LT  EN  
 
  Martin A. Dege

Naujienos    Pranešimai spaudai    

Vasaros meno akademijos "Art Baltica" jaunimo simfoninis orkestras atkeliavo į Vilnių

VšĮ “Kultūros artelė” informacija

PRANEŠIMAS SPAUDAI

2007-07-30, Vilnius

Šiandieną dėl prastų oro sąlygų keičiasi Vilniuje numatyto koncerto vieta!
Koncertas vyks Šv. Kotrynos bažnyčioje 18 val.

Vasaros meno akademijos „Art Baltica“ jaunimo simfoninio orkestro koncerte skambės J.Andrejevo, J.Haydn, G.F. Malipier, H.Henkemans, P. Dikčiaus, J. Brahms kūriniai.
Dirigentas ir meno vadovas – Laurynas Vakaris Lopas

Ilgametę koncertinę patirtį turinti, kultūros vadybos daigus Lietuvos kultūros politikoje sėjanti viešoji įstaiga „Kultūros artelė“ nuo 2007 m. liepos 20 d. iki 31 d. vykdo naują edukacinį-socialinį ir kultūrinio turizmo projektą vasaros meno akademija „Art Baltica - Panevėžys 2007“.

Specialiai vasaros akademijai suburtą jaunimo simfoninį orkestrą globoja Lietuvos muzikos ir teatro akademija. Projekte dalyvauja emigracijos išvengęs kūrybingas jaunimas, muzikos mokyklų auklėtiniai ir absolventai, silpnaregiai ir neregiai, taktilinės grafikos kūrėjai, saviraiškos ieškantys jaunieji menininkai, tarptautinį ir nacionalinį pripažinimą pelnę Lietuvos pedagogai. Džiugu, kad, bene, pirmą kartą Lietuvoje yra sukviestas didelis būrys specialistų, ugdančių profesionalų atlikėją. Tai gydytoja psichoterapeutė ir meno terapijos specialistė N. G. Midttun, sceninio įvaizdžio kūrėjos: grožio emisijos „Alonž“ vadovė J. Sargautytė, aktorinio meistriškumo ir sceninio judesio specialistė, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos (LMTA) docentė A.Adomaitytė, Lietuvos Olimpinės komandos kineziterapeutas E.Tutkus.

Vasaros meno akademijoje “Art Baltica” dalyvauja virš 40 jaunuolių iš įvairių Lietuvos miestų. Kiekvieną dieną jaunimo simfoninis orchestras repetuoja po 5 valandas. Su jaunaisiais muzikantais dirba bei koncertinę programą rengia žinomi pedagogai T.Adomavičius , prof. J.Rimas, R.Ugianskienė.

Orkestro dirigentas ir meno vadovas - Laurynas Vakaris Lopas. Šis ilgametę pedagoginę patirtį turintis muzikas seniai puoselėjo svajonę - suburti būsimąjį akademinį jaunimą, ruošti jį studijoms Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje bei sudaryti sąlygas pripažinimą pelniusiems Lietuvos pedagogams vasaros metu su būsimais ir esamais studentais bendrauti neformalioje aplinkoje.

Be repeticijų jaunuoliai dar mokomi scenos etiketo, taisyklingos laikysenos, sveikos gyvensenos. Taip pat mokomi nugalėti scenos baimę bei kitų profesionaliam atlikėjui reikalingų dalykų. Tarp jų ir įvaizdžio bei makiažo paslapčių.

Tai, ko jaunuoliai išmoko vasaros meno akademijoje “Art Baltica”, galės įvertinti ir Vilniaus publika. Nes jaunimo simfoninio orkestro koncertas sostinėje jauniems atlikėjams bus taip pat ir įgytų praktinių žinių išbandymas.

Be projekto dalyvių parengtos muzikinės programos, vilniečiai galės pamatyti itin reta juvelyrine technika sukurtų vabzdžių. Taip pat regėjimo negalią turinčio jaunimo sukurtų taktilinės grafikos, tapybos darbelių. Visa tai bus pristatoma „Europos menų ir parkų festivalyje". Kūrybinių dirbtuvių meno vadovės – menotyrininkė, VDA doktorantė D.Raudonienė ir profesinės raidos centro lektorė, pasaulinės lėlininkų asociacijos UNIMA narė M.Dž.Ubartienė.

Projekto pagrindiniai rėmėjai yra „Yanos International Foundation" (Nyderlandai), LKSKS „Nemunas", UAB „Indis". Rėmėjai – UAB „Staipa", LR Kultūros ministerija, Kultūros ir sporto rėmimo fondas, Vilniaus m. savivaldybė, Internetinė prekyba maisto papildais www.vikingomega3.lt , UAB „Nieko rimta", visas būrys partnerių ir informacinių rėmėjų - tai ELTA, "Info Savaitė", "AINA", "Verslo renginiai ir pramogos" ir daugelis kitų.

Papildoma Informacija:

Europos menų ir parkų festivalis 2007
Festivalio tikslas - bendram regioninės plėtros projektui sukviesti įvairių šalių profesionalius menininkus, pedagogus, jaunuosius atlikėjus, regionų bendruomenes, visus ieškančius naujovių ir harmoningos aplinkos Europos kontekste.

EUROPOS MENŲ IR PARKŲ FESTIVALIS 2007 – tai gamtos, žmogaus ir laisvos meninės saviraiškos vienovė gražiausiu ir kultūriniam turizmui patraukliausiu vasaros laikotarpiu. Tai kultūros ir menų klasteris, kuris vyks naujose netradicinėse erdvėse, kultūrinio paveldo objektuose, skulptūrų parkuose, botanikos soduose. Festivalį vainikuos vasaros akademijos „Art Baltica“ metu jaunimo simfoninio orkestro parengta programa, kūrybinėse dirbtuvėse sukurti kūriniai, parodos.

FILOSOFIJA – “Kartą gyveno klajoklis, kuriam nerūpėjo išgarsėti. Nors turėjo daug progų gauti aukštas pareigas, jis vis ieškojo mokytojų, kurie padėtų įvaldyti penkis dalykus: citrą, šachmatus, knygą, tapybą ir kardą. Citra atskleidė jam muziką, kuri išreiškia sielą. Šachmatai išugdė strateginį mąstymą ir gebėjimą atsakyti į priešininko ėjimus. Knygos davė akademinį išsilavinimą. Tapyba buvo grožio ir jautrumo pratybos. Kardas suteikė galimybę būti sveikam ir apsiginti.

Vieną dieną mažas berniukas paklausė klajoklio, ką tasai darytų, jei netektų šių penkių dalykų. Iš pradžių klajoklis sumišo, bet greitai suprato, kad citra neskamba be žmogaus, šachmatų lenta yra niekas be žmogaus, knygai reikia skaitytojo, teptukas ir tušas nejuda patys, o kardas negali būti apnuogintas be rankos. Jis suvokė, kad jis lavinosi ne dėl įgūdžių. Tai buvo kelias į esmingiausią savo būties dalį.

Deng Ming Dao “365 DAO. Įžvalgos kasdienai”


Projekto pagrindiniai rėmėjai yra „Yanos International Foundation" (Nyderlandai), LKSKS „Nemunas", UAB „Indis". Rėmėjai – UAB „Staipa", LR Kultūros ministerija, Kultūros ir sporto rėmimo fondas, Vilniaus m. savivaldybė, Internetinė prekyba maisto papildais www.vikingomega3.lt , leidykla „Nieko rimto", visas būrys partnerių ir informacinių rėmėjų - tai ELTA, "Info Savaitė", "AINA", "Verslo renginiai ir pramogos" ir daugelis kitų.


Kontaktinis asmuo - Odeta Abromavičiūtė
VšĮ „Kultūros artelė“ direktorė
Mobil. tel. 8 ~ 659 69 211; tel. (8 ~ 5) 234 80 95
El. p: info@CultureArtFact.org arba CultureArtFact@gmail.com
http://www.CultureArtFact.org

 
  © e-Solution: InDis Baltic