LT  EN  
 
  Martin A. Dege

Naujienos    Pranešimai spaudai    

Tituluotų olandų ir Lietuvos menininkų pagalba Kuršėnų vaikų globos namams

VšĮ “Kultūros artelė” informacija


P R A N E Š I M A S Ž I N I A S K L A I D A I

2007 m. lapkritis 13 d., Vilnius

TITULUOTŲ OLANDŲ IR LIETUVOS MENININKŲ PAGALBA KURŠĖNŲ VAIKŲ GLOBOS NAMAMS

Krentant pirmajam sniegui ir artėjant Kalėdoms, penkiolika Karališkojo Bredos vyrų choro narių šią savaitę su kilniais siekiais atvyko į Lietuvą. Tikslas - padėti Kuršėnų globos namų auklėtiniams (Šiaulių raj.) susikurti jaukią ir gražią aplinką, pagerinti gyvenimo ir mokymosi sąlygas, renovuojant III aukšto patalpas. O kad įtemptos dienos darbai neužgožtų geros nuotaikos ir olandų vizitas teiktų daugiau džiaugsmo vaikams, 2007 m. lapkričio 14 dieną, 18.30 val., Kuršėnų vaikų globos namuose (Pramonės g. Nr. 2, Kuršėnai, Šiaulių raj.) įvyks neįprastas meninės saviraiškos vakaras. Programoje dalyvaus Karališkojo Bredos vyrų choro kamerinė grupė (valdybos pirmininkas p. Fraus Luijben, www.bredaasmannenkoor.nl), muzikuos Kuršėnų meno mokyklos liaudies instrumentų ansambliai. Sulauksime garbingų Šiaulių krašto žmonių ir šviesuolių, kurie mažiesiems prieš miegą seks savo vaikystės pasakas, skaitys žinomos poetės ir bardės Vilhelminos Imbrienės poeziją apie artėjančias Kalėdas ir žiemą.

Vaikučiams sumigus, užsienio svečiams ir dalyviams bus pristatomi vieno ryškiausių naujosios kinematografininkų kartos atstovų, Šiauliuose gimusio režisieriaus ir operatoriaus Šarūno Barto filmai. 2005 m. režisierius sulaukė tarptautinio pripažinimo dalyvaudamas tarptautiniame kino filmų festivalyje Kanuose (Prancūzijoje).

Visi norintys pasitikti Kalėdas širdimi ir įsijungti į tęstinį, kultūrinio turizmo projekto „Metų laikai: ruduo - žiema 2007" tarptautinę kūrybinę komandą - sekti pasakas, padovanoti muzikinę dovaną bei teikti visokeriopą paramą, kviečiami susisiekti su organizatoriais. Lai jaukūs kūrybiniai susitikimai pavirs mažais stebuklais bei įsimintinomis dovanomis vaikams ir senjorams.

Daugiau informacijos:
Direktorė Odeta Abromavičiūtė
Mobil. tel. 8 ~ 659 69 211; tel./faks (8 ~ 5) 234 80 95
El. p: info@CultureArtFact.org/ CultureArtFact@gmail.com
http://www.CultureArtFact.org

Banko rekvizitai galintiems prisidėti:
VšĮ „Kultūros artelė“, įmonės kodas 300146129
AB „Hansabankas“
Atsiskaitomoji sąskaita LT 737300010091815353

PAPILDOMA INFORMACIJA:

\'\' TRUMPAI APIE KARALIŠKĄJĮ BREDOS VYRŲ CHORĄ
(Choras įsteigtas 1865 m. spalio 5 d.)


Bredos vyrų choras yra vienas seniausių Olandijos chorų, kuriam 1905 metais Jos Didenybė Karalienė Vilhelmina jo pavadinimui suteikė „karališkojo“ titulą. 1986 metais Jos Didenybė Karalienė Beatričė oficialiai pratęsė šio garbingo pavadinimo galiojimą ir pati lankosi choro koncertuose. Be daugybės koncertų gimtajame Bredos mieste bei už jo ribų choras daug koncertavo ir užsienyje: Belgijoje, Prancūzijoje, Vokietijoje, Šveicarijoje, Airijoje, Čekijos Respublikoje, Lenkijoje, Italijoje. Choras pirmą kartą lankėsi Lietuvoje, kaip pirmojo kultūrinio turizmo projekto „Metų laikai 2005” (koncertai, labdara Bernardinų bažnyčiai ir Kuršėnų globos namų vaikams, susitikimas su Nyderlandų NATO kariais, pažintis su Lietuvos turizmo traukos centrais, Mero Artūro Zuoko padėka už Lietuvos vardo populiarinimą užsienyje ir svečių pažadas sugrįžti atostogauti Lietuvoje!) iniciatoriai ir dalyviai. Choras susirado daug naujų bičiulių ir draugų bei užsitirino galimybę ne kartą atvykti į Lietuvą ir tiesti pagalbos ranką socialiai pažeidžiamiems Lietuvos žmonėms.
Plačiau: http://www.cultureartfact.org/index.php?tid=3&sid=27

ŠARŪNAS BARTAS
Trumpa biografija: Šarūnas Bartas - vienas ryškiausių naujosios kinematografininkų kartos atstovų. Jis gimė 1964 rugpjūčio 16 d. Šiauliuose. Baigė Maskvos Kinematografijos institutą, režisūroje debiutavo pusiau mėgėjišku dokumentiniu filmu „Tofolarija“ ir atkreipusia į save dėmesį vidutinio metražo juosta „Praėjusios dienos atminimui“ (1989), kurioje pasirodo realūs personažai, „vaidinantys save“ vaidybinio kino principais. Keturioliktą kartą vykusiame kino festivalyje "Kinošok" Šarūno Barto filmas "Septyni nematomi žmonės" apdovanotas Aleksandro Kniažinskio prizu už geriausią operatoriaus darbą.

Trumpai apie režisieriaus Šarūno Barto filmą „LAISVĖ“
Premjera: 2000 m. rugsėjo 6 d.
Siužetas: Jie nesitikėjo įkliūti. Kaip nesitiki įkliūti visi, užsiimantys nelegalia veikla. Vyrai nori tik perplukdyti narkotikus. Tačiau juos sustabdo apsaugos kateris. Keliems pavyksta pasprukti. Prie jų priklysta ir paauglė mergina. Ieškomi policijos keli žmonės keliauja jūros pakrante be maisto, pinigų, vejami menko šanso išlikti.
Šioje dramoje vaidina: Valentinas Masalskis, Fatima Ennaflaoui, Axel Neumann, Corey Large.

Trumpai apie režisieriaus Šarūno Barto filmą „NAMAS“
Premjera: 1997 m. gegužės 14 d.
Siužetas: Mano namas. Aš negaliu pasakyti, kokiame pasaulio krašte jis yra. Žinau, kad tai mano namas. Jame gyveno daugybė žmonių. Kai kurie atvykdavo ir išvykdavo, kai kurie likdavo. Kažkas iš jų vis dar čia. Kartais name labai šalta. Aš noriu sužinoti, kiek jame žmonių. Bet tai sunku – žmonės dažnai pereina iš vieno kambario į kitą. Kartais trumpam išvyksta. Kartais mes visi pietaujame. Bet niekada nebūname kartu. Žmonės dažnai kraustosi iš vieno kambario į kią. Gal net per dažnai. Nepajėgiu jų suskaičiuoti. Bet dar yra laiko išsiaiškinti, kas čia gyvena.
Šioje dramoje vaidina: Valeria Bruni Tedeschi, Leos Carax, Micaela Cardoso, Oksana Chernych, Alex Descas, Eglė Kuckaitė, Jean-Louis Loca, Viktorija Nareiko, Francisco Nascimento, Eugenija Šulgaitė.

Trumpai apie režisieriaus ir operatoriaus Šarūno Barto filmą „SEPTYNI NEMATOMI ŽMONĖS“
Premjera: 2005 m. lapkričio 04 d.
Kūrybinė grupė: „Kinemos grupė“, „Gemini Films“ (Prancūzija), „Madragoa Filmes“ (Portugalija), „Roaring Films“ (Olandija)
Vaidino: Dimitri Podnozov, Saakanush Vanyan, Aleksandr Esaulov, Rita Klein, Denis Kirilov, Igor Cygankov, Oleg Četverikov.
Siužetas: Filmas kelionė. Jo veiksmas vyksta Lietuvoje, buvusios Sovietų Sąjungos pietuose. Jo veikėjai – gyvenimo užribio žmonės, kiekvienas su savo praeitimi. Kažkuris iš jų bėga nuo teisingumo, kažkuris – nuo savęs. Jų beviltiška kelionė, bėgimas nuo pasaulio negali jo nei pakeisti, nei „sukirpti“ pagal jų supratimą.Medžiaga paruošta remiantis
http://www.lfc.lt/lt/Page=PersonList&PersonType=Director&ID=546

 
  © e-Solution: InDis Baltic