LT  EN  
 
  Martin A. Dege

Naujienos    Apie mus rašo    

Dienraštis ŠIAULIŲ KRAŠTAS

http://www.skrastas.lt


Meno akademijoje ieškota talentų
Algimantas BRIKAS
brikas@skrastas.lt

Kuršėnų vaikų globos namuose surengtoje tarptautinėje vasaros meno akademijoje mokyta kurti ir ieškota talentų. Jiems šis renginys gali tapti galimybe išplaukti į platesnius vandenis. Padaryta gražių dalykėlių

Visą savaitę Kuršėnų vaikų globos namuose darbavosi ir būrelis patyrusių menininkų, pedagogų, ir šių namų auklėtinių.

Žaidimų aikštelės pievelėje ne šiaip sau tiško muilinas vanduo. Čia vaikai, apsupę iš Naujosios Akmenės kilusią, Vilniuje dabar gyvenančią tekstilininkę Rasą Labinaitę, mokėsi velti vilną, iš jos pridarė gražių dalykėlių. Pilka vilna, grožio ieškančių rankų paliesta, virto spalvinga gėlyte, klounu ar šiaip debesėliu. Vaikai kiekvienas darė tai, ką diktavo vaizduotė, kas kuriam prie širdies. R. Labinaitę nustebino tai, kad dauguma vaikų jau anksčiau buvo bandę velti vilną, todėl ir mokyti juos jau nebuvo sunku.

R. Labinaitė sako, kad dalyvauti šioje vasaros meno akademijoje jai pasiūlė renginio organizatorė Odetė Abromavičiūtė, tikinusi, jog Kuršėnų globos namuose yra kūrybingų vaikų ir būtinai reikia jais užsiimti.
Kuršėniškių piešinius spalvins afrikiečiai.

Daugelis vaikų pirmą kartą stojo prie molberto su teptuku rankoje. Tapyta akvarele, guašu, aliejiniais dažais.
Tarp tapyti ypač įnikusių šių namų gyventojų – Justė Leugodaitė. Ji, pirmą kartą paėmusi teptuką, džiaugėsi atradusi netikėtą pomėgį, užsiminė, kad būtų gera ir vėliau, pasibaigus vasaros meno akademijos renginiams, pasimokyti tapyti.

Vaikams išdalinti piešimo sąsiuviniai ir duota užduotis nupiešti juodos ir baltos spalvų piešinius apie Lietuvą. Šie piešiniai lapkričio mėnesį bus išsiųsti į Keniją, kad juos nuspalvotų šios šalies vaikai. Taip Kuršėnų vaikų globos namų auklėtiniams sudaryta galimybė dalyvauti bendrame Kenijos ir Lietuvos projekte, kurio koordinatorė ir globėja yra Kenijoje gyvenanti Eglė Aukštikalnytė – Hansen, knygos "Mama Afrika" autorė.

Iš Vasaros meno akademijoje sukurtų piešinių atrinkti geriausieji eksponuoti Kretingos rajone, Mažučių kaime, besikuriančiame Dainuojančių akmenų slėnyje "Madzuhai" suorganizuotoje "Supermenų dienoje". Projekto dalyviai joje dalyvavo drauge su Kuršėnų vaikų globos namų auklėtiniais.

Gali tapti baleto artistu
Vilnietė Marina Levickienė, M. K. Čiurlionio meno mokyklos pedagogė ir choreografė, į Kuršėnus atvyko ne tik kad vaikus sudomintų šokiu. Ji tikėjosi čia rasti vaikų, galinčių papildyti mokyklos, kurioje dirba, moksleivių gretas.
M. Levickienė sako, kad Kuršėnų vaikų globos namuose yra neblogų fizinių duomenų vaikų. Jos dėmesį ypač patraukė vienas, penktokas, – liesas, bet atletiškas, stiprus berniukas. Jis, išgirdęs, kad yra galimybė mokytis Vilniuje, šokti Operos ir baleto teatre, ja susidomėjo, bet kiti vaikai jį sutrikdė šaipydamiesi ir erzindami.
M. Levickienės teigimu, bus tariamasi, kad rugpjūčio pabaigoje ar rugsėjo pirmąją šis berniukas būtų atvežtas į M. K. Čiurlionio meno mokyklą. Jis gyventų internate, būtų aprūpintas rūbais, maitinimu, o vasarą grįžtų į globos namus.
Šios meno mokyklos moksleiviai mokosi, drauge su artistais dalyvauja Operos ir baleto teatro spektakliuose. Mokslas jiems tampa puikia galimybe išeiti į didžiąją sceną.

Daug įvairių renginių
Vasaros meno akademijoje dalyvavo ir Turkijos kamerinio ansamblio "Feverish" muzikantai, gimtinėje taip pat dirbantys su jaunimu, organizuojantys panašias edukacines programas. Jie, Danutės Streckienės, Kuršėnų meno mokyklos koncertmeisterės, padedami, rengė bendrą programą, išmoko groti Balio Dvariono kūrinį "Prie ežerėlio". Svečiai pamokė vaikus, norinčius išmokti groti gitara.

Akademijos dalyviai galėjo pasirinkti pasirinkti psichologijos, dailės istorijos, fotografijos meno, šokio ir scenos plastikos, Raudonojo kryžiaus draugijos seminarus ir pratybas. Jiems vadovavo patyrę lektoriai.

Meno akademijos programą paįvairino Kuršėnų kyokushin karatė klubo "Dao" atstovai. Treneriai Vygandas Milieška, Valdemaras Mitkus, Vilius Tarasevičius, Eimantė Leliukaitė meno akademijos dalyviams surengė karatė treniruotes.
Vaikai džiūgavo galėdami suaugusiųjų prižiūrimi pasivažinėti keturračiais motociklais. Tokią galimybę jiems sukūrė iš Kauno atvykę Algirdo Karaliaus tarptautinio mokymų centro grupės, įgyvendinančios projektą "Atkaklumo galia", nariai. Vienas iš šios grupės, Gintaras Šimkus, Šiaulių krašto žmogus, pasiūlė keturračiais važinėtis jo žemės plote Šilėnuose (Kuršėnų kaimiškoji seniūnija), paventyje, kur jis ketina statytis namą.

Dirba entuziastai
Tarptautinė vasaros meno akademija "Art Baltica 2009" – jau tradicija tampantis, trečią kartą suorganizuotas vilniškės viešosios įstaigos "Kultūros artelė" renginys.

Jis, daugiausiai vykęs Kuršėnų vaikų globos namuose, pratęstas Panevėžyje – drauge su Šv. Juozapo senelių ir neįgaliųjų globos namų globotiniais pasidžiaugta meno akademijoje sukurtais darbeliais ir muzikinėmis programomis. Keletas renginių dar suorganizuota Vilniuje.

Nenuilstanti projekto iniciatorė Odetė Abromavičiūtė sako, kad šis projektas turėtų būti 100 tūkstančių litų vertės, bet jį įgyvendinti pradėta turint vos 1,5 tūkstančio. Padėjo rėmėjai, be to, tikėtasi, kad projektais laimėtos fondų lėšos pasieks bent vėliau, todėl imtasi organizuoti.

O. Abromavičiūtės teigimu, sunku prikalbinti įvairių sričių specialistus dalyvauti tokioje stovykloje, nes daugelis už šį darbą nori didelių pinigų. Į ją surinkti tie, kuriems labai patinka tai, ką jie daro, ir dirba jie iš meilės savo profesijai.

KŪRYBA: Piešėjai darbavosi ne tik prie molbertų – kurta ir įsikūrus tiesiog ant žolyno. ("Akademija_ant_zolyno")

POMĖGIS: Justė Leugodaitė, susižavėjusi tapyba, sukūrė keletą darbų. ("Akademija_Juste_Leugodaite")

VILNA: Tekstilininkė Rasa Labinaitė sako, kad vasaros meno akademijoje iš vilnos sukurti darbai bus paruošti eksponuoti ir bus padovanoti Vaikų globos namams. ("Akademija_Rasa_Labinaite")

ORGANIZATORĖ: Odetė Abromavičiūtė (kairėje), viešosios įstaigos "Kultūros artelė" steigėja ir vadovė, Kuršėnų vaikų globos namuose nestokojo talkininkų. ("Akademija_Abromaviciute")

MUZIKANTAI: Turkijos kamerinio ansamblio "Feverish" nariai ir laisvalaikio valandas skyrė muzikai. ("Akademija_turkai")

PROGA: Kuršėnų vaikų globos namų auklėtiniai noriai keitė vienas kitą prie keturračių vairo. ("Akademija_keturraciai")

VAIŠĖS: Pievos Šilėnuose, kurioje važinėtasi keturračiais, savininkas Gintaras Šimkus (dešinėje) visus vaišino arbūzu. ("Akademija_arbuzai")

IŠNAŠA:
"O. Abromavičiūtės teigimu, sunku prikalbinti įvairių sričių specialistus dalyvauti tokioje stovykloje, nes daugelis už šį darbą nori didelių pinigų. "

     
 
       
       
 
  © e-Solution: InDis Baltic