LT  EN  
 
  Martin A. Dege

Naujienos    Pranešimai spaudai    

Sveiki atvykę į II-ąją vasaros meno akademiją „Art Baltica 2008“ Kuršėnuose!

VšĮ „Kultūros artelės“ informacija


PRANEŠIMAS ŽINIASKLAIDAI

\'\' VšĮ „Kultūros artelės“ organizuojama jau antroji iš eilės ir šiemet jau tampanti tarptautine vasaros akademija „Art Baltica“ savo kūrybingu šurmuliu sujudins Kuršėnų miestelį ir jo apylinkes. Kuršėnų vaikų globos namuose įsikūrę stovyklos dalyviai į savo veiklą įtrauks ne tik globos namų auklėtinius, aplinkui gyvenančius, bet ir kitus Lietuvos vaikus ir jaunimą.

Dešimt dienų – nuo liepos 25 d. Iki rugpjūčio 5 d. – Kuršėnų vaikų globos namuose šurmuliuos gerokai daugiau vaikų, nei paprastai. Čia susirinkę stovyklos dalyviai turės puikią progą susipažinti su talentingais ir kūrybingais savo bendraamžiais ir bendraminčiais, kurti kartu su menininkais iš Lietuvos ir užsienio, klausytis lektorių ir pritaikyti žinias kasdieniame savo gyvenime – buityje, bendravime.

Pagal pomėgius ir poreikius stovykloje dalyvaujantys vaikai galės pasirinkti sau įdomius užsiėmimus: psichodramos metodais atskleisti savęs pažinimo galimybes, tobulinti ryšį tarp kūno ir sielos jogos pratimais, lavinti vaizduotę ir kūrybingumą garso, vaizdo ar liečiamo meno srityse, kurti savo – jaunojo menininko – įvaizdį, sužinoti apie jaunimo madas, kartu su svečiu iš Vokietijos mokytis vokiečių kalbos ir muzikuoti, skaityti vakarais pasakas patiems mažiausiems globos namų gyventojams, kurti stovyklos dienoraštį ir mokytis pristatyti jį platesnei auditorijai, improvizuoti perkusiniais instrumentais kartu su žinomu atlikėju; pageidaujame dalyvauti pažintinėse kelionėse dviračiais po Šiaulių regioninius parkus, dvarus, bendrauti su čia gyvenančiais ir kuriančiais šviesiais žmonėmis – tautodailininkais, menininkais, susitikti su vasaros meno akademijos garbės svečiais. Tai tik maža numatytos programos dalis.

Stovyklos programoje numatyta daug ir įvairių veiklų, tačiau pagrindinis vasaros meno akademijos akcentas – menas bendrauti, mokytis rodyti dėmesį šalia gyvenančiam, dirbančiam, kuriančiam. Nuoširdus bendravimas, sveiki tarpusavio santykiai, mokėjimas dalintis - pagrindiniai vasaros meno akademijos principai, formuosiantys visą kūrybinę stovyklos atmosferą.

Apie problemas – meno kalba

Jau antrą kartą organizuojamos vasaros menų akademijos šūkis – „Kurk Lietuvoje!“, nors finansavimo stovyklai neskyrė nė viena LR Valstybinės institucija, kurios visapusiškai turėtų būti suinteresuotos panašia veikla (Kūno kultūros ir sporto departamentas prie LR Vyriausybės, Kultūros rėmimo fondas, LR Sveikatos ministerija, Jaunimo reikalų departamentas prie LR Vyriausybės, LR Užsienio reikalų ministerija, LR Švietimo ministerija, Lietuvos kaimo sporto ir kultūros asociacija „Nemunas" ir kitos respublikos bei savivaldybių institucijos, į kurias buvo kreiptasi dėl finansavimo). Stovykloje vaikai kurs ir ilsėsis privačių rėmėjų dėka. Beja, atsirado ir projekto plagijatų, kuriems ir atiteko institucijų finansavimas.

Stovyklos organizatorės VšĮ „Kultūros Artelės“ direktorės Odetos Abromavičiūtės žodžiais, kultūros politikos situacija Lietuvoje „palieka mus pačius meniškai spręsti mūsų šalies problemas ir stengtis pilietiškai aktyviai atkreipti dėmesį į jas meno kalba“.

Akcija „Menas širdžiai“ / „Arts 2 Heart”

Iš stovyklos metu sukurtų kūrinių atrinkti geriausi darbai bus perduoti Juliuko paramos ir labdaros fondo rengiamam aukcionui. Aukcione surinktos lėšos bus skirtos vaikučių, sergančių vėžiu, svajonėms išpildyti.

Organizacijos iš Kenijos „Nafsi Afrika Acrobats“ nariai, šių metų balandžio mėnesio pradžioje viešėję Panevėžio Kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų pagrindinėje mokykloje, Eičiūnų jaunimo kultūros centre (Alytaus raj.) ir dalyvavę Užupio šventėje Vilniuje, VšĮ „Kultūros Artelei“ paliko rankų darbo atvirukus bei suvenyrus. Labdara, surinkta už šiuos atvirukus, bus išsiųsta Kenijos vaikams.


Vasaros meno akademijos dalyviai:
Kuršėnų vaikų globos namų globotiniai, Kuršėnų meno mokyklos jaunieji menininkai, Lietuvos jaunimas su regėjimo negalia, Lietuvos regionų talentingas jaunimas

Vasaros meno akademijos „Art Baltica“ lektoriai: Dijana Raudonienė (Taktilinės grafikos specialistė, Vilniaus dailės akademijos doktorantė, LT), Bernhard Wöstheinrich (grafikos dizaineris, menininkas ir elektroninės muzikos kūrėjas, DE), Zenonas Anušauskas (vaizdo meno kūrėjas ir techninės praktikos vadovas, LT), Daiva Rudokaitė (Aktorė, psichodramos praktikė, LT), Kristina Kaziūnienė (interjero dizainerė, LT), Vladimiras KANČIAUSKAS (skulptorius ir praktikos vadovas, LT), Valentinas Butanavičius (dailės mokytojas, LT), Alesia Rolik ir Jekaterina Vasilega (mados ir stiliaus dizainerės, LT), Hokshila Andrade (perkusija, LT-Afrika), Vygandas Milieška (2 Dan, Karate Kyokushin instruktorius, LT), Jurga Mikelionionė (Jogos instruktorė, LT).

Projekto partneriai: Kuršėnų meno mokykla, UAB Vertimų biuras „Ermara“, „Iapetus“ (Vokietija), mados ir stiliaus studija VERGI, Talkonių kaimo bitininkai Žygymantas ir Algimantas Jankevičiai (Pasvalio raj.)
Juliuko paramos ir labdaros fondas, UAB „Brailio spauda“, Kyokushin karate klubas „DAO”

Organizatoriai:
Viešoji įstaiga „Kultūros artelė“, Kuršėnų vaikų globos namai ir Šiaulių raj. savivaldybė

Pagrindiniai rėmėjai: Yanos International (NL), Karališkasis Bredos vyrų choras (NL).
Rėmėjai: Air Baltic (LT); Labdaros ir paramos fondas „Maisto bankas“, leidykla „Nieko rimto“, advokatai Kazlauskas ir Degesys SOLVINGS, viešoji įstaiga „Humana People 2 people“, UAB "Norlife", UAB „Komtera“, leidykla „Kronta".
Informaciniai rėmėjai: Šiaulių regioninė televizija „Splius“, Internetinė TV, žurnalas „Mūsų žodis“, „Ekspress-nedelia";
Interneto svetainės: www.elta.lt , www.eb.lt , www.alfa.lt , www.ltv.lt ; www.lietuviams.com, www.runet.lt.

Kontaktai:
Direktorė Odeta Abromavičiūtė
Mobil.tel: 8 659 69 211
El.paštas: info@cultureartfact.org
http://www.cultureartfact.org/index.php?tid=19&sid=203&aid=855

 
  © e-Solution: InDis Baltic