LT  EN  
 
  Martin A. Dege

Projektai    Siekiu būti kaip jie...     

Perkusininkas Tomas DOBROVOLSKIS

2008 m. gruodžio 09 d.(antradienis) 11:00


Kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų pagrindinė mokykla
(Parko g. 19, Panevėžys)


Istorija

2008 m. pavasarį pirmą kartą Panevėžyje lankėse muzikantai ir akrobatai iš Vakarų Afrikos, Kenijos. „Nafsi Afrika Acrobats“ (meno vadovas Kennedy Ochieng Owino) – tai savo šalies kultūros ambasadoriai ir taikos piramidės Norvegijoje garbės svečiai ir dalyviai. Po mokyklą sudrebinusio Afrikos ritmo, akrobatų ir muzikantų pasirodymo svečiai atsakinėjo į vaikų aktyviai užduotus klausimus apie Mama Afriką - Kenijos gyventojus ir buitį, bendraamžių paauglių ir jaunimo problemas, kaip su skurdu ir nepritekliu gyvena ir išgyvena Afrikos žmonės, kaip Europiečiai tiesia jiems pagalbos ranką, taip pat vienas iš narių pamokė afrikietiško šokio elementų, keitėsi adresais ir dovanėlėmis. Renginio metu buvo demonstruojami savo gamybos perkusiniai instrumentai, vienastygis smuikas ir rodomos Odetos Abromavičiūtės fotografijos iš kelionės po Nairobi ir Kenijos sostinės apylinkes.

Naujų atradimų pradžia

\'\' Susitikimo metu akylai stebėjau kaip perkusiniai instrumentai įtakojo vaikų atvirumą ir meninę saviraišką, kaip gali padėti vaikui vystymuisi, ar gali muzikuoti vaikai turėdami net klausos sutrikimus, kokias emocijas išgyvena vaikas grodamas perkusiniais instrumentais. Todėl į šiuos klausimus mums padės atsakyti žymus Lietuvos džiazo muzikantas, perkusininkas, mušamųjų instrumentų išradėjas Tomas Dobrovolskis. Tikiu, kad šios kūrybinės dirbtuvės bus naujų atradimų pradžia skatinanti klausos negalią turinčių vaikų ir jaunimo integraciją į girdinčiųjų pasaulį.

Trumpai apie atlikėją:

\'\' Tomas Dobrovolskis yra džiazo muzikantas, kompozitorius, perkusininkas, mušamųjų instrumentų išradėjas. Jis studijavo Vilniaus konservatorijoje, Vilniaus muzikos ir teatro akademijoje, Klaipėdos Universitete menų fakultete, stažavosi Danijos ritmo akademijoje.

Tomas yra išradęs originalų, analogų neturinti varinį mušamąjį instrumentą, kuriam sukūrė specialią grojimo techniką, skiemenuotę, muzikinį raštą. Šiuo instrumentu Tomas groja naujuose projektuose ir jį ruošia patentavimui. Tomas yra pastovus „Vilniaus mušamųjų”, „Ženklo grupės“ narys, dalyvauja bendruose bei kuria individualius projektus. Kaip kviestinis muzikantas Tomas yra muzikavęs su lietuvių džiazo muzikantais Daliumi Naujokaičiu, Neda Malūnavičiūte, Linu Rimša, Saulium Šiaučiuliu, Vytautu Grubliausku, Romualdu Malinausku, Algiu Kyliu, Vita Rusaityte, Andre Pabarčiūte, Eugenijumi Kanevičiumi, Arkadijumi Gotesmanu, Liūdu Mockūnu, Vytauto Labučio kvartetu, Artūro Anusausko kvartetu, Artūro Noviko grupe, kitais muzikantais, o taip pat ir su populiarios muzikos atlikėjais Jurga Šeduikyte, Hokshila, Bernhard Wöstheinrich (centrozoon).

Studijuodamas Vilniaus konservatorijoje su kolegomis subūrė fussion grupę NNB, su kuria dalyvavo įvairiuose džiazo ir roko festivaliuose Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje, Lenkijoje Rusijoje. Grupėje kūrė ir muzikavo Neda Malūnavičiūtė, su kuria Tomas palaiko kūrybinius ryšius ir bendradarbiauja muzikiniuose projektuose.
Su VšĮ „Kultūros artelė“ bendradarbiauja nuo 2007 metų.

2009 m. liepos pabaigoje, projekto autorė Odeta Abromavičiūtė (kūrybinių dirtuvių "Kurk Lietuvoje 2009" klausos negalią turintiems vaikams edukacinė programa) finaliniam koncertui sukvietė Panevėžio kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų mokyklos auklėtinius, žymius menininkus - perkusininką Tomą Dobrovolskį, choreografą Andrių Pulkaunininką bendram koncertui, kuris vyks Vilniaus Universiteto Botanikos sode. Parodomoji programą tikimės pristatyti "Menų spaustuvės" salėje.

Iki greito susitikimo!

 

 

 

VšĮ "Kultūros artelė" informacija

 
  © e-Solution: InDis Baltic