LT  EN  
 
  Martin A. Dege

Naujienos    Pranešimai spaudai    

„Kurk Lietuvoje“ vėl kviečia migruojantį jaunimą, pedagogus ir verslininkus kūrybiniam polėkiui

VšĮ „Kultūros artelė“ informacija


P R A N E Š I M A S   Ž I N I A S K L A I D A I
2008 m. balandžio 19 d., Vilnius


„Kurk Lietuvoje“ vėl kviečia migruojantį jaunimą, pedagogus ir
verslininkus kūrybiniam polėkiui


Antrą kartą Lietuvoje pradedamas įgyvendinti socialinis, edukacinis, nuoseklaus kūrybinio tobulėjimo projektas, suburiantis verslininkus, pedagogus, migruojančius ir emigracijos troškulį jaučiančius jaunus menininkus (nuo 15 - 25 metų) bei gyvenimo harmoniją kuriančius žmones Lietuvos regionuose. Tai kūrybinės raiškos renginių ciklas „Kurk Lietuvoje“, kurio sudėtinė dalis yra vasaros meno akademija „Art Baltica“, sukviesianti šią vasarą nuo liepos 15 d. iki rugpjūčio 25 d.

\'\' Nevyriausybinės organizacijos VšĮ „Kultūros artelė“, VšĮ „Ateitininkų Berčiūnų stovykla“, LR Kultūros ministerija, Yanos International (Nyderlandai) vėl kviečia Baltijos, užsienio šalių valstybių jaunimą drauge pabendrauti meno kalba gamtos prieglobstyje: muzikuoti, semtis atlikėjui reikalingos patirties tik su geriausiais, pasaulinį pripažinimą pelniusiais Lietuvos, užsienio pedagogais bei lektoriais. Kūrybinėse dirbtuvėse kurti su įdomiais menininkais, susitikti su „Siekiu būti kaip jie...“ nepaprastomis asmenybėmis. Mūsų tikslas – sukurti unikalią edukacinę, švietėjišką programą, kuri būtų patraukli kiekvienam mūsų, siekiančiam geriau pažinti save. Taip pat jaunimo tarpe formuoti sveiką ir harmoningą gyvenimo būdą, ugdyti nuolatinį profesinį augimą, sprendžiant aktualias jaunojo atlikėjo išlikimo problemas Lietuvoje. Vasaros meno akademija „Art Baltica“ siekia sukurti palankias sąlygas visiems, norintiems dalyvauti projekte, taip pat didelis dėmesys šios akademijos veikloje skiriamas socialiai pažeidžiamam jaunimui. Verslo įmonėms tai prasminga investicija, sukurianti pridėtinę vertę savo darbuotojams.

Norinčių muzikuoti drauge ir tapti vasaros meno akademijos „Art Baltica 2008“ dalyviu, prašome registruotis iki birželio 20 d. Dalyvio anketą rasite interneto svetainėje: www.CultureArtFact.org


Kuršėnus apglėbs meno mūzos


2008 m. balandžio 23 - 24 dienomis Kuršėnų vaikų globos namuose
įvyks pirmieji „Kurk Lietuvoje“ renginiai.

2008 m. balandžio 21 - 26 dienomis Kuršėnų meno mokykloje
vyks „Atvirų durų savaitė“ renginiai.


Laisva įvairių meno technikų menininkė, lėlininkė, Lietuvos UNIMA narė, LAATGA autorė, knygos „Lėlininkas – gyvenimas kitaip“ autorė Mija Džeinara Ubartienė vyks į Kuršėnų vaikų globos namus (KVGN), kur vietos jaunimas, Kuršėnų meno mokyklos auklėtiniai ir pedagogai, bendruomenės nariai pirmąją susitikimo popietę turės galimybę išmokti susikurti namų teatro lėles, įsivaizduojamus, ar vaikų svajonių personažus, susikurti dramos scenarijų ir gautas žinias pritaikyti rengiant užklasinės veiklos projektus. Ši tema pasirinkta neatsitiktinai, mat Kalėdų proga KVGN besilankantis Karališkojo Bredos vyrų choro dalyvis, dailininkas ir naujai sukurtos freskos, puošiančios globos namų gyvenamąsias patalpas, autorius p. Theo Meis vaikų globos namų auklėtiniams padovanojo savo šeimos namų teatrą, pavadinimu „MADAME Breda Theather“ (P.S. pavadinimas MADAME slepia šeimos inicialus: MA – dukros vardo pirmas skiemuo, DA - sūnaus vardo skiemuo, ME – šeimos pavardė). Taip pat daug lėlių, tad naujos lėlės ir sukurti personažai padės praplėsti mažųjų meninės saviraiškos galimybes. Vaikai sukūrę savo pasaką ir pagaminę lėles, prisistatys finaliniame meninės saviraiškos renginių ciklo „Kurk Lietuvoje“ festivalio programoje. Antrąją viešnagės KVGN dieną draugėn sukviesime vyresniuosius vaikus ir jaunimą, jų pedagogus. Programoje bus pristatomas aromaterapijos mokslo pritaikymas kasdieniniame gyvenime ir pristatoma metodinė medžiaga apie hiperaktyvių vaikų integraciją aromaterapijos pagalba.

Kūrybinių dirbtuvių „Kurk Lietuvoje“ I-oji ciklo programa skirta Šiaulių regiono technologijų mokytojams, dailės darbų, pradinių klasių pedagogams, kurie integruoja hiperaktyvius, skirtingo socialinio-kultūrinio, socialinės atskirties vaikus su elgesio sutrikimais, esant nevienalyčiai klasės struktūrai (naujokai, uždari, aktyvios motorikos vaikai. Tikimės gražių ir unikalių akimirkų, kad vaikai, peržengę KVGN slenkstį, suras savo kelią išgyventi. KVGN dalyviams ir pedagogams seminaras nemokamas. Svečiams dviejų dienų seminaro kaina asmeniui – 40 litų. Maloniai kviečiame. Išankstinė registracija vykdoma iki balandžio 22 d. el. paštu CultureArtFact@gmail.com 

Kviečiame regionų kultūros vadyba besidominčius savanorius, bendruomenes ir visus galinčius įsilieti į kūrybingą ir reikalingą kiekvienam mūsų projekto įgyvendinimą.


Edukacinio-socialinio meninės saviraiškos renginių ciklo
„KURK LIETUVOJE“ PROGRAMA


2008 m. balandžio 23 d., 15:00 ir 19:00
Kuršėnų vaikų globos namai
Pramonės g. Nr. 2, Kuršėnai, Šiaulių raj.

Žaislų gamyba iš organinės tekstilės
Seminaras skirtas 7-12 metų amžiaus grupėms, pedagogams.
• Kaip susikurti lėlių ir žaislų gamybos liniją?
• Praktikumas: „Lankstūs judrūs žaislai. Personažų kūrimas“

Tai interaktyvi kūrybinė laboratorija. Darbas grupėse (iki 35 žmonių), kuriose mažieji projekto dalyviai mokosi gaminti žaislus iš kokoso virvių, džiuto, vielų, vilnos, bičių vaško, medžio miltų (celiuliozės), antrinių žaliavų, tekstilės, saldžių konditerinių medžiagų ir mėgina įspėti lėlininko paslaptis. Naudojamos retos skulptūrinės technikos, neregių skulptūros ir juvelyrikos metodai.

2008 m. balandžio 24 d. nuo 15:00 ir 19:00
Pažintis su aromaterapijos mokslu. Sukurk savo kvapų pasaulį!
Seminaras skirtas 13 - 18 metų amžiaus grupėms, pedagogams.

Aromoterapijos pritaikymas kasdieniniame gyvenime:
• aliejų ir kremų gamyba iš natūralių medžiagų;
• kvepalai ir masažinių aliejų paruošimas;
• aromoterapija ir masažas;
• aromatinių žvakių lipdymas ir liejimas;
• subtilieji konditeriniai kvapai ir gėlių, vaisių bei uogų aromatai;
• kvepalų iš natūralių aliejų kūryba, gydomosios aliejų savybės ir pritaikymas;
• Praktikumas: „Kvapnios skulptūrinės masės“
• Knygos „Lėlininkas – gyvenimas kitaip“ pristatymas. Autorė Mija Džeinara Ubartienė.

Aromoterapija - kaip nuostabi gėlė, išskleidžianti vis naujus žiedlapius. Nuo pirmų akimirkų ji sužavi aromatų dvelksmu, atveria vis naujus slėpinius. Todėl ir nustembi, kiek žinių savyje talpina šis mokslas, naudingas ir įdomus. Autorės kolekcijoje virš 160 natūralių 100% aliejų - įvairių gėlių, spygliuočių, prieskonių, citrusinių, riešutų, medžių, gintaro. Kai sužinai, kad kiekvienas kvapas dėvi savo nepakartojamą rūbą, tampa žingeidu sužinoti, kaip išpilstomi kvapai į spalvotus buteliukus, kaip gaminami natūralūs aliejai namų sąlygomis. Seminaro dalyviai sužinos, kaip atskirti natūralius kvapus nuo sintetinių. Tai daugybė paslapčių, tarytum suslėptų skrynelėse: aromatinių žvakių lipdymas ir liejimas, darbas su kvapniomis skulptūrinėmis masėmis, kvepalų iš natūralių aliejų gamyba, gydomosios aliejų savybės ir pritaikymas.

Projektą globoja: LR Kultūros ministerija

Projekto rėmėjas:
Yanos International (Nyderlandai) , Labdaros ir paramos fondas „Maisto bankas“.

Informaciniai partneriai:
„Informanija“, „Alfa.lt", „Švietimo naujienos“, „Šiaulių kraštas“, „S plius“,
„Events in Lithuania“, www.eb.lt, „Euromedia“.

Organizatorius:
VšĮ „Kultūros artelė“

Daugiau informacijos:

Direktorė Odeta Abromavičiūtė
Mobil. tel. 8 659 69 211
El. pastas: CultureArtFact@gmail.com
http://www.CultureArtFact.org************************

KURŠĖNŲ MENO MOKYKLA
Stadiono g. 16, Kuršėnai, LT-81147 Šiaulių raj.

„ATVIRŲ DURŲ SAVAITĖ“
2008 m. balandžio 21 – 26 d.

PROGRAMA

2008 m. balandžio 21 – 22 d. nuo 13:00 iki 18:00
Informacinė sklaida būsimiems ir stojantiesiems
• Atviros pamokos.

2008 m. balandžio 23 d., 17:00
Metodinė diena. Joniškio ir Kuršėnų meno mokyklų mokytojų susitikimas.
• Koncertas. Dalyvauja Joniškio mokyklos mokiniai ir mokytojai.

2008 m. balandžio 24 d., 13:00
Koncertas
• Dalyvauja Kuršėnų meno mokyklos mokiniai

2008 m. balandžio 25 d., 16:00
Parodos atidarymas
• Parodos autoriai – meno mokyklos dailės skyriaus 5 metų mokiniai ir klubas „Kraitė“

2008 m. balandžio 26 d., 11:00
II-asis Respublikinis festivalis „Akordeonų muzikos mozaika“
Dalyvauja: meno mokyklų, filialų akordeono specialybės mokiniai

Maloniai kviečiame apsilankyti!

Daugiau informacijos:
Direkorė Donvina Savickienė
Telefonas: 8 41 581631                                                                                    
El.paštas: kursenumenas@takas.lt

Kontaktinis asmuo:
Direktorės pavaduotoja Audronė Vaitekūnienė
Telefonas: 8 615 278 30
El.paštas: audronevaitekuniene@gmail.com

 
  © e-Solution: InDis Baltic