LT  EN  
 
  Martin A. Dege

Naujienos    Pranešimai spaudai    

MIDEM 2005 Kanai, Prancūzija

LK Kultūros ministerijos informacija. 2004-12-06

Tarptautinė muzikos mugė MIDEM – paskata Lietuvos muzikos industrijai.

39-ojoje tarptautinėje muzikos mugėje MIDEM 2005 sausio 23-27 dienomis Kanuose (Prancūzija) visų trijų Baltijos šalių muzikos industrijos atstovai pirmą kartą prisistatys bendrame Baltijos kraštų paviljone.

Sausio 25 diena mugėje bus skelbiama "Baltijos diena", į kurią pakviesti visų trijų kraštų klasikinės muzikos, džiazo ir pop/rock muzikos atlikėjai. Jie mugės metu surengs koncertus prestižiniuose Festivalių rūmuose bei kitose svarbiose vietose už mugės ribų. "Baltijos diena" yra priskiriama svarbių mugės renginių statusui ir atsidurs mugės dėmesio centre.
MIDEM yra vienintelė išties pasaulinė muzikos industrijos mugė. Muzikos profesionalai - įrašų kompanijos, platintojai, leidėjai, muzikos TV programų gamintojai, prodiuseriai, žiniasklaida, festivalių rengėjai, muzikos agentūrų vadovai MIDEM vadina idealia susitikimų vieta. 2005-ais metais į mugę turėtų suvažiuoti 10 000 muzikos industrijos profesionalų iš daugiau nei 90 pasaulio šalių. Jie dalyvaus itin intensyvioje mugės programoje – konferencijose, diskusijose, koncertuose, apdovanojimų ceremonijose (NJR Music Awards bei The Cannes Classical Awards), elektroninės, klubinės muzikos forumuose. Pirmą kartą mugėje dirbs daugiau nei 40 kompanijų iš visų trijų Baltijos šalių. Registracija mugėje dar tęsiasi iki gruodžio 21 d.

Lietuva, Latvija ir Estija visų pirma domimasi kaip naujomis Europos sąjungos šalimis, kurios dažnai už mūsų geografinio regiono ribų yra suvokiamas kaip Baltijos regionas, o vertinant ekonominiu požiūriu – kaip 8 mln. gyventojų rinka. Žinoma, Baltijos šalys tarptautiniame kontekste jau seniai nebėra terra incognita. Didelės komercinės sėkmės yra sulaukę Baltijos kraštų šiuolaikinės muzikos kūrėjai - Arvo Pärtas ar Pēteris Vaskas, formuojantys Baltijos muzikos įvaizdį ir gerokai pakeitę pasaulio šiuolaikinės kūrybos peizažą. Į šias gretas jau patenka ir Onutė Narbutaitė, sulaukianti vis didesnio įvertinimo ir tarp profesionalų, ir tarp šiuolaikinės muzikos mėgėjų. Ypatingas "baltiškasis skambesys" siejamas su turtinga liaudies muzikos tradicija, aukšta Baltijos kraštų chorų kultūra. Labai gerai klasikinės muzikos pasaulyje yra vertinami ir Baltijos šalių atlikėjai, sėkmingai funkcionuojantys tarptautinėje klasikinės muzikos rinkoje. Būtent šie veiksniai patraukė MIDEM mugės organizatorių dėmesį, tačiau dalyvavimas mugėje gali tapti rimtu startu ir populiariosios muzikos industrijai. MIDEM klasikos ir džiazo departamento generalinė direktorė ir Baltijos šalių prisistatymo kordinatorė Cornelia Much nuolat pabrėžia, kad "kalbėdami apie muziką, meną, mes taip pat kalbame ir apie muzikos industriją. Prisistatymas pagrindinėje tarptautinėje scenoje yra puikus kelias paremti muzikos industriją, tiesiog paskatinti jos kūrimąsi."

39-ojoje muzikos mugėje MIDEM Baltijos kraštai bus pristatomi kaip modernios, kūrybingos, ambicingos ir greitai besivystančios šalys, kuriose atsiranda versli muzikos industrijos infrastruktūra, galinti teikti kokybiškas ir nebrangias paslaugas, bei pajėgus kūrybinis potencialas. Specialiai mugei yra rengiami informaciniai leidiniai apie lietuvių muziką, kurie pristatys įvairius muzikos žanrus, svarbiausius leidėjus bei įdomiausią muzikos produkciją.
Baltijos kraštų šūkis "Lithuania, Latvia, Estonia – Baltics Are In" (Lietuva, Latvija, Estija – esame čia) suvokiamas keliomis prasmėmis:

Baltijos kraštai, nors ir pakraščiai geografine prasme, yra nauja ir svarbi Europos sąjungos dalis ir partneris;
Baltijos kraštai jau daugiau nei dešimtmetis yra tarptautinių muzikos įvykių sūkuryje, visų pirma šiuolaikinėje klasikinėje muzikoje;

Baltijos kraštai yra pasirengę įvairiems iššūkiams, pakankamai ambicingi ir veiklūs, kad pasiektų savo tikslų.
Kordinuojantį projekto institucija su kolegomis iš Latvijos ir Estijos yra viešoji įstaiga "Muzikos informacijos ir leidybos centras". Renginį remia Kultūros ministerija, koordinuoja Kultūros ministerijos sudaryta įvairių muzikos sričių ekspertų, ministerijos atstovų darbo grupė, kuriai vadovauja ministerijos sekretorius Juozas Širvinskas.
 
  © e-Solution: InDis Baltic