LT  EN  
 
  Martin A. Dege

Projektai    Moc'Art 2006    

Moc'Art 2006 - H20 (Užupyje 2006-07-06)

Liepos 6 dieną, ant tekančios Vilnelės kranto, Užupyje, menininkų Mekoje, buvo švenčiama karaliaus Mindaugo karūnavimo dienos šventė. Šventės organizatoriai VšĮ „Užupio meno inkubatorius“, bendrarengėjas VšĮ „Kultūros artelė“, „LT-Identity“ ir Prancūzijoje gyvenantis menininkas Darius Laumenis sukvietė muzikos, tapybos, skulptūros, fotografijos, mados gerbėjus ir kino mėgėjus.


***************************************************************************************
Renginio plakatas:

Plakatas

Video anonsas:  (informacija ruošiama)

Radijo anonsas: (informacija ruošiama)

Lauko reklamos plakatas: (informacija ruošiama)

Foto galerija:  

****************************************************************************************

Užupio meno uostą pasveikino ir Mocartas

„Sieksime, kad Užupis taptų stipria meno traukos erdve ir būtų žinoma visoje Europoje. Malonu drauge kurti su stiprių ir tokių skirtingų asmenybių komanda, o klausantis lietuviškos bei klasikinės muzikos garsų įsigyti LT-Identity kuriamų suvenyrų bei dovanų užsienyje gyvenantiems draugams ar bičiuliams. Džiaugiamės, galėdami bendradarbiauti su VšĮ „Užupio meno inkubatoriumi“, „LT-Identity“ drauge siekti tų pačių kilnių tikslų, puoselėti kultūros sklaidą skirtingomis meno kalbos priemonėmis. Tikimės, kad Lietuvoje viešintys svečiai atras naują Užupio veidą“ - teigė VšĮ „Kultūros artelė“ steigėja ir direktorė, daugelio meno projektų autorė Odeta Abromavičiūtė.

Liepos 6 dieną, ant tekančios Vilnelės kranto, Užupyje, menininkų Mekoje, buvo švenčiama karaliaus Mindaugo karūnavimo dienos šventė. Šventės organizatoriai VšĮ „Užupio meno inkubatorius“, bendrarengėjas VšĮ „Kultūros artelė“, „LT-Identity“ ir Prancūzijoje gyvenantis menininkas Darius Laumenis sukvietė muzikos, tapybos, skulptūros, fotografijos, mados gerbėjus ir kino mėgėjus.

Užupis yra menininkų kvartalas, puiki strateginė vieta Lietuvos bei Europos kultūros židiniui bei turistų traukos centrui plėtoti. Daugelio išskirtinių ir netradicinių renginių organizatoriai skatina atsigręžti į tautiškumą, jį atgaivinti šiuolaikiniais, žaismingais ir konceptualiais sprendimais Europos kontekste. Minint W.A.Mozarto jubiliejų pasaulyje, kompozitorius šį kartą surado teatralizuotą vietą ir Užupyje, pasirodymas tik praplėtė auditorijos žinias apie istorijos vingius ir laikmečius. Simbolinio „Užupio meno uosto“ atidaryme dalyvavo UNESCO asocijuotų mokyklų moksleiviai, Užupio gimnazijos mokiniai, projekto „Moc‘Art 2006“ dalyviai, kurie surengė teatralizuotų baidarėmis plaukimą ir azartiškas spalvingų laivelių lenktynes.

„Moc‘Art 2006“ – tai ištisus metus vykstanti netradicinės klasikinės, kamerinės muzikos koncertų, vizualinių menų bei socialinių – kultūrinių renginių gija netikėtose erdvėse, skirta žymaus austrų kompozitoriaus W. A. Mozarto 250 metų jubiliejui pažymėti. Projektą Moc‘Art 2006 Vilniuje globoja Austrijos Respublikos ambasada bei Austrijoje – „Europos Mocarto kelių asociacija“ www.mozartways.com. Tarptautinis bendradarbiavimas skatina skvarbesnę informacinę sklaidą apie Lietuvą užsienyje, pristato jos naujas meno erdves ir sustiprina atradimo džiaugsmo akimirkas meno projektuose Lietuvoje.

„Moc‘Art 2006“ premjera „Susitikimai Europoje“ įvyko vasario mėn. pabaigoje. Šiuo metu Tarptautinio Vilniaus oro uosto verslo klube veikia fotografijų paroda „W. A. Mozarto muzikos ambasadoriai Lietuvoje“. Pristatomos fotomenininko Algirdo Rakausko 1998 metais užfiksuotos operos premjeros „Cossi Fan Tutte“ akimirkos. Kartą per mėnesį vykdomos meno akcijos: Vilniuje Totorių gatvėje įsikūrusioje galerijoje surengta jaunųjų dailininkų darbų paroda „Desertas“ ir kt.

Pagerbiant Karalių Mindaugą, kurio personažą sukūrė aktorius Rytis Skripka, teatralizuotame Užupio meno uosto atidarymo svečių būryje baidarėje išvydome ir jubiliatą W.A.Mocartą, o ant kranto vyro laukė kompozitoriaus žmona Konstanza. Personažus kūrė Užupio gimnazijos 10 klasės moksleivis Irmantas Petrauskas ir muzikė, „Moc‘Art 2006“ projekto autorė Odeta Abromavičiūtė. Renginio meno gijoje sulaukta ir muzikinių smagių staigmenų: W.A.Mozarto, jo amžininkų kūriniai suskambo lietuviškomis kanklėmis ir pučiamaisiais instrumentais. Pirmą kartą naujame amplua prisistatė tarptautinių konkursų laureatės, kanklininkių duetas Jolita Sidorenkaitė ir Aistė Bružaitė bei pučiamųjų sekstetas „Dudoriai“ (meno vadovas Tomas Vaičiulis). Nemaraus kompozitoriaus gerbėjai pasveikino naujai papildytas profesionalių, jaunų ir talentingų W.A.Mozarto muzikos ambasadorių Lietuvoje gretas. Renginio atlikėjų sceniniu įvaizdžiu rūpinosi specialistė Laura.

Šventiniame UMI kieme veikė piešinių paroda, kuriuos klausantis gyvo Mozarto muzikos atlikimo renginio „Susitikimai Europoje“ metu sukūrė mažieji Užupio studijos dailininkai Patricija, Fedia, jų vadovas Giedrius Bagdonas bei Tarptautinės Amerikos mokyklos Vilniuje moksleiviai (dailės mokytoja Ana Platonova). Darbeliai susilaukė pagyrimų bei ekspertų dėmesio.

Saljerio personažo Lietuvoje kurti nereikia

Bendradarbiaujant su verslo atstovais ir kuriant bendras kultūros strategijas neišvengta ir „Saljeriškų“ istorijų. Nenuostabu, kad vidurdienio koncertų idėja „Muzika - mano desertas“ su klasikine muzika įsigyveno mados ir stiliaus prekybos centre, kuriam vadovauja Danijos verslininkas Erik Bach- Nielsen ir marketingo direktorė Sandra Kivilienė. VšĮ „Kultūros artelė“ suteikė įmonei kultūros konsultacijas formuojant prekybos centrų veidą Lietuvoje ir intelektualines paslaugas, įmonė 2005 metų rudenį net pasitvirtino metų marketingo biudžetą, tačiau po sėkmingai įgyvendinto pirmojo „Moc‘Art 2006“ renginio, iki šil dar laukiame galutinio atsiskaitymo pagal sutartį. Keista, kad šiuo atveju menas remia verslą, o ne atvirkščiai?! Pastaruoju metu filantropijos bei lygiavertės partnerystės Lietuvoje sąvoka vis dažniau girdima formuojant naują kultūros politiką, tad tik išmintingų verslo atstovų rate, efektingų derybų metu sugebama išvengti laiko gaišimo ir išlaidų juridiniais klausimais. „Menas juk neturėtų tapti ginklu ambicijoms tenkinti ir nesantaikai skatinti... Belieka laukti tautos sąmoningumo, nuolatinio tobulėjimo ir nors trupučio sąžinės finansus valdančiose struktūrose“, - su viltimi teigė daugelio projektų autorė, įmonės steigėja ir vadovė.

Ką gražaus ir netikėto mums padovanos W. A. Mozartas Lietuvoje?

„Moc‘Art 2006“ tęsis iki 2007 m. sausio 27 d. Ateities projektų ir „Moc‘Art 2006“ efektyvumas, profesionalus jų įgyvendinimas priklausys tik nuo mūsų visų poreikių, LRT, kaip nacionalinio transliuotojo prioritetų ir vertybių suvokimo, sėkmės bendradarbiaujant su didesniu kiekiu sąmoningų ir dorų partnerių bei pozityvumo kasdieniame gyvenime.

Artimiausiu metu siekiame įgyvendinti: Meno akcijas „Moc‘Art - Ledas“ (Vilniuje, Klaipėdoje, Kaune) ir „T-R-A-Z-O-M:M-O-Z-A-R-T“. Netrukus pristatysime Užupio menininko Mariaus Abramavičiaus-Neboisia meninių fotografijų paroda “W.A.Mozarto muzikos ambasadoriai Lietuvoje“; Rudenį Vilniuje ir pagal politinių partijų poreikius skatintį meilę menui ir rūpintis ateinančis kartos išprūsimu Lietuvoje, ketiname pristatyti naują muzikinę pasaką „Mocartas ir pelytės“ (muzika ir aranžuotė Michael ir Jill Gallin), kurią atliks Panevėžio modernaus dainavimo studijos moksleiviai, Panevėžio kolegijos studentai ir kamerinis orkestras. Meno vadovas ir dirigentas - Gendrius Jakubėnas. Bendradarbiaujant su kavine „Viena Caffe“ įsikūrusia Vilniuje Trakų gatvėje, jūsų laukia ir skalsios staigmenos prie elitinės Austriškos kavos puodelio.

Mums meno žmonėms, kūrybinis procesas ir džiaugsmas dirbant su meile - vertybė, tad laukiame visų norinčiųjų dalintis šiuo džiaugsmu ir patiems susikurti dar keletą įsimintinų akimirkų. Iki netikėtų susitikimų ir atradimo džiaugsmo su „Moc‘Art 2006“, klasikine muzika visai šeimai ir jūsų artimiems žmonėms, o norėdami prisidėti ir bendradarbiauti susisiekite su mumis.

Projektą "Moc‘Art 2006"  globoja: Vilniuje - Austrijos Respublikos ambasada, Didžiai gerbiamas ambasadorius Dr. Michael Schwarzinger su žmona bei Austrijoje – „Europos Mocarto kelių asociacija“ www.mozartways.com

„Moc‘Art 2006“ rėmėjai:
„Muzikinės laimės valandą“ dovanoja UAB „Baltic Optical Disk“; Advokatai „Kazlauskas ir Degesys Solvings“, UAB „Audito formulė". Ypatinga padėka „Viena Caffe“ steigėjui gerb.p. Franklin Orosco už išreikštą gerą valią apmokant vaikų piešinių įrėminimo paslaugas.

Informaciniai rėmėjai:
Žurnalas „Verslo renginiai ir pramogos“, Delfi, www.eb., dienraštis "Lietuvos žinios", LT-Identity.

Interneto svetainės diegėjai:
UAB Indis Baltic  REKOMENDUOJAME susikurti savo puslapį su kūrybinga ir profesionalia komanda

**********************************************************************************************
Atsiliepimai apie renginį Lietuvos bei užsienio spaudoje
(informacija nuolat pildoma)

Lietuvos rytas, 2006-07-08, priedas "Sostinė"

Lietuvos Rytas
 
 
  © e-Solution: InDis Baltic