LT  EN  
 
  Martin A. Dege

Projektai    Metų laikai: pavasaris - vasara    

Tęstinumas: bendras su LVSO projektas „The Queen Symphony“ ir kt.


Po sėkmingai įgyvendinto projekto "Metų laikai", 2005 m. rugsėjo pabaigoje Lietuvoje lankėsi "Yanos International" (Nyderlandai) programų direktorius Adriaan J.H. Korver. Drauge su VšĮ "Kultūros artelė" vadove Odeta Abromaviičūtė lankėse Kaune, kur susitiko su "Pažaislio festivalis" direktoriumi Justinu Krėpšta, Valstybiniu Kauno choro dirgentu Petru Bingeliu bei Kauno miesto simfoninio orkestro direktoriumi Algiu Treikausku. Kolegiškas susitikimas įvyko ir Vilniuje su LVSO direktoriumi Jurgiu Banevičiumi. Abiejų susitikimų metu buvo pristatyta projekto „The Queen Symphony“ idėja, pateikti įrašai bei aptartos naujos bendradarbiavimo galimybės drauge kuriant ir pristatant Lietuvos publikai. Tai gerbiamo Olandijos dirigento Marcel Verhoeff profesinis pasiūlymas siekiant glaudesnio dvišalio Lietuvos ir Olandijos bendradarbiavimo ir siekiant kultūrinio dialogo ateityje.

\'\'
Džiaugiamės, kad šis projektas jau pristatytas Lietuvos publikai diriguojant gerbiamam maestro Gintarui Rinkevičiui ir tikimės, kad bendradarbiavimas su oficialiais projekto idėjos pateikėjais (VšĮ "Kultūros artelės" Kūrybinis pasiūlymas, 2005-09-28/ 10-03 Vilnius) LVSO-ui bus abipusiai naudingas ir prasmingas Lietuvos - Olandijos kultūriniam dialogui plėtoti.

KONCERTAI LIETUVOJE:

„The Queen Symphony“
Simfonija orkestrui, chorui ir solistams
Sukurta pagal Freddie Mercury ir grupės „Queen“ dainas
Tolga Kashif – aranžuotė
Julian Kershaw – orkestruotė

SAULĖ RINKEVIČIŪTĖ, smuikas
RŪTA RINKEVIČIŪTĖ, fortepijonas
VITA ŠIUGŽDINIENĖ, violončelė
KAUNO VALSTYBINIS CHORAS (meno vadovas Petras Bingelis)
CHORAS "ĄŽUOLIUKAS" (vadovas Vytautas Miškinis)

Dirigentas GINTARAS RINKEVIČIUS

Koncerte skambėsiančius kūrinius skiria net trys šimtmečiai, tačiau jie abu – muzikos klasika. J.S. Bacho mišios „Magnificat“ sujaudins ne mažiau nei visai neseniai dirigento, kompozitoriaus ir aranžuotojo Tolga Kashifo iš populiariųjų grupės „Queen“ dainų sukurta simfonija „The Queen Symphony“. Šios simfonijos premjera įvyko 2002 m. Londono Karališkoje festivalių salėje dalyvaujant legendinės grupės gitaristui ir kompozitoriui Brianui May, mušamųjų muzikantui ir vokalistui Rogeriui Taylorui ir Freddie Mercury motinai Jer Bulsara. Simfonijos kompaktinė plokštelė greitai tapo viena perkamiausių Europoje. „The Queen Symphony“ atliekama visame pasaulyje minint legendinio grupės vokalisto Freddie Mercury, mirusio prieš penkiolika metų, šešiasdešimtąsias gimimo metines.

 
  © e-Solution: InDis Baltic