalykus: citrą, šachmatus, knygą, tapybą ir kardą. Citra atskleidė jam muziką, kuri išreiškia sielą. Šachmatai išugdė strateginį mąstymą ir gebėjimą atsakyti į priešininko ėjimus. Knygos davė akademinį išsilavinimą. Tapyba buvo grožio ir jautrumo pratybos. Kardas suteikė galimybę būti sveikam ir apsiginti.

Vieną dieną mažas berniukas paklausė klajoklio, ką tasai darytų, jei netektų šių penkių dalykų. Iš pradžių klajoklis sumišo, bet greitai suprato, kad citra neskamba be žmogaus, šachmatų lenta yra niekas be žmogaus, knygai reikia skaitytojo, teptukas ir tušas nejuda patys, o kardas negali būti apnuogintas be rankos. Jis suvokė, kad jis lavinosi ne dėl įgūdžių. Tai buvo kelias į esmingiausią savo būties dalį.

Deng Ming Dao “365 DAO. Įžvalgos kasdienai”


Projekto pagrindiniai rėmėjai yra „Yanos International Foundation" (Nyderlandai), LKSKS „Nemunas", UAB „Indis". Rėmėjai – UAB „Staipa", LR Kultūros ministerija, Kultūros ir sporto rėmimo fondas, Vilniaus m. savivaldybė, Internetinė prekyba maisto papildais www.vikingomega3.lt , leidykla „Nieko rimto", visas būrys partnerių ir informacinių rėmėjų - tai ELTA, "Info Savaitė", "AINA", "Verslo renginiai ir pramogos" ir daugelis kitų.

Daugiau informacijos:
Kontaktinis asmuo - Odeta Abromavičiūtė
VšĮ „Kultūros artelė" direktorė
Mobil. tel. 8 ~ 659 69 211; tel. (8 ~ 5) 234 80 95
El. p: info@CultureArtFact.org arba CultureArtFact@gmail.com
http://www.CultureArtFact.org

 
  © e-Solution: InDis Baltic