LT  EN  
 
  Martin A. Dege

Projektai    

Metų laikai: pavasaris - vasara

Pirmasis kultūrinio turizmo projektas Lietuvoje „METŲ LAIKAI 2005"

Koncertai, labdara Bernardinų bažnyčiai, vaikams, susitikimas su Nyderlandų NATO kariais, pažintis su Lietuvos turizmo traukos centrais, Mero Artūro Zuoko padėka už Lietuvos vardo populiarinimą užsienyje ir svečių pažadas sugrįžti atostogauti Lietuvoje! 


Koncerto plakatas
\'Autore Organizatorius: Karališkasis Bredos vyrų choras (Nyderlandai)
Programos direktorius: Adriaan J.H. Korver („Yanos", Nyderlandai)
Turizmo vadovė: Gražina Endriuškevičiūtė  („Keliautojų klubas")
Projekto autorė ir koordinatorė: Odeta Abromavičiūtė
Fotografas: Bert Bakx (Nyderlandai)
Video operatorius: Andrius Rugevičius
Viešieji ryšiai: Inga Baga


\'\' Koncerto dalyviai: 
Karališkasis Bredos vyrų choras (meno vadovas ir dirigentas Marcel Verhoff, Nyderlandai), Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras (LVSO, meno vadovas ir dirigentas, prof. Gintaras Rinkevičius), Lietuvos aklųjų choras „Vilnius(meno vadovas ir dirigentas, prof. Povilas Gylys)\'\' Solistai:
 Garbės svečias Radoslaw Žukowski (bosas-baritonas, Lenkija), Milda Smalakytė (sopranas), Jurga Prakelytė (mecosopranas), Audrius Rubežius (tenoras), Dainius Jozėnas (fortepijonas) ir Renata Marcinkutė – Lesieur (vargonai).

Dirigentas - MARCEL VERHOEFF

Papildomų meno projektų dalyviai: Panevėžio kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų pagrindinės internatinės mokyklos moksleiviai (direktorė Danutė Krikščiūnienė)

Koncerto įrašą galite pasiklausyti Yanos International svetainėjė.
PROJEKTO APŽVALGA

2005 05 13 - 20 Lietuvoje bei Europos parke vykusiame turizmo bei tarptautinių kultūrinių mainų projekto „Metų laikai: pavasaris - vasara 2005“ pristatyme buvo atidaryta ir didelio svečių bei dalyvių susidomėjimo sulaukė Panevežio kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų pagrindinės internatinės mokyklos mokinių siūvinėtų paveikslų ir medžio drožinių paroda “Europietiškas gimtadienis”, skirta Lietuvos įstojimui i ES vienerių metų sukakčiai paminėti. Vadovai Danute Kriščiūnienė, Palmira Stančauskienė, Rita Kasparienė, Ramūnas Kabelis.

Parodą apžiūrėjo šią proga Lietuvoje besilankantis Karališkasis Bredos (Olandija) miesto vyrų choras ir jų gerbėju klubo nariai. Karališkojo Bredos miesto vyrų choro kelionę į Lietuvą - pirmasis projekto autorės bei iniciatorės, panevežietės Odetos Abromavičiūtės bei Olandijos choro nario, Dr. Adriaano J.H. Korver projektas. Pasak Odetos, ponas Korver kelerius metus gyveno Lietuvoje, sukūrė naujienų tinklalapį apie mūsų šalį ir rekomendavo dažnai keliaujančiam Bredos vyrų chorui šiais metais aplankyti Lietuvą.

Šią kelionę bei kultūrinio turizmo bei tarptautinių kultūrinių mainų projektą „Metų laikai: Pavasaris - vasara 2005” organizavo „Yanos International”, Karališkasis Bredos vyru choras (Olandija) ir kelionių agentūra „Keliautojų klubas”.
Koncertą pristatė UAB „Middle Europe Investments Baltija”.

Projekto organizatoriams teko įveikti kai kuriuos „lietuviškus“ nesklandumus, tačiau tikrai vykęs renginys tapo impulsu naujiems kūrybiniams saviraiškos ieškojimams. Atvertas dar vienas langas į Europą, garsinant Lietuvos vardą, jaunuosius talentus bei numatant kultūrinio turizmo sklaidos perspektyvas.

\'\' 70 Olandijos dainininkų drauge su žymiais mūsų šalies kolektyvais (Gintaro Rinkevičiaus vadovaujamu Lietuvos valstybiniu simfoniniu orkestru, Povilo Gylio vadovaujamu aklųjų choru „Vilnius“) bei solistais pakluso choro vadovo Marselio Verhoeffo mostui. Po koncerto maestro nuoširdžiai gyrė Lietuvos atlikėjus, negailėdamas komplimentų LVSO muzikantams, vargonininkei Renatai Marcinkutei – Lesieur, vokalistams – garbės svečiui Radoslaw Žukovki (Lenkija), Mildai Smalakytei, Jurgai Prakelytei ir Audriui Rubežiui. Geriausius atlikėjus ir kolektyvus jis nori pristatyti Olandijoje vyksiančiame festivalyje „Klasikos naktys“ bei kituose jo diriguojamuose projektuose Lietuvoje ir Europoje.

“Simboliška, jog dar 2004 m. rudeni sumanytas turizmo bei tarptautiniu kultūrinių mainų projektas „Metų laikai: pavasaris-vasara 2005“ saulės šviesą išvydo po devynių mėnesių, t.y. gegužės viduryje. Tai tapo pirmuoju žingsniu, kuriant naują „Europos menų ir parkų festivalį 2006 – 2009“, kuris sulaukė susidomėjimo Briuselyje: festivalis taps projekto „Vilnius – Europos kultūros sostinė 2009“ neatsiejama dalimi. Šio renginio koncepcija - gamtos, žmogaus ir laisvos meninės saviraiškos vienovė.

\'\'Sėkmingas renginys sulaukė ir tarptautinio pripažinimo: Karališkojo Bredos vyru choro pirmininkas Hansas Talboomas pagerbė medaliais bei padėkos raštais rėmėjus iš Olandijos bei renginio organizatorius. Vilniaus meras Artūras Zuokas svečius apdovanojo padėkos raštu už Lietuvos ir jos menininku garsinimą bei tarptautinio kultūrinio turizmo sklaidą užsienyje, o jį įteikė Kultūros Ministerijos ministro patareja Zita Čepaitė” – pasakojo projekto koordinatorė. Svečiai iš Olandijos lankėsi ir Kauno IX forte, kur su Kauno miesto vicemeru Eriku Tamašausku pagerbė žuvusiuosius tylos minute, dainavo ir padėjo gėlių prie monumento. Olandijos senjorai drauge su Šiauliu globos namu auklėtinius ir misiją Lietuvoje atliekančiais NATO kariais aplankė ir Kryžiu kalną, kuriame pastate kryžiu. Aplankė ir Rumšiškiu nacionalinį buities muzieju, ir Trakų pilį, kurioje spontaniška daina pasveikino tą dieną gimusius vaikus. Nuoširdūs ir amžinai jauni senjorai ne tik pažiūrėjo Panevėžio kurčiuju ir neprigirdinčiųjų pagrindinės internatinės mokyklos mokinių siuvinėtus paveikslus ir medžio drožinių parodėlę Europos skulptūrų parke, bet ir paliko daug gražiu atsiliepimu jauniesiems darbelių autoriams.

\'OlanduKadangi projekto bei viešnagės Lietuvoje renginiai buvo skirti Lietuvos įstojimo į Europos Sąjungą vienerių metų sukakčiai paminėti, todėl renginio organizatoriai neatsitiktinai prisiminė išradingus ir talentingus Panevežio kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų pagrindinės internatinės mokyklos moksleivius (mokyklos direktorė Danutė Kriščiūnienė). “Siūvinėtų paveikslų ir medžio drožinių parodėlę „Europietiškas gimtadienis“, surengta Europos skulptūrų parke (11 kilometru nuo Vilniaus), susilaukė didelio dėmesio bei šiltų žodžių. Keletas svečių panoro isigyti visus paveikslus, tačiau šį kartą paprašėme parašyti tik palinkėjimus darbelių autoriams bei mokyklos vadovams. Manau, jog tai puiki motyvacija mokyklos vaikų kūrybiškumui skatinti. Galima būtų pagalvoti ir apie mokyklos moksleivių sukurtą dovaną, skirtą Karališkajam Bredos vyrų chorui, kuris 2005metų rudenį švęs garbingą 140 metų jubiliejų ir tokiu būdu užmegzti glaudesnius ryšius. Nauji kontaktai – tai naujos galimybės, kurias reiktų išnaudoti ateityje,”- pažymejo O. Abromavičiūtė.

Ji sakė, kad visada didžiuojasi, jog gimė Žemaitijos miestelyje Seda ir augo Panevežyje. Mieste, kuris turėjo ypatingą kultūros aurą bei savo Status Quo – Juozo Miltinio dramos teatrą, tradicinius „Pirmadieninius koncertus“, parodas, entuziastingus kultūros puoselėtojus bei teigiamą ir palankų kultūros rėmimui miesto vadovų požiurį. Projekto koordinatorė palinkėjo, kad artimiausiu metu Panevėžio miestas atstatytų savo Status Quo ir taptų dar stipresniu kultūrinės traukos miestu, kad Panevėžys ir jo rajonai taptų menų epicentru bei naujų talentų, turinčių didelę širdį miestu, kuris būtų pavyzdžiu kitiems Lietuvos didmiesčiams. Projekto koordinatorė kviečia visus panevežiečius ir visus norinčiuosius bei savanorius jungtis į kūrybinį procesą bei tapti „Europos menų ir parkų festivalio“ bei papildomų projektų dalyviais ar rėmėjais.

“Bendraukime menų kalba, ieškokite savęs naujuose amplua. Visi mes - esame gamtos vaikai, tad ir sugrižkime į ją, grožėkimės ir kurkime skirtingais metų laikais!” - kvietė O. Abromavičiūtė.

FOTO GALERIJA

PLAČIAU APIE PROJEKTĄ:  Koncerto įrašas (1.15 min.)
NVO "Kultūros artelė" TV
  PAGRINDINIAI RĖMĖJAI
Karališkasis Bredos vyrų choras, Yanos International, UAB MEI Baltija ir LR Kultūros ministerija
  METŲ LAIKAI bosinės gitaros garsais
Europos skulptūrų parke/2005-07-12/

 
  © e-Solution: InDis Baltic