LT  EN  
 
  Martin A. Dege

Projektai    In Memoriam 2005    

Filmas Tėvynei ir meilei

skirtas Lietuvos Valstybės Atkūrimo dienai paminėti


Maloniai kviečiame apsilankyti Varėnos kultūros centro kino ir parodų salėje
J. Basanavičiaus g. 17, Varėna, Lietuva
2009 m. vasario 17, 18, 19 d. – 17.00 val.

„Dievų miškas“

trukmė 2.00 val., kaina 4 lt.

Režisierius: Algimantas Puipa
Aktoriai: M. Bičiūnaitė, V. Masalskis , St. Berkoff, L. Laucevičius, R. Boravskis, Š. Puidokas, R. Urbonas, S. Mykolaitis.\'\' Psichologinė drama, sukurta remiantis Balio Sruogos „Dievų miškas“ romano motyvais, kurioje atsiskleidžia šokiruojantis gyvenimas Štuthofo koncentracijos lageryje Vokietijoje. Filmas kaip ir knyga pribloškia savo siužetu, nors pastebima daug skirtumų tarp literatūrinio kūrinio ir jame aprašytų įvykių rodymo ekrane. Filmas nėra garsaus literatūros kūrinio ekranizacija, jame yra ir sugalvotų epizodų.

Šis neįprastos stilistikos, originalios dramaturgijos ir režisūros filmas pasakoja apie žmogų, menininką, mąstytoją, kuriam buvo lemta likti nepalūžusiu dviejų totalitarinių – nacių ir sovietinio – režimų kaliniu.

Filmo herojus Profesorius – išskirtinė asmenybė, gyvenanti pagal savo Dekalogą, savus tiesos ir moralės principus. Įkalintas vokiečių koncentracijos stovykloje Profesorius tampa myriop pasmerktų žmonių dramos dalimi. Išgyventi šioje ekstremalioje situacijoje, atsiriboti nuo savęs ir žiaurios realybės jam padeda ironija. Grįžęs iš konclagerio.

Profesorius parašo prisiminimų knygą, kurioje sarkastiškomis spalvomis nupiešia mirties "Babelį" – Štuthofą, tačiau sovietų valdžiai toks kūrinys nepriimtinas. Tariamoji sovietinė laisvė jam tampa ne mažesniu išbandymu nei vokiečių konclageris.

Išsamesnės informacijos teirautis:
Jurgita JUKNEVIČIŪTĖ (Vyr. specialistė kinui ir parodoms)
Tel.                8 310 31 783        
El. paštas.: jurgita.j@varena.lt

 
  © e-Solution: InDis Baltic