LT  EN  
 
  Martin A. Dege

Projektai    Siekiu būti kaip jie...     

NAFSI AFRIKA ACROBATS - Kenijos akrobatai taikdariai

2008 balandžio 02 d., 11:30


Viešoji įstaiga „Kultūros artelė” ir Panevėžio kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų pagrindinė mokykla tęsia 2007-siais sukurtą socialinį - edukacinį projektą „Siekiu būti kaip jie...“


2008 balandžio 02 d. (trečiadienis), 11:30


Kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų pagrindinė mokykla
(Parko g. 19, Panevėžys)


Susipažinkime ir pažinkime KENIJĄ!LTV / 8:15 val. (būtina užsiregistruoti svetainėje)
http://www.lrt.lt/archyvas/?channel=234940§ion=4&filter=2008-04-01&record=3662293_1207018020


2008 m. balandžio 2 d. pirmą kartą Panevėžyje lankėse muzikantai ir akrobatai iš Vakarų Afrikos, Kenijos. „Nafsi Afrika Acrobats“ (meno vadovas Kennedy Ochieng Owino) – tai savo šalies kultūros ambasadoriai ir taikos piramidės Norvegijoje garbės svečiai ir dalyviai. Vykdami į Rygą, jie maloniai sutiko dalyvauti viešosios įstaigos „Kultūros artelė“ sukurtame edukaciniame - socialiniame projekte „Siekiu būti kaip jie...“, kuris organizuojamas nuo 2007 metų ir susitikti su Panevėžio kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų pagrindinės bei kitų Panevėžio mokyklų auklėtiniais ir bendruomenėmis. Po mokyklą sudrebinusio Afrikos ritmo, akrobatų ir muzikantų pasirodymo svečiai atsakinėjo į vaikų aktyviai užduotus klausimus apie Mama Afriką - Kenijos gyventojus ir buitį, bendraamžių paauglių ir jaunimo problemas, kaip su skurdu ir nepritekliu gyvena ir išgyvena Afrikos žmonės, kaip Europiečiai tiesia jiems pagalbos ranką, taip pat vienas iš narių pamokė afrikietiško šokio elementų, keitėsi adresais ir dovanėlėmis.

Renginio metu buvo demonstruojami savo gamybos perkusiniai instrumentai, vienastygis smuikas ir rodomos Odetos Abromavičiūtės fotografijos iš kelionės po Nairobi ir Kenijos sostinės apylinkes.
Kaip projekto autorė, akylai stebėjau kaip perkusiniai instrumentai gali padėti vaikui vystymuisi, ar gali muzikuoti vaikai turėdami net klausos sutrikimus, kokias emocijas išgyvena vaikas grodamas perkusiniais instrumentais.
Norintys įsigyti autentiškų perkusijos instrumentų, tai galėjo padaryti renginiui pasibaigus. Nupirkę juos parėmė taikdarius ir Afrikos vaikus, išvykusius po susitikimo per Rygą į Norvegiją.

Nuoširdžiai dėkojame mokyklos direktorei Danutei Kriščiūnienei už skalsius pietus, dovanėles Kenijos svečiams, o ypač - A.Kulikausko individualiai įmonei „Minčių sodas“, jo bendraminčiams VšĮ "Eičiūnų kaimo vaikų ir jaunimo užimtumo centras" vadovui Zenonui Anušauskui už bendradarbiavimą siekiant bendrų kilnių tikslų.

Į renginuką buvo pakviesti ir Panevėžio m. savivaldybes, Panevėžio m. viršininko administracijos švietimo ir kultūros, turizmo darbuotojai. Tikimės, kad išskirtinai patraukli proga ir užmezgzti tarptautiniai ryšiai tik sustiprins parnerystės ryšį tolimesniam bendradarbiavimui bei kultūrinio turizmo vystymui.

Gestų kalbos vertėja - Palma BUTKIENĖ.

Foto galerija iš vykusio renginuko žiūrėkite čia.

Daugiau informacijos:

Viešoji įstaiga „Kultūros artelė“ direktorė Odeta Abromavičiūtė
Mobil. tel. 8659 69 211; tel./ faks (8 ~ 5) 234 80 95
El. p: info@CultureArtFact.org / CultureArtFact@gmail.com  
http://www.CultureArtFact.org

„Minčių sodas“ direktorius Andrius Kulikauskas
El.pastas: andrius@ms.lt
Mobil. tel. 869930003
http://www.ms.lt

VšĮ "Eičiūnų kaimo vaikų ir jaunimo užimtumo centras"
Vadovas Zenonas Anušauskas
Mobil tel.  862350951 
El. p.: ekvjuc@gmail.com

 
  © e-Solution: InDis Baltic