LT  EN  
 
  Martin A. Dege

Naujienos    Pranešimai spaudai    

Menas netikėtose erdvėse - Mocartiškas vitališkumas ACTIVE GYM klube

\'\'P R A N E Š I M A S  Ž I N I A S K L A I D A IMocartiškas vitališkumas

Ar stebėjai neregį žmogų? Ar žinai, kad jis mato širdimi? Ar matei, kaip jis siekia pažinti pasaulį pirštais? O ar teko matyti, kaip jis piešia? Projektas „Menas netikėtose erdvėse” suteikia unikalią galimybę - pirmą kartą mūsų šalyje, trijuose klubo „Active Gym” aukštuose, pristatomos unikalios jaunųjų Lietuvos, užsienio vaikų bei jaunimo autorinės parodos. Jau įsitikinome, kad jos privers aikčioti iš nuostabos, grožėtis visus geros savijautos klubo „Active Gym“ lankytojus. Tikimės, kad ekspozicijos patiks ir projekto „Vilnius – Europos kultūros sostinė 2009” komisijos nariams.

2007 m. rugsėjo 21 - 23 d., Vilnius. Viešoji įstaiga „Kultūros artelė“ rugsėjo 21 d. mini antrųjų kūrybinės – socialinės veiklos (visuomeniniais pagrindais) džiaugsmadienį ir ketina eilinį kartą nustebinti visus unikaliais autoriniais darbais:

I aukšte pristatoma: I-osios vasaros meno akademijos „Art Baltica 2007“ jaunimo simfoninio orkestro valtornininkės Jurgitos Staniulytės, VDA doktorantės Dianos Raudonienės ir jos auklėtinių, silpnaregių ir neregių Loretos Taluntytės, Mindaugo Suchovėjaus ir Roberto Antropiko taktilinės grafikos darbai.

II aukšte: „Europos menų ir parkų festivalyje 2007“ vyko ir kūrybinės dirbtuvės gamtos prieglobstyje - „Vabzdžių gamyba itin reta technika“. Kūrybiniam procesui vadovavo pasaulinės lėlininkų asociacijos UNIMA narė Mija Džeinara Ubartienė. Ši menininkė suteikė galimybę jaunimui kelias valandas po atviru dangumi realiai išreikšti savo sumanymus . Vienas vabzdys sukurtas specialiai panevėžiečiui, triatlonininkui Vidmantui Urbonui, tuo metu plaukusiam per Baltijos jūrą.

III aukšte: Vienas prekybos centras Vilniuje pirmą kartą pakvietė į netradicinį, ištisus metus vykusį menų projektą „Moc‘Art 2006“, kurio premjera - „Susitikimai Europoje“ - įvyko 2006 m. vasario 27 dieną. Netikėtoje erdvėje buvo atvertas langas pavasariškai austrų kompozitoriaus muzikai. Visi pietaujantys turėjo galimybę išvysti įspūdingą reginį - raudonas fortepijonas, nuostabus floristų prisilietimas ir kabančios kavinės virsmąs nauja koncertine erdve. Buvo puiki proga ne tik grožėtis W. A. Mozart fortepijonine, arfos, fleitos gyvai atliekama muzika bei jos įkvėptomis džiazo improvizacijomis, bet ir stilizuotais atlikėjų, aktorių kostiumais. Aktyvūs mažieji dailininkai su pedagogais bei tėveliais klausydami muzikos piešė, o savo darbelius padovanojo projekto organizatoriams. Projekte dalyvavo: Tarptautinės Amerikos mokyklos Vilniuje moksleiviai (dailės mokytoja Anna Platonova), ankstyvojo muzikinio ugdymo mokyklėlė „Strazdanelės” (direktorė Sonata Kričenienė) ir UMI vaikų dailės studija (vadovas Giedrius Bagdonavičius). Projektą Lietuvoje globojo Austrijos Respublikos ambasada Vilniuje, didžiai gerbiamas ambasadorius Dr. Michael Schwarzinger su žmona Rosemaria. Užsienyje - “Europos Mozarto kelių asociacijos” valdyba (Austrijos Respublika) www.mozartways.com.
Pagrindiniai rėmėjai: Yanos Foundation International (Nyderlandai), gerbiamas p. Franklinas Orasco (JAV), UAB „Baltic Optical Disk“.

Viešoji įstaiga „Kultūros artelė“ maloniai kviečia sostinės gyventojus ir svečius į sveikos gyvensenos ir dvasingumo ieškančiųjų, gerą nuotaiką ir jaukią aplinką kuriančiųjų sporto klubą „Active Gym“.

Neregių ir aklųjų darbelių ekspozicija veiks tik nuo rugsėjo 21 iki spalio 23 dienos, tačiau projekto „Moc‘Art“ darbai dar ilgai malonins jūsų akis.

Beje, šiandien sukanka lygiai metai, kai po dvejų metų trukusių kasdienių projektų kūrimų, rašymų, įtampos, stresų, pergyvenimų dėl sąžinės garantijos pasibaigimo kolegų tarpe, dėl fizinio ir psichologinio išsekimo karatė Kyokushin instruktorius Artūras Bobelis operatyviai suteikė naujus sparnus gyvenimui. Taip likimas atvedė į „Active Gym“ klubą ir į puikaus kineziterapeuto Egidijaus Tutkaus rankas. Gaila, kad katorgiškomis sąlygomis dirbant mylimą darbą, nesulaukiame deramo dėmesio iš LR Vyriausybės, nors mūsų socialinė – kūrybinė veikla visuomenei itin reikalinga...

Organizacijos projektų autorė bei vykdytoja, ilgametė choro „Jauna Muzika“ dainininkė Odeta Abromavičiūtė teigė: „Šio projekto netikėtos erdvės - mums tikrai ne naujiena. Kadangi mes netradiciškai mąstome, esame susibūrę į puikių, talentingų bei pripažinimą pelniusių kūrėjų ratą, o jame - VDA doktorantė Diana Raudonienė, Mija Džeinara Ubartienė, dirigentas Mindaugas Piečaitis ir kiti, mes negalime nedirbti savo mylimo darbo, todėl šią ekspoziciją pristatome, kaip ataskaitą būsimiems rėmėjams ir mūsų džiaugsmadienio proga galintiems paaukoti kitiems, Kalėdų projektams įgyvendinti“.

Visi yra maloniai kviečiami į ekspozicijų atidarymą, kuris vyks šeštadienį, 2007 m. rugsėjo 22 d., nuo 16.00 val. iki 17.30 geros savijautos klube „Active Gym“, o akiratį praplečiantis siurprizas laukia karate Kyokushin salėje.
Vietoje džiaugsmadienio gėlių, šampano ir atvirukų, prasmingesnė būtų jūsų auka bei visokeriopa parama. Banko rekvizitai: AB „Hansabankas“. Atsiskaitomoji sąskaita: LT Atsiskaitomoji sąskaita LT 73 7300 0100 9181 5353.

Į ekspozicijos atidarymą atvyks ir taktilinės grafikos Lietuvoje puoselėtoja Diana Raudonienė, kuri demonstruos taktilinės grafikos kūrimo procesą. Visi norintys turės galimybę trumpam pasinerti į tamsos pasaulį ir nupiešti mūzos pakuždentą mintį. Visiems susirinkusiems organizatoriai pažada įkvėpti kūrybiškumo verslui bei gyvenimo spalvingumui.


Daugiau informacijos:
Odeta Abromavičiūtė
VšĮ „Kultūros artelė“ direktorė
Mobil. tel. 8 ~ 659 69 211; tel./faks (8 ~ 5) 234 80 95
El. p: info@CultureArtFact.org arba CultureArtFact@gmail.com
http://www.CultureArtFact.org

 
  © e-Solution: InDis Baltic