LT  EN  
 
  Martin A. Dege

Naujienos    Pranešimai spaudai    

Stiklo pano Panevėžio muzikos mokykloje

VšĮ „Kultūros artelė“ informacija. 2008 m. balandžio 20 d., Vilnius


P R A N E Š I M A S   Ž I N I A S K L A I D A I

STIKLO PANO PANEVĖŽIO MUZIKOS MOKYKLOJE


„Kiekvienas vaikas yra menininkas – tad suteikdami galimybę kurti, su jais bendraudami, jiems duotume kur kas daugiau“, – sako Markas Eckstrandas

VšĮ „Kultūros artelės“ pažintis su amerikiečiu, stiklo menininku Marku Eckstrandu įvyko po pirmosios SEB verslo menas ir LTV laidos „Vertas milijono“, kurioje buvo pristatyta stiklo meno populiarinimo idėja Lietuvoje ir siekiama įtaigiau atskleisti stiklo meno galimybes gamtoje ir šiuolaikiniame interjere. (2008-03-19 laidos įrašą žiūrėkite šioje nuorodoje nuo 30:42 min.) Renkant informaciją ir norint padėti įgyvendinti stiklo svajonę, keliai atvedė į Panevėžį. Nauja pažintis su stiklo menininku papildė sumanymų giją. Juk „Kultūros artelė“ Lietuvoje vykdo daugiametį, nuoseklaus kūrybinio tobulėjimo, socialinį projektą. Šis projektas suburia verslo, meno kūrėjus, migruojančius ir emigracijos troškulį jaučiančius jaunus menininkus, vaikus ir gyvenimo harmoniją kuriančius žmones Lietuvos regionuose. Tai kūrybinės raiškos ciklas „Kurk Lietuvoje“. Vienas tokių žmonių Panevėžyje įsirengęs studiją ir gyvenamąjį būstą menininkas Markas Ekstrandas. Rugpjūčio mėn. jis pakvies Panevėžio miesto ir regiono svečius į naują stiklo pano Panevėžio muzikos mokykloje atidarymą. Šiuo metu vykdomi parengiamieji darbai, ieškomi partneriai, galintys visokeriopai prisidėti investuojant į vaikų estetinį lavinimą ir mažųjų Panevėžiečių meninį ugdymą.

STIKLO PANO IR PANEVĖŽYS PASAULIO KULTŪROS ŽEMĖLAPYJE

Amerikiečio Marko Eckstrando socialinių projektų pagrindas – supažindinti mažuosius vaikų namų globotinius su stiklo menu ir saviraiškos galimybėmis, akvariumo ir žemės gyvūnais, sudaryti jiems sąlygas patekti į nepažįstamą stiklo meno pasaulį, kuriame jų nupiešti piešinukai su gyvūnais virstų spalvingais ir unikaliais stiklo meno kūriniais. Šiame kūrybos procese labai svarbus vaikų nuoširdumas ir vaikų kūrybinė laisvė. Suvienijus vaiką, svajas ir profesionalių menininkų techninį išpildymą - gimsta įspūdingai originalūs stiklo darbai.

Nuo 1987 metų panašius projektus amerikietis stiklo menininkas įgyvendino įvairiuose Amerikos miestuose, Nacionaliniame Rygos (Latvija, 2003), Maskvos (Rusija, 2004) ir Kauno (Lietuva, 2005) zoologijos soduose. O šių metų rugpjūčio mėnesį Markas Eckstrandas - ketina įsilieti į vasaros meno akademijos „Art Baltica 2008“ projektą, kaip stiklo menininkas. Drauge su projekto kuratore Gabriele Paškevičiūte, Panevėžio A.Bandzos kūdikių ir vaikų namų, Panevėžio rajono vaikų globos namų auklėtiniais bei pasaulinį pripažinimą pelniusiais stiklo menininkais iš Rusijos, JAV, Turkijos, Latvijos, Čekijos (kurie atvyks į Panevėžį savo lėšomis), taip pat Kauno dailės fakulteto stiklo specialybės studentais, savo bendru kūrybiniu darbu papuoš Panevėžio vaikų muzikos mokyklos interjerą. Sietlo mieste esantis stiklo fabrikas „Spectrum glass“ (JAV) šiam projektui dovanoja 15.000 litų vertės stiklą, dalį asmeninių lėšų investuoja ir pats menininkas, todėl galinčius ir norinčius visokeriopai prisidėti prie šio projekto įgyvendinimo Panevėžyje, maloniai prašome susisiekti su projekto organizatoriais.

Daugiau informacijos:
VšĮ „Kultūros artelė“ drektorė Odeta Abromavičiūtė
Mobil. tel. 8~              659 69 211       ; tel. (8 ~ 5) 234 80 95
El. paštas: info@CultureArtFact.org / CultureArtFact@gmail.com
http://www.CultureArtFact.org


NAUJIENA VERSLO ORGANIZACIJOMS

Viešoji įstaiga „Kultūros artelė“ skelbia išankstinę registraciją verslo organizacijoms.

Kūrybinis pasiūlymas skirtas įmonėms siekiančioms meno saviraiškos, skatinančioms darbuotojus, jų motyvacijai kelti, ieškančioms naujų bendravimo, darbuotojų tobulėjimo formų kolektyve. Taip pat norinčioms maloniai nustebinti verslo partnerius, prisiliečiant prie stiklo meno, pajaučiant kūrybinio proceso džiaugsmą su pasaulinį pripažinimą pelniusiu stiklo menininku Marku Eckstrandu ir jo pagalbininke, parodų kuratore Gabriele Paškevičiūte. Siekiant kokybės ir efektyvumo formuojamos mini grupės (iki 10 žmonių).

* Praktiniai užsiėmimai ir paskaitos vyks Panevėžyje (pagal poreikius suderinsime ir kituose miestuose).
* Patirtimi ir stiklo meno subtilybėmis dalinsis Panevėžyje įsikūręs Amerikos stiklo menininkas Mark Eckstrand.
Plačiau apie jį skaitykite: http://www.cultureartfact.org/index.php?tid=8&sid=194&aid=781
* Numatomas seminarų laikas verslo organizacijoms: nuo 2008 m. rugsėjo – gruodžio laikotarpiu.
* Užsiėmimų kaina vienam asmeniui: 500 litų (+ PVM).
* Užsiėmimų trukmė: 8 val./ pageidaujant galimi dviejų dienų seminarai.
* Dalyvausiems ir sukūrusiems savo meno kūrinį bus išduodami vasaros meno akademijos „Art Baltica”
sertifikatai;
* Autoriui sutikus – jūsų darbus eksponuosime parodose, reklamuosime jūsų organizaciją suteikiant Partnerio statusą.
* Dalyvaudami mūsų programoje „Kurk Lietuvoje“ jūs prisidėsite prie naujų kūrybinių sumanymų ir socialinių – edukacinių projektų įgyvendinimo Lietuvoje.

Susidomėjusius maloniai kviečiame registruotis:
El. paštu: info@CultureArtFact.org arba mobiliuoju telefonu             +370 659 69 211                     .

Patirk naujų polėkių džiaugsmą: sukurk ir dovanok laimingą šypseną sau ir kitiems!

Tikimės prasmingo ir abipusiai naudingo bendradarbiavimo.


Daugiau informacijos:
VšĮ „Kultūros artelė“
Direktorė Odeta Abromavičiūtė
Mobil. tel. 8 ~              659 69 211        ; tel. (8 ~ 5) 234 80 9
El. paštas: info@CultureArtFact.org / CultureArtFact@gmail.com
http://www.CultureArtFact.org

 
  © e-Solution: InDis Baltic