LT  EN  
 
  Martin A. Dege

Projektai    Siekiu būti kaip jie...     

Rytų kovos karatė Kyokushin menininkai Donatas IMBRAS ir Arūnas ATRAŠKEVIČIUS

2007 kovo 23 d. (penktadienis), 11:30


Kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų pagrindinė mokykla
(Parko g. 19, Panevėžys)
Mokyklos direktorė Danutė Krikščiūnienė


„Lengvas kelias - ne mano kelias“|


\'\'
Prasmingai praleisk laiką su pasaulyje pripažintais Rytų kovos meno meistrais, karatė Kyokushin puoselėtojais, karatė klubo prezidentu, daugkartiniu Europos čempionu ir Pasaulio vicečempionu
Donatu IMBRU („Budora“, Vilnius), karatė instruktoriumi Arūnu ATRAŠKEVIČIUMI („Tobulėjimo kelias“, Panevėžys) ir DOVILĖ URBAITYTĖ (Panevėžio 5 vidurinės mokyklos 11 klasės moksleivė).


Susitikimo metu:
- Daugiau sužinosi apie Karatė Kyokushin istoriją, kilmę, sportininkų gyvenimo būdą ir jų išskirtinumą;
- Pamatysi unikalias varžybų ištraukas ir apie negalią turintį karatė meistrą;
- Susipažinsi su p. Donato Imbro nuotraukų ekspozicija iš 2005 m. Japonijoje, Osakos mieste vykusio Pasaulio karatė Kyokushin čempionato;
- Skambant Japonų būgnų garsams, pamatysi garbingų svečių parengtą ir kvapą gniaužiančią programą;
- Lietuvos Karatė Kyokushin meistrai mielai atsakys į jums rūpimus klausimus;
- Jūsų laukia malonios staigmenos.

Taigi — nepraleisk progos susipažint su kitokiu gyvenimo būdu ir filosofija.

Susitikimo moderatorė ir projekto autorė – Odeta Abromavičiūtė.

Gestų kalbos vertėjos - Marytė Kalvelienė ir Raimonda Vaičeliūnienė.

Registruokitės:
Telefonu (8~45) 517300 arba el. paštu: kurciuju@kurciujumokykla.w3.lt

Įėjimas nemokamas

RENGINIO PLAKATAS

FOTO GALERIJA 
(nuotraukos iš D. Imbro asmeninio archyvo. Kopijuoti ir viešai platinti be projekto organizatorių sutikimo - Nerekomenduotina!)

RENGINIO AKIMIRKOS
("Kultūros artelės" archyvas)

PRANEŠIMAS SPAUDAI

2007.03.27, www.aina.lt

PLAČIAU APIE DALYVIUS: Donatas IMBRAS

ĮSPŪDŽIAI PO RENGINIO SPAUDOJE:

\'\' 2007-04-03. Respublika (PDF)
Rasa VELIJEVAITĖ. "Rytų kovos menų meistrų ir kurčiųjų diskusija"


\'\' Raimonda Mikučionytė. Donatas Imbras: „Lengvas kelias - ne mano kelias“
ZK0330, 7 psl. Susitikimai

\'Donatas Daugkartinis Lietuvos, Europos ir Pasaulio vicečempionas kyokushin karatė meistras Donatas Imbras mielai dalyvauja įvairiuose susitikimuose, mielai pasakoja ir demonstruoja rytų kovos menų veiksmus, aiškina, kodėl jis pasirinko kovotojo už tiesą ir mokytojo kelią. Šešerius metus grojęs saksafonu teigia, kad muzikos instrumentas nedulkės kampe: „Ateis laikas, kai jį aš vėl paimsiu į rankas ir sugrosiu širdžiai mielą melodiją. Tačiau šiuo metu svarbu perprasti rytų kovos menų paslaptis. Tam tikriausiai neužteks ir viso gyvenimo. Teisybės kova nugali blogį ir nejučia tampi tuo kuo esi. Linkiu kiekvienam atrasti savo kelią. Manau esu jį atradęs. Tai gyvenime svarbu“.

Raimonda MIKUČIONYTĖ
raimonda@paneveziobalsas.lt

Kyokushin karatė meistras 2005 metu Pasaulio vicečempionas (Japonija) Donatas Imbras šiuokart lankėsi Panevėžio kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų pagrindinėje mokykloje. Šios mokyklos negalią turintiems vaikams Viešoji įstaiga „Kultūros artelė“ pristatė edukacinį projektą „Siekiu būti kaip jie....“. Apie Kyokushin karatė istoriją, kilmę, sportininkų gyvenimo būdą ir jo išskirtinumą smalsiems moksleiviams pasakojo ir skambant japonų būgnų garsams parodė kvapą gniaužiančią programą. D.Imbras ne tik demonstravo rytų kovos menų unikalius veiksmus, bet moksleiviams pasakojo apie vertybes, ištvermę, valią, apie būtinybę ugdyti dvasines bei fizines galias. Jis įsitikinęs, kad atrado kasdieniniame gyvenime sporto ir muzikos sąsajas.

Gyvenimo būdas

- Donatai, ką jums reiškia kyokushin karatė ir kaip atradote šią sporto šaką?

- Tai gyvenimo būdas. Tą kelią pasirinkau gyvendamas Naujojoje Akmenėje. Išbandžiau ne vieną sporto šaką ir krepšinį, ir tinklinį, ir lengvąją atletiką, ir kitas. 1990 metais į rankas pateko uždrausta tuomet literatūra apie rytų šalių kovas. Užsikabinau, o ilgų, nuoseklių, kasdienių treniruočių dėka, padedant puikiam treneriui Vladimirui Silvaško, tapau tuo kuo esu dabar. Tobulėjimui ribų nėra. Nesvarbu, kad turiu juodą diržą, mokytis reikia ir toliau. Pagal Rytų šalių filosofiją reikia 90 metų, jog suvoktum gyvenimo kelio esmę ir dar prireiks 90 metų, kad perduotum sukauptas žinias kitiems. Tai būtina. Tai ką pats atradau ir supratau - pareiga perduoti kitiems. Džiaugiuosi galėdamas savo įgytas žinias ir patirtį perduoti jaunimui, kurie lanko karatė mokyklos „Budora“ užsiėmimus.

Sugros dar savo melodiją

- Teko girdėti, kad be visų sporto šakų, kuriomis domėjotės, dar šešerius metu grojote saksofonu. Turite laiko pagroti tuo muzikos instrumentu?


- Tikra tiesa. Saksofonu mokiausi groti nuo 10 iki 16 metų. Ir dabar galėčiau pagroti, tačiau tam dabar nėra laiko. Sakoma - niekada nesakyk niekada. Instrumentą turiu. Tikriausiai ateis laikas, kada jį paimsiu ir sugrosiu širdžiai mielą kūrinį. Beje, po treniruočių ir varžybų namuose mėgstu pasiklausyti ramios ir lyriškos muzikos. Tai ramina ir padeda atsipalauduoti.

Finalinėje kovoje pralaimėjo japonui

-Jūsų sportinius laimėjimus suskaičiuoti sudėtinga. Kokie iš jų patys svariausi ir svarbus jums?

-Tie sportiniai laimėjimai pasiekti nuoseklių, kasdieninių treniruočių dėka. Buvo ir tokių momentų, kad nesidžiaugiau varžybomis. Juolab, ne iš visų jų namo grįždavau apdovanotas medaliais. Pamenu pradžią, kai teko slėpti ir meluoti mamai, kad kyokuchin karatė treniruočių nelankau. Bet ilgai slapstytis negalėjau. Juk reikėjo dalyvauti įvairiuose čempionatuose. Teko prisipažinti, kad saksofonu nebegroju, kad mane užvaldė rytų kovų menai. Tėtis tik žinojo ir mane užtarė. Penkis kartus tapau Lietuvos čempionu, 2003 ir 2005 metais - Europos čempionu. Labai svarbus pasiektas laimėjimas - vicečempiono titulas - 2005 metais pasaulio kyokushin karatė čempionate Osakoje (Japonija). Tik finale lemiamoje kovoje pralaimėjau galingiausiam japonų kovotojui Takayuki Tsukagoshi. Beje, sostinėje balandžio 20-21 dienomis vyks Europos kyokushin karatė čempionatas. Ketinu jame dalyvauti.

Tapau išmintingesnis

- Kaip pakeitė gyvenimą kyokushin karatė sportas?

- Esu dėkingas treneriui V.Silvaško. Tai jis man padėjo tobulėti ir eiti pasirinktu keliu. Kadangi kyokushin karatė tai ne tik sporto šaka, bet ir meditacija, filosofija, dvasinio kelio atradimas. Rytų kovos menai pakeitė mano charakterį, gyvenimo būdą. Supratau, kad dvasinio tobulėjimo kelias nėra trumpas. Supratau, jei pradėjau keliauti pasirinktu keliu, teks įveikti ne vieną sunkumą, keisti charkterį. Kelias ilgas, bet jis - patikimas ir man suprantamas.

Sužavėjo vaikai

- Kodėl sutikote dalyvauti projekte „Siekiu būti kaip jie...“ ir kokį įspūdį paliko programos pristatymas vaikams su klausos negalia?

- Patiko propjekto idėja. Ji man artima. Be to, jaučiu malonumą bendrauti su jaunimu, o jei dar po to atsiras pasekėjų ir dvasingų kovotojų, nuo to visiems tik geriau. Susitikimas su klausos negalią turinčiais vaikais paliko malonų įspūdį. Vos įžengęs į mokyklą pastebėjau smalsius, valiūkiškus, tylius vaikų žvilgsnius ir mandagų pasisveikinimą gestų kalba. Pats programos pasirodymas vyko natūraliai, be jokių išskirtinumų. Į realybę sugrįžau tik programos pabaigoje, kai vaikai uždavinėjo klausimus su gestų kalbos vertėjos pagalba.

-Ar pavyktų negalią turintiems vaikams užsiiminėti kyokuchin karatė?

- Tokiu nesu sutikęs, bet jei atsirastų norinčiųjų mielai treniruočiau juos. Beje, nenorėčiau sureikšminti pačio negalios fakto, nes tai tik fizinis trūkumas. Juk svarbiausia - dvasia. Pasaulyje yra aibė pavyzdžių, kurie neigia susiformavusius stereotipus - žmonės puikiai integruojasi į visuomenę savo valios ir dvasios, tikėjimo pastangomis. Vienas puikiausių pasaulinių pavyzdžių, kai kojos netekęs Azijos karatė meistras dirba, mokytojauja ir gyvena normaliu ritmu.

Lengvo kelio nenori

-Esate puikus šios sporto šakos meistras. Yra toks posakis: įžeidė ir nespėjo atsiprašyti. Ar buvo tokių atsitikimų gatvėje, kad kas nors nespėtų atsiprašyti?

-Sporto salėje treniruočių metu atiduoti visas jėgas. Nors ekstremalių situacijų ir buvo, tačiau visada prisimenu rytų kovos menų filosofiją ir gatvėje stengiuosi išvengti nesmagių situacijų. Visada prismenu frazę: duok kvailiui kelią.

- Jūsų gyvenimo įsitikinimai, pažiūros?

- Sužavėtas šaolinių vienuoliais. Tai - išminties ir meditacinio ramumo kupini vienuoliai. Siekdami stiprinti ne tik sielą, bet ir kūną, šaoliniai išrado universalų kovos meną - Kung Fu („Kung fu“ reiškia jėgos ir išvermės meistas - autorės pastaba). Apskritai, Šaolinio vienuolynas yra laikomas Rytų kovos meno lopšiu. Man patinka jų posakis, kad visų žmonių kraujas raudonas, o ašarios sūrios. Ir dar. Jei tektų vienu sakiniu apibūdinti savo gyvenimą, sakyčiau: „Lengvas kelias - ne mano kelias“. 
  © e-Solution: InDis Baltic