LT  EN  
 
  Martin A. Dege

Naujienos    Pranešimai spaudai    

I-asis Europos menų ir parkų festivalis - neįprastose erdvėse

VšĮ “Kultūros artelė” informacija

PRANEŠIMAS SPAUDAI

2007-07-27, Panevėžys

\'\' „Europos menų ir parkų festivalis 2007“ – tai gamtos, žmogaus ir laisvos meninės saviraiškos vienovė. Tai kelias į esmingiausią savo būties dalį gamtos ritmu, kultūros, menų klasteris reto grožio Lietuvos gamtos prieglobstyje, turizmui patraukliose vietose Panevėžyje (28 d.), Anykščiuose (29 d.), Vilniuje (31 d.), o Klaipėdoje (31 d.).

Festivalio programoje tokiau skalbės gyva muzika, buvo pristatyti vizualiniai menai, įvyko jau minėtos kūrybinės dirbtuvės. Tapytojas V. Kašinskas – edukacinio ir socialinio projekto „Siekiu būti kaip jie...“ dalyvis. Vasaros meno akademijos dalyviai ir Ateitininkai galėjo pamatyti vizualinį projektą, kuriame pristatoma tapytojo, Vilniaus dailės akademijos Kauno fakulteto dėstytojo paroda „Dangaus sodai ir lietuvių mitologija“. Deja, dėl lėšų stygiaus, projekto dalyviai neįstengė nuvykti į Molėtus, kur VUTFAI Molėtų Astronomijos Observatorijoje vyksta tapybos paroda „Kosminiai sodai”.

\'\' „Europos menų ir parkų festivalio“ programos dalyviai - savanoriai kasdien lankėsi neįprastose renginiams vietose: tai Panevėžio moterų pataisos namuose bendravo ne tik su paauglėmis, kalinčiomis už įvairius nusikaltimus, bet ir su kūdikiais, gimusiais nelaisvėje. Organizatorius nustebino, kad čia kalinčios moterys ir kalinčios paauglės labai susidomėjo programa "Muzika - mano desertas", kurioje skambėjo gyva muzika, vyko savarankiškas mandalų spalvinimas, taip pat sulaikusios kvapą įdėmiai klausėsi pasakojimų apie įvairias dalyvių gyvenimo patirtis.

Vakarais lankėsi A. Bandzos vaikų ir kūdikių namuose, prieš miegą sekė mažyliams muzikines pasakėles ir stebėjo našlaičių „rungtynes“ už teisę prisiglausti ir atsisėsti šalia... Mažieji vaikų namų stebuklai ir kalėjimo mamos su kūdikiais džiaugėsi šilta vaikystės pasakėle, muzikine dovana.

Savo nuoširdumu dalijose projekto savanoriai: vilnietis trombininkas Petras Juška ir kaunietė fleitininkė Gintarė Jakutytė, panevėžietis gitaristas Dainius Lomonosovas, „Garso“ šokėja Elžbieta Žigaitė ir renginių vedėja Valentina Žigienė, kviestiniai pedagogai.

Visiems vasaros meno akademijos „Art Baltica“ dalyviams ir vaikų namų našlaičiams padovanojo UAB „Nieko rimto“ dailininkės Sigutės Ach autorinių paveiksliukų su autorės parašu.

Rytoj vasaros meno akademijos dalyviai 13.00 prisistatys Klaipėdos ir Rytų kovos meno karate Kyokushin vaikų ir jaunimo stovykloje "Raganė" aktyviai stovyklaujančiai publikai.


Rėmėjai:
„Yanos International Foundation" (Nyderlandai), LKSKS „Nemunas", UAB „Indis", UAB „Consultor Vilnensis“, Kosmetikos priemonių komplektus mokymams skyrė UAB „Erdesa“; UAB „Staipa", LR Kultūros ministerija, Kultūros ir sporto rėmimo fondas, Vilniaus m. savivaldybė, Internetinė prekyba maisto papildais www.vikingomega3.lt, UAB „Nieko rimta", dailininkė Sigutė Ach, reklamos agentūra „Arti dizainas“, visas būrys partnerių, informacinių rėmėjų - tai „ELTA“, „Info Savaitė", Interneto svetainės „Aina", „Amerikos Lietuvis“, „Verslo renginiai ir pramogos", „Events in Lithuania“, vertimų centras „Ermara“ir daugelis kitų Žemės angelų.Daugiau informacijos:

Odeta Abromavičiūtė / VšĮ „Kultūros artelė“ direktorė
Mobil. tel. 8 ~ 659 69 211; tel./faks (8 ~ 5) 234 80 95
El. p: info@CultureArtFact.org arba CultureArtFact@gmail.com
http://www.CultureArtFact.org

 
  © e-Solution: InDis Baltic