LT  EN  
 
  Martin A. Dege

KurkLT:Art Baltica    KURK apie LT 2013    

TULIP: ZOOM! BOOM! BLOOM

Intercultural Integration: Arts|Crafts|Traditions|


(TULPĖS SIMBOLIS EUROPOS ŠALIŲ LIAUDIES MENE)

Tokiu nuotaikingu šūkiu susitinka mokymosi visą gyvenimą programos Grundtvig partnerysčių projekto “Intercultural Integration: Arts. Crafts. Traditions” partneriai. Tai Lietuvos ir išeivijos atstovai iš Islandijos, Vokietijos, Olandijos, Portugalijos. Projekto koordinatorius – Kauno Vilijampolės dailės centras. Projekto susitikimas, kurį Olandijoje organizuoja fondas “smARTroots”, vyks 2013 m. balandžio 1 - 5 dienomis.

Susitikimo tikslai – susipažinti su Olandijos nacionalinėmis tradicijomis, amatais, kultūra, išmokti dažniausiai olandų kalba vartojamų frazių ir žodžių, foto objektyvus nukreipti į senąją Olandų architektūrą bei tradicinius amatus.

Kadangi pirmosios tulpės iš Osmanų imperijos į Nyderlandų Karalystę buvo atvežtos 16-ojo amžiaus viduryje ir ši gėlė iki šiol tebėra viena iš mėgiamiausių olandų bei laikoma vienu iš neoficialių šios šalies simbolių, susitikimo metu pasistengsime gilintis į istorines ištakas, kurios siejamos su lietuviams artimais simboliais: tulpėmis, klumpėmis, malūnais, medinės architektūros ornamentais ir kt.

2013 m. balandžio 5 dieną, 15:00 valandą, fondas "smARTroots" kviečia į projekto "Intercultural Integration: Arts.Crafts. Traditions" baigiamąją susitikimo dalį. Paroda ir koncertas "Tulip: Zoom! Boom! Bloom!", vyks Lietuvos Respublikos ambasadoje, Laan van Meerdevoort 20, 2517 AK, Hagoje.

Parodoje LR Ambasadoje išvysime kūrybinėse dirbtuvėse susitikimo dalyvių dekoruotas klumpes, sukurtus rankdarbius, Ligitos Pučėtaitės meno studijoje tradiciniais tulpės raštais dekoruotus margučius, medinius skirtukus knygoms, Edmundos Čepytės ir projekto partnerių meninės fotografijas, naujai sukurtą tapytojo Virinijaus Kašinsko atvirukų seriją.

Renginio antroje dalyje skambės pavasariška muzikinė programa:
DUO | Rugilė Daujotaitė (fleita, vokalas ir kanklės, Lietuva) ir Rafael Fraga (gitara ir vokalas, Portugalija).

Šventinį susitikimą organizuoti padeda LR Ambasada Nyderlandų Karalystėje
Laan van Meerdervoort 20, 2517 AK The Hague

Dėl riboto vietų skaičiaus, maloniai prašome registruotis adresu amb.nl@urm.lt


 
  © e-Solution: InDis Baltic