LT  EN  
 
  Martin A. Dege

Projektai    Moc'Art 2006    

Moc'Art 2006 - Susitikimai Europoje

2006-03-03, Vilnius, VšĮ "Kultūros artelė" informacija


2006 m. vasario 27 dieną įvyko pirmasis Moc'Art 2006 projektas (PDF plakatas)

Trumpa apžvalga (PDF foto kelione) 

„EUROPA” PASITIKO PAVASARĮ SU MOCARTO MUZIKA

Mados ir stiliaus centras „Europa” pirmą kartą pakvietė į ne tradicinį, ištisus metus vyksiantį menų projektą „Moc‘Art 2006“, kurio premjera - „Susitikimai Europoje“ - įvyko vasario 27 dieną. VšĮ „Kultūros artelė“ direktorė, projekto autorė Odeta Abromavičiūtė dėkojo, kad „Europa“ atvėrė langą pavasariškai austrų kompozitoriaus muzikai. Visi pietaujantys turėjo galimybę išvysti įspūdingą reginį – kabančios kavinės virsmą nauja koncertine erdve. Buvo puiki proga ne tik grožėtis W.A. Mozarto fortepijonine muzika, jos įkvėptomis improvizacijomis, stilizuotais atlikėjų kostiumais, bet ir pademonstruoti savo žinias. Teisingai atsakiusius UAB „Baltic Optical Disk“ apdovanojo prizais. Aktyvūs mažieji dailininkai su pedagogais ir tėveliais piešė muzikos temomis ir savo darbelius padovanojo projekto organizatoriams.

Švęsdamas savo antrąjį gimtadienį, mados ir stiliaus centras „Europa” atvėrė savo erdves Europietiškai kultūrai, pristatė projektą „Moc’Art 2006 – Susitikimai Europoje”, skirtą žymaus austrų kompozitoriaus W.A. Mozarto 250 metų jubiliejui pažymėti. Tai klasikinės, kamerinės muzikos koncertų, viazduojamųjų menų ir socialinių-kultūrinių renginių virtinė.
„Norime, kad apsilankymas mūsų stiliaus centre prilygtų nedidelei šventei, - pasakojo mados ir stiliaus centro „Europa” marketingo direktorė Sandra Kivilienė. – Manome, jog pietų metas puikiai tinka trumpam atokvėpiui nuo kasdieninių rūpesčių, stiliaus centro skliautuose skambant Mozarto kūrybai”.

Vasario pabaigoje „Europos” klientams kabančiose „Europos” kavinėse austrų kompozitoriaus muziką atliko jaunieji Lietuvos talentai, tarptautinių konkursų laureatai Rokas Valuntonis, Joana Daunytė ir Vita Maria Daunytė, improvizavo džiazo pianistas Artūras Anusauskas, istorinius personažus suvaidino „Teatriuko” aktoriai Artūras Varnas ir Žilvinas Ramanauskas. Pianistai skambino austrų gamybos fortepijonu Wendl & Lung.

Šventėje dalyvavo Tarptautinės Amerikos mokyklos Vilniuje moksleiviai, Užupio studijos jaunieji menininkai, ankstyvojo meninio ugdymo mokyklėlės „Strazdanėlės” auklėtiniai su tėveliais ir mokytojais. Įkvėpti Mozarto muzikos, jie nupiešė labai įdomių piešinių, kuriuos ketiname eksponuoti įvairiose atvirose menui erdvėse. Tarptautiniame renginyje dalyvavo Prancūzijos videomenininkas VJ Bool, menines foto akcijas su „Europos“ lankytojais įamžino Marius Abramavičius-Neboisia. Sulaukėme didelio būrio profesionalių foto korespondentų.

Projektą globoja Austrijos Respublikos ambasada Vilniuje, Ambasadorius Dr Michael Schwarzinger su žmona ponia Rosemaria.

„Bendradarbiaudami su VšĮ „Kultūros artelė“ norime, kad „Europos” centre būtų malonu leisti vidurdienį klausantis klasikinės muzikos. Džiaugiamės galėdami prisidėti prie meno sklaidos bei mūsų klientams atskleisti kitokį „Europos” veidą“ - teigė S. Kivilienė.

Koncertinę erdvę pavasariškai ir iškilmingai dekoravo UAB „Shishi gėlės", Muzikinės laimės valandą padovanojo UAB „Baltic Optical Disk".

„Moc‘Art 2006“ tęsis iki 2007 m. sausio 27 d., todėl puoselėjame naują viziją - kiekvieno mėnesio pabaigoje rekomenduojame ne kasdieniškai pietauti su kamerinės muzikos projektu „Muzika – mano desertas”.

P.S. 2006-03-23 EUROPAI atsisakius bendradarbiauti, rekomenduojame šį projektą perkelti į naujas erdves, laukiančias profesionalių atlikėjų ir klasikinės-kamerinės muzikos programų.

Atsiliepimai:

Ankstyvojo muzikinio ugdymo mokyklėlės STRAZDANĖLĖS interneto svetainė apie Moc'Art 2006

 

 

 

   
   


 
  © e-Solution: InDis Baltic