LT  EN  
 
  Martin A. Dege

Naujienos    Pranešimai spaudai    

Karate Kyokushin ir „Art Baltica 2008“ susitiks Šiaulių arenoje

Viešoji įstaiga „Kultūros artelė“


P R A N E Š I M A S   Ž I N I A S K L A I D A I

2008 m. lapkričio 06 d., Vilnius


2008 m. lapkričio 9 d. Lietuvos Kyokushin karate federacija, PEPSI atstovybė Lietuvoje UAB „BBG Baltic“ ir NVO „Kultūros artelė“į Šiaulių areną sukvies ne tik Lietuvos kyokushin karate varžybų „Pepsi“ taurei laimėti dalyvius, žiūrovus, bet ir talentingą Lietuvos regionų jaunimą – II-osios tarptautinės vasaros meno akademijos „Art Baltica 2008“ dalyvius. Šiaulių miesto, apskrities publikai pristatysime vasaros metu neregių, Kuršėnų vaikų globos namų ir Lietuvos regionų jaunimo sukurtus darbus, piešinius ir naujai įgyvendintus sumanymus. Pertraukų metu vyks kūrybinės dirbtuvės, kuriose norintieji turės galimybę geriau susipažinti su taktilinės grafikos technika, regėjimo negalią turinčio jaunimo sukurtais darbeliais, išbandyti taktilinį piešimą tamsoje, drauge pasižiūrėti jaunimo sukurtus filmus, kurių herojais tapo Kuršėnų karate klubo DAO nariai ir Rytų kovos meno puoselėtojai. Po jų parodomosios programos pristatymo ant sulaužytų lentelių ekspromtu užgimė paveikslai bus pristatomi šioje ekspozicijoje. Kviečiame prisijungti kultūros ir meno vadyba besidominčius savanorius. Pageidaujantieji galės parsinešti saulėtos Kenijos suvenyrų, kuriuos labdaros tikslais paliko „Nafsi Afrika Acrobats“ trupė, ir susipažinti su 2009 metais numatoma edukacine programa visiems norintiesiems kurti Lietuvoje! Parodą galėsite aplankyti nuo 2008 m. lapkričio 9 d. iki 23 d.

Rytų kovo meno puoselėtojų ir atkaklaus jaunimo kovos

Lietuvos kyokushin karate varžybose „Pepsi“ taurei laimėti dalyvaus apie 600 dalyvių: vaikų (nuo 10 iki 14 metų), jaunučių (nuo 15 iki 16 metų) ir jaunių (nuo 17 iki 18 metų); Viso 30 kyokushyn karate klubų iš visos Lietuvos. „Pepsi taurės“ varžybas organizuoja Lietuvos kyokushin karate federacija (prezidentas Romas Vitkauskas) ir PEPSI atstovybė Lietuvoje UAB „BBG Baltic (Direktorius Edmundas Gataveckas). Varžybos vyks didžiojoje Šiaulių arenos salėje nuo 12:00 iki 17:00 valandos. Daugiau informacijos rasite interneto svetainėje www.is.kyokushin.lt 

NVO „Kultūros artelė“ pristato Lietuvos regiono talentingų menui vaikų ir jaunimo autorinius darbus
II-osios vasaros meno akademijos „Art Baltica 2008“ jaunųjų Lietuvos regionų talentų darbų paroda yra skirta Šiaulių apskrities 90 metų jubiliejui. Jos dalyviai ir kūrėjai: Vilius Tarasevičius (kyokushin karate klubas DAO, Kuršėnai), Kotryna Astrauskaitė (Kuršėnų dailės mokyklos auklėtinė), Danguolė Poškutė (Kuršėnų dailės mokyklos auklėtinė), Lina Selenytė (Kuršėnų vaikų globos namų auklėtinė), Ernesta Bartkutė (Kuršėnų dailės mokyklos auklėtinė), Andrius Ribikauskas (Pumpėnai, Pasvalio raj.), Bernhard Woestheinrich (Vokietija), Monika Žvirblytė (neregė, Klaipėda), Loreta Taluntytė (neregė, Vilnius), Rasa Morkūnaitė ir Karolina Sereikaitė (projektas „MND“ Vilnius).

Šiauliečiams pristatomi „Nafsi Afrika Acrobats“ rankdarbiai
2008 m. balandžio mėnesio pradžioje taikos misijos ir piramidės statytojai iš Kenijos – „Nafsi Afrika Acrobats“ nariai – viešėjo Panevėžio kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų pagrindinėje mokykloje, Eičiūnų jaunimo kultūros centre (Alytaus raj.) ir dalyvavo Užupio šventėje Vilniuje. Išvykdami iš Lietuvos su geriausiais įspūdžiais, akrobatai paprašė išplatinti jų rankų darbo atvirukus bei suvenyrus, o surinktas lėšas skirti Kenijos kaimų ir kurčiųjų mokyklų vaikams. Todėl maloniai kviečiame išsirinkti Jums labiausiai patikusį darbelį ir darganą rudens popietę į savo namus parsinešti saulėtos Kenijos šilumos. Jų autorinius darbus galite rasti interneto svetainėje.

\'\' 2008 m. lapkričio 9 d., nuo 10 iki 17 val., maloniai kviečiame visus į Šiaulių areną paminėti Šiaulių krašto 90-asias metines, pagerbti „Pepsi taurės“ nugalėtojus, susipažinti su Šiaulių ir kitų Lietuvos regionų krašto jaunaisiais menininkais bei jų darbais. Labiausiai laukiami norintieji ir aktyvūs jaunieji šiauliečiai.


Kontaktai:

Direktorė Odeta Abromavičiūtė
Mobil.tel: 8 659 69 211
El.paštas: info@cultureartfact.org
http://www.cultureartfact.org/index.php?tid=19&sid=203


* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

PAPILDOMA INFORMACIJA:


Trumpa istorija: Kiokušin karate klausos negalią turinčių lietuvaičių piešiniuose

\'\' 2007 m. kovo pabaigoje Panevėžio kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų pagrindinėje mokykloje (mokyklos direktorė Danutė Kriščiūnienė) įvyko pirmasis socialinio-edukacinio projekto „Siekiu būti kaip jie...“ pristatymas, kuriame, skambant Japonų būgnų muzikai, buvo atskleidžiamos Rytų kovos meno paslaptys ir išmintis. Patirtimi ir sukauptomis žiniomis apie kitokį gyvenimo būdą, Rytų filosofiją, meną dalinosi pasaulinį pripažinimą pelnęs daugkartinis Lietuvos ir Europos čempionas bei Pasaulio karate kiokušin vicečempionas, kyokushin karate klubo „Budora“ prezidentas Donatas Imbras (Vilnius) ir karatė klubo „Tobulėjmo kelias“ vyriausias instruktorius Arūnas Atraškevičius (Panevėžys). Po kvapą gniaužiančio Rytų kovos meno pristatymo Panevėžio kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų pagrindinės mokyklos auklėtiniai, kuriems vadovavo dailės mokytojas Povilas Šiaučiūnas, sukūrė puikius ir menininkų palankiai įvertintus autorinius darbus. Jais balandžio mėn. „Siemens“ arenoje Vilniuje žavėjosi Europos kiokušin karate čempionato dalyviai, organizatoriai ir svečiai. Parodą aplankė ir ypač garbingi svečiai iš Japonijos: Kazuo Miyoshi (Japonijos kupkushin karate organizacijos viceprezidentas), Kenji Midori (Pasaulio kyokushin karate organizacijos prezidentas) ir Isao Kobayashi (Pasaulio kyokushin karate organizacijos viceprezidentas). Klausos negalią turinčio jaunimo darbai padovanoti Bulgarijos kyokushin karate pasaulio čempionui Valeri Dimitrov, Europos čempionato Vilniuje vicečempionei Gerganai Atanasovai (Bulgarija), Pasaulio kyokushin karate organizacijos prezidentui Kenji Midori (Japonija) ir, reiškiant pagarbą Japonijos tradicijoms, kuriant tarptautinio kultūrinio bendradarbiavimo gijas, vaikų piešiniai buvo perduoti Didenybės Japonijos Imperatoriui Akihito vizito Lietuvoje metu.

Bendraudami ir kurdami kartu mes susirandame naujų draugų

Antroji tarptautinė vasaros meno akademija „Art Baltica 2008“ savo kūrybingu šurmuliu sujudino Pasvalio, Vilniaus, Kėdainių, Klaipėdos ir Kuršėnų miestelio talentingą ir kūrybingą jaunimą bei Kuršėnų vaikų globos namų auklėtinius. Trylika dienų čia susirinkę edukacinės-kultūrinės programos dalyviai turėjo unikalią progą susipažinti su talentingais ir kūrybingais savo bendraamžiais, bendraminčiais, kurti su įdomiais ir smagiais menininkais, NATO oro pajėgų kariais iš Vokietijos, klausytis lektorių seminarų ir pritaikyti žinias kasdieniame savo bendravime ir buityje.

Kiekvienas pagal pomėgius ir poreikius galėjo pasirinkti sau įdomius užsiėmimus: psichodramos metodais atskleisti savęs pažinimo galimybes (kaunietė aktorė Daiva Rudokaitė), tobulinti ryšį tarp kūno ir sielos jogos pratimais (šiaulietė jogos instruktorė Jurga Mikelionienė), lavinti vaizduotę ir kūrybingumą garso, vaizdo (vaizdo meno kūrėjas ir techninės praktikos vadovas Zenonas Anušauskas) ar lytėjimo meno srityse (neregių dailės mokytoja, VDA doktorantė Diana Raudonienė), kartu su svečiu iš Vokietijos Bernhard Woestheinrich mokytis vokiečių kalbos, piešti ir muzikuoti, vakarais skaityti pasakas patiems mažiausiems globos namų auklėtiniams, kurti stovyklos vaizdo dienoraštį, montuoti, mokytis pristatyti jį platesnei auditorijai, kartu su žinomu keliautoju po Afriką ir atlikėju Hokšila Andrade pasigaminti ekologiškų muzikos instrumentų ir improvizuoti perkusiniais instrumentais, savo nupieštais paveikslais pasipuošti namus ar susikurti jaukumą (šiaulietė dizainerė Kristina Kaziūnienė), po kūrybingos dienos pasimokyti apsiginti, o berniukams – apginti mergaites (kiokušin karate klubo DAO instruktorius Vyganto Milieška, 2 danas); sekmadieniais keliauti ir susipažinti su Šiaulių regioniniu parku, Kuršėnų bažnyčia ir Šiaulių katedra, bendrauti su čia gyvenančiais ir kuriančiais šviesiais žmonėmis – tautodailininkais, menininkais. Stovyklos metu Vokietijos menininko ir meno akademijos lektoriaus autorinis darbas „Įkalnė“ buvo parduotas „Juliuko paramos ir labdaros fondo“ aukcione Palangoje, o surinktos lėšos skirtos vėžiu sergančių vaikučių svajonėms išpildyti.

Pagrindinis vasaros meno akademijos akcentas – gebėjimas nuoširdžiai ir meniškai bendrauti, pasitikėti vienas kitu, mokytis rodyti dėmesį šalia gyvenančiajam, dirbančiajam, kuriančiajam. Sveiki tarpusavio santykiai, mokėjimas dalintis, kūrybingas ir pilietiškas savarankiškumo ugdymas suformavo draugišką ir kūrybingą stovyklos atmosferą.

Plačiau apie projektą „MND“

Projekto iniciatorė – panevėžietė, šiuo metu Vilniuje gyvenanti Vilniaus kolegijos kultūros vadybos studentė Rasa Morkūnaitė – vasaros meno akademijos „Art Baltica 2008“ savanorė-vertėja, NVO „Kultūros artelės“ globoje atliekanti kultūros vadybos praktiką. Jauniems kūrėjams ji buvo tarsi tiltas, jungiantis projekte dalyvaujančius užsienio svečius, menininką Bernhard Woestheinrich su KVGN auklėtiniais ir aktyviausiomis Kuršėnų dailės mokyklos kūrėjomis Ernesta Ratkute, Kotryna Astrauskaite ir Danguole Poškute. Projekto dalyviai suprato, kaip yra svarbu mokytis užsienio kalbų mokyklose ir kaip svarbu mokytis suprasti kitos šalies kultūras.

„Art Baltica 2008“ laikotarpiu Rasos galvoje užgimusi idėja jau davė kūrybinį derlių – projektą „MND“ (mes nebaigėm dailioškės). Mes iš tikrųjų nebaigėm „dailioškės”, - tvirtina merginos Rasa Morkūnaitė ir Asta Šaduikytė. Savo laisvalaikį jos pašvenčia tapybai. Vieną vakarą merginos pasidalino po ranka pasitaikiusią vieną drobę... Nors jų namuose pilni kampai su meile nutapytų darbų, merginos tvirtina, kad joks diplomas neprivers žmogaus darbų kalbėti, jie turi patys savaime ką nors pasakyti. Ką „MND“ darbai jums sako, spręskite patys. Plačiau: www.myspace.com/oomndoo

Kuršėnų kūrėjų tarptautinio bendradarbiavimo projektai 2009-aisiais metais

NVO „Kultūros artelė“ nuosekliai ir šiltai bendradarbiauja su Karališkuoju Bredos vyrų choru. Jie yra itin laukiami Kuršėnų vaikų globos namuose, vaikučių ir administracijos vadovų. Garbaus amžiaus senjorai, gebantys žaisti ir mokantys susikalbėti su vaikais kūno kalba, ištisus metus galvoja apie mažuosius KVGN auklėtinius ir kaip pagerinti jų gyvenimo sąlygas. Pernai jie nustebino neįprasta parama – 15 garbaus amžiaus choristų virto dainuojančiais statybininkais. Per savaitę dainuojantys vyrai atnaujino vienos šeimynos patalpas, o š. m. gruodžio mėn. mes vėl sulauksime Karališkojo Bredos vyrų choro atstovo – savanorio Jan van den Berg, kurio dėka už „Stichting weeshuizen Breda en Omgeving“ fondo skirtą 4 500 eurų paramą bus įrengti sanitarijos ir higienos kambariai.

Kadangi 2009 m., Lietuvai švenčiant Lietuvos Tūkstantmečio vardo minėjimą istoriniuose šaltiniuose ir „Vilnius – Europos sostinė 2009“,šiam chorui neatsirado vietos koncertuoti dėl tradicinio atsakymo „papildomų lėšų nėra“, 2009 m. birželio pradžioje Karališkojo Bredos vyrų choro dainininkai ir Bredos miesto festivalio organizatoriai maloniai pakvietė Kuršėnų meno mokyklos jaunuosius talentus, KVGN menui gabius auklėtinius koncertinei-kultūrinio turizmo kelionei į Nyderlandus. „Malonu dirbti su išmintingais užsienio ir Lietuvos partneriais, Šiaulių regiono atsakingais valdininkais, kurie ne trukdo, o padeda įgyvendinti sumanymus, visokeriopai prisideda prie projektų įgyvendinimo Šiaulių krašto žmonių labui“, - teigia NVO „Kultūros artelė“ vadovė Odeta Abromavičiūtė.

II-osios vasaros meno akademijos „Art Baltica“ rėmėjai

Pagrindiniai rėmėjai:
Yanos International (NL), Karališkasis Bredos vyrų choras (NL).
Rėmėjai: Air Baltic, Labdaros ir paramos fondas „Maisto bankas“, leidykla „Nieko rimto“, advokatai Kazlauskas ir Degesys SOLVINGS; Informaciniai rėmėjai: Šiaulių regioninė televizija „Splius“, interneto TV, žurnalas „Mūsų žodis“, „Ekspress-nedelia“, LR laida „Klasika“.
Interneto svetainės: www.elta.lt , www.eb.lt , www.alfa.lt , www.ltv.lt ; www.lietuviams.com  ir kt.
Projekto partneriai: Kuršėnų vaikų globos namai, Kuršėnų meno mokykla, UAB „Ermara“ vertimų centras, „Iapetus“ (Vokietija), Talkonių kaimo bitininkai Žygymantas ir Algimantas Jankevičiai (Pasvalio raj.), Juliuko paramos ir labdaros fondas, UAB „Brailio spauda“, kyokushin karate klubas „DAO”, Lietuvos kyokushin karate federacija ir Kristina Kaziūnienė (Interjero dizainerė, Šiauliai).

Organizatorius:

Viešoji įstaiga „Kultūros artelė“

Globėja:
Šiaulių raj. savivaldybė

 
  © e-Solution: InDis Baltic