LT  EN  
 
  Martin A. Dege

Naujienos    Pranešimai spaudai    

MIDEM mugėje pirmą kartą bus pristatyta Lietuvos muzikos industrija. 2004-12-28

Sausio 23-27 dienomis Kanuose (Prancūzija) vyksiančioje 39-ojoje tarptautinėje muzikos mugėje MIDEM Lietuva pirmą kartą bendrame Baltijos šalių stende pristatys savo muzikos industriją./www.omni.lt. informacija/

Mugėje - speciali "Baltijos diena"
Didžiausioje ir įtakingiausioje pasaulinėje muzikos mugėje, į kurią žada susirinkti daugiau nei 9000 profesionalų iš 90 šalių, sausio 25-oji paskelbta "Baltijos diena". Visų trijų Baltijos šalių atstovai ta proga pagrindiniuose festivalio rūmuose surengs stendo pristatymą. MIDEM metu įvairiose scenose koncertuos Baltijos klasikos, džiazo bei popmuzikos ir roko atlikėjai.
Lietuvos džiazą MIDEM džiazo klube šalia estų ir latvių atlikėjų pristatys Trio - Labutis, Šinkarenka, Jofė, ką tik išleidę savo naują albumą "To be continued...".

Svarbiausioje MIDEM popmuzikos ir roko scenoje Martinez viešbutyje pasirodys trijų Baltijos šalių grupės: latvių "The Hobos", lietuvių "Skamp" ir estų "Slobodan River".

Bendras visų trijų Baltijos šalių styginių orkestras "Kremerata Baltica" surengs koncertą festivalių rūmuose, Debussy salėje (solistai orkestro įkūrėjas smuikininkas Gidonas Kremeris, violončelininkė Giedrė Dirvanauskaitė). Orkestras pirmą kartą atliks tik Baltijos šalių kompozitorių kūrinius.
Oficialiame Lietuvos stende pirmą kartą prisistato gausus būrys Lietuvos įmonių ir organizacijų: didžiausia Baltijos šalių CD, DVD ir MC gamintoja kompanija "Baltic Optical Disc" (BOD); muzikos leidybos ir platinimo kompanijos "Bomba", "Kukū Records", "Melodija", "Muzikinė partija", "Prior Records", "Semplice" ir "Zet Records"; įrašų studija MA; festivaliai "Kaunas Jazz" ir "Europos parko festivalis"; taip pat Lietuvos nacionalinė filharmonija, Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras, Lietuvos televizija, Muzikos informacijos ir leidybos centras bei Lietuvos autorių teisių gynimo asociacijos agentūra (LATGA-A).
MIDEM'e rengiasi apsilankyti Kultūros ministras Vladimiras Prudnikovas ir ministerijos sekretorius Juozas Širvinskas.

Lietuvišką muziką ir atlikėjus pristato specialūs leidiniai
Specialiai MIDEM'ui išleisti diskai reklamuos įvairių žanrų muziką kuriančius ir grojančius lietuvių kompozitorius bei atlikėjus, operos ir baleto pastatymus, naujausią lietuvių muzikos įrašų produkciją.
Populiariosios muzikos kompaktines plokšteles sudaro atlikėjų, kuriuos leidybos firmos pristato parodoje, kūriniai. Bus galima išgirsti "Skamp", "Laura&The Lovers", "Colder", "Inculto", "Biplan", "Merlin", "Land", Tajos, Amberlife, "Made in April", "Bitės", "Tema", "Overtone" "RyRalio DJ's", Andriaus Mamontovo, "Cisco Kid" ir "Sadūnų" kūrinius kompaktinėse plokšteleėse.
Džiazo muzikos leidinį sudaro kūriniai iš kompanijų "Pūkas", "Juosta Records", LRT, "Kukū Records", "Intervid" ir katalogų, jame pristatomi Vilniaus džiazo kvarteto ir Nedos, Dainiaus Pulausko grupės, "Contra Jazz", Vytauto Labučio ir Eugenijaus Kanevičiaus, Valerijaus Ramoškos ir LRT bigbendo, Lino Rimšos, Liudo Mockūno, "Leonido Šinkarenkos Jazz 6", "Saulės kliošo", Artūro Anusausko kvarteto, Juozo Milašiaus ir kt. kūriniai.
Su lietuvišku folkloru, jos tradicinėmis ir moderniomis formomis supažindins Veronikos Povilionienės, Skirmanto Sasnausko ir Algirdo Klovos, Petro Vyšniausko, "Sutaro", "Kūlgrindos", "Donio", "Atalyjos", ansamblio "Trys keturiose" ir kt. atlikėjų įrašai iš kompanijų "Dangus", "Juosta Records", "Kukū Records" katalogų.
Lietuvos žymiausius klasikinės muzikos atlikėjus pristatys specialiai mugei išleisti Lietuvos nacionalinės filharmonijos bei Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro leidiniai.

Ateitis - bendra muzikos rinka
Baltijos šalims tapus ES narėmis susidomėjimas jų muzikiniu potencialu didėja, bet patys muzikos industrijos darbuotojai teigia, kad kol kas didelių pokyčių nepajuto. Tikimasi, kad dalyvavimas MIDEM'e bus rimtas žingsnis ieškant kontaktų su pasaulinių muzikos verslo struktūrų atstovais.
Nors visos trys Baltijos šalys MIDEM'e prisistato bendrame stende, Lietuvos dalyviai vienbalsiai teigia, kad kol kas kalbėti apie bendrą Baltijos šalių muzikos rinką galima tik teoriškai. "Mes mažai žinome apie kaimyninių valstybių muziką, o ten - apie mūsiškę. Situacija pasikeis, kai visų trijų šalių radijo stotys transliuos dainas atsižvelgdamos į jų gerumą, o ne į tai, kokie atlikėjai - latviai, lietuviai, estai - jas atlieka. Atitinkamai į tai reaguos ir visų šių šalių žiniasklaida, koncertų organizatoriai ir, žinoma, paprasti žmonės", - teigia praėjusiais metais daug dėmesio savo atlikėjų populiarinimui užsienyje skyrusios kompanijos "Melodija" direktorius Saulius Sventickas. Kompanija MIDEM'e pristato grupę "Skamp" ir dainininką Amberlife. Abu kolektyvai neslepia ambicijų išgarsėti už šalies ribų. "Skamp" deda ypatingas pastangas Didžiojoje Britanijoje ir Vakarų Europoje, o Amberlife iki šiol koncentravosi į Baltijos šalių ir Skandinavijos publiką. "Tikimės, kad MIDEM'e užmegzti nauji kontaktai taps naujomis galimybėmis "prastumti" "Skamp", Amberlife ar kitus mūsų atlikėjus užsienyje", - teigia S. Sventickas.

"Bendra Baltijos šalių rinka dar tik formuojasi, jei ji nebus neapgalvotai sugriauta, jos laukia neblogos perspektyvos. Pagal statistiką, 8 milijonai gyventojų - minimalus kiekis reikalingas muzikos rinkai normaliai funkcionuoti", - sako leidybos kompanijos "Zet Records" direktorius Vytautas Juozapavičius. Jo nuomone, Lietuva gali pasiūlyti jaunus, gerus ir nebrangiai apmokamus profesionalus, kurių grojimo, fantazijos ir kūrybos lygis niekuo nenusileidžia, o kartais ir pranoksta vakariečius. "Tik mums labai trūksta vidinio įžūlumo, užsispyrimo, tikėjimo sėkme ir populiarinimo infrastuktūros", - teigia V. Juozapavičius.

Prieš aštuonerius metus įsteigta leidybos kompanija "Semplice" specializuojasi Lietuvos muzikos paveldo leidybos srityje. Kompanija leidžia LDK ir tarpukario muzikos diskus, XX a. iškiliausių Lietuvos kompozitorių kūrybą, džiazo atlikėjų albumus. Kompanijos vadybininkė Rūta Skudienė įsitikinusi, kad tarptautinę auditoriją pavyktų sudominti lietuvių kompozitorių kūryba. "Svarbiausia išlaikyti tautinio identiteto ir muzikos išskirtinumo intrigą", - teigia ji.

DVD - sparčiai populiarėja
Vienintelė Baltijos šalyse visų formatų CD ir DVD pramoninė gamintoja kompanija "Baltic Optical Disc" (BOD) tarptautinėje mugėje pristato visas savo teikiamas paslaugas nuo CD/DVD gamybos ir pakavimo iki platinimo ne tik Baltijos regione, bet ir visoje Europoje. "MIDEM'e rengiamės užmegzti naujų kontaktų su muzikos leidėjais ir platintojais, ypač iš Skandinavijos šalių ir Rusijos, pasidalyti sukaupta patirtimi ir susitikti su mūsų užsakovais, tiekėjais ir partneriais iš visos Europos", - teigia BOD vadovas Vidmantas Janulevičius.
Anot kompanijos atstovų, Lietuvoje sparčiai populiarėja DVD formatas. Nors pagal išleidžiamos ir pagaminamos pasaulinės DVD produkcijos kiekį Lietuva šiek tiek atsilieka nuo Latvijos ir Estijos, bet pernai ypač išpopuliarėjo "tautiniai DVD". (Ž. Žvagulis ir I. Starošaitė "Miesto fiesta", I. Valinskienė "Būk šalia", A. Mamontovas "TV dainos", Taboras "Čigoniškos dainos", "Romansų vakaras", "Didelės storos lietuviškos vestuvės", filmai "Jonukas ir Grytutė", Ne/NO", "Vilius Orvidas" , "Lietuvos krepšinis 1920-2004" (PAL ir NTSC versijos). "DVD gamyba ir pardavimai šoktelėjo, nes mažmeninės kainos nukrito iki 19,99 Lt", - pagrindinę DVD spartaus populiarėjimo priežastį įvardija BOD projektų vadovas Mantas Rinkūnas.

MIDEM senbuviai tikisi naujų kontraktų
Prieš dvylika metų įkurta kompanija "Bomba", Lietuvoje atstovaujanti "Sony Music", BMG, "Warner Music" ir "ToCo International" kompanijas - MIDEM'e ne naujokai. Šiemet jie pristato savo leidybos padalinius: "Bomba Records", "Koja Records", "Juosta Records", "Dangus". "MIDEM'e pristatome ir dalį mūsų valdomų įmonių išleistos produkcijos, kelis perspektyvius atlikėjus, kurie galėtų būti įdomūs tarptautinėms rinkoms. Taip pat parengėme reklaminį kompaktinį diską, kuris skirtas koncertų organizatoriams užsienyje ir nekomercinės muzikos platintojams, jame pristatome savo atstovaujamų folkloro, džiazo, elektronikos ir roko kolektyvus.
Pristatome ir savo muzikos parduotuvių tinklą "Muzikos bomba". Kadangi ne kartą esame savarankiškai dalyvavę MIDEM'e, puikiai žinome šio renginio specifiką. Čia tikimės pasirašyti naujus bendradarbiavimo kontraktus, užmegzti naujų verslo ryšių bei atnaujinti senuosius", - sakė UAB "Bomba" direktorius Rimantas Ališauskas.
Lietuvos pristatymą mugėje remia Lietuvos kultūros ministerija, Kultūros ir sporto rėmimo fondas, Lietuvos autorių teisių gynimo asociacijos agentūra LATGA-A, Lietuvos institutas ir kompanija "Baltic Optical Disc". Pristatymo organizatorius VšĮ
Muzikos informacijos ir leidybos centras.
OMNI naujienos
"OMNI Laikas" el. paštu. Užsisakykite čia - http://omnitel-laikas.zinios.lt
"OMNI Laiko" naujienas galima rasti WAP'e adresu http://wap.omni.lt

Cituojant "OMNI Laiką", būtina nurodyti šaltinį: www.omni.lt.
 
  © e-Solution: InDis Baltic