LT  EN  
 
  Martin A. Dege

Kultūrinio turizmo paslaugos

Kultūrinis turizmas – tai nacionalinio turizmo plėtros programos dalis, vienijanti kultūros paveldą, nacionalinį palikimo puoselėjimą bei turizmą. Turistiniai maršrutai, kuriuose yra numatyti dvarai ir parkai, pilys, muziejai, botanikos sodai bei kiti kultūros traukos centrai, įvairios pramogos, yra aktyvuojamos meniniais, labdaros renginiais bei akcijomis. Tai aktyviai skinantis kelią Lietuvoje, kultūros ir ekonomikos bei kultūrinio paveldo sritis. Lietuva šiuo metu uoliai vertina dvasinių bei nykstančią kultūros paveldo vertybių skalę, prioritetus, infostruktūrų plėtrą, o nuo sovietmečio laikų susikaupusias mentaliteto bei vertybines problemas siekia analizuoti bei spręsti tradicinėse „Europos paveldo dienose".

Įsitikinome, kad kultūrinis turizmas ir nauja erdvė talentingiausių žmonių vardams atsiskleisti bei Lietuvos vardui garsinti pasaulyje. Bendradarbiaujant su olandijos partneriais „Yanos International” 2005 metais gegužės 13 - 20 dienomis, tikriausiai pirmieji Lietuvoje surengėme plačios įspūdžių gamos kultūrinio turizmo projektą „Metų laikai 2005”. Plačiau apie tai skaitykite čia. Sėkmingai įgyvendintas projektas įgavo kūrybinį pagreitį kuriant “Europos menų ir parkų festivalio” viziją, kuris tik dosnių rėmėjų bei Lietuvos vadovų geranoriškumo ir įžvalgumo dėka, turėtų startuoti 2006 rudenį. Užsienio atlikėjų dalyvavimas šiame projekte, festivalyje ar koncertuose yra itin reikšmingas populiarinant Lietuvos vardą užsienyje, pristatant LT kultūros tapatybes bei nacionalinį palikimą. Galime pasidžiaugti, kad 2005 metais vasario mėn. LR Kultūros ministerijai pateikus projekto viziją, atnešė sėkmę ir pripažinimą Briuselyje paskelbiant „Vilnių – Europos kultūros sostine 2009”, o „Fondation Marcel Hicter” skelbtas konkursas - suteikė galimybę projekto iniciatorei ir autorei Odeta Abromavičiūtei studijuoti ir gauti Europietišką „Europos kultūros projektų vadybos” diplomą.

Kultūrinio turizmo grįžtamasis ryšys – palankūs užsienio svečių bei turistų atsiliepimai, skatinantys ne vieną artimą apsilankyti Lietuvoje bei pritraukiantys užsienio investicijas Lietuvoje. „Europos menų ir parkų festivalis” įsilies ir papildys naujai kuriamus projektus, kuriuos organizuoja Kultūros vertybių apsaugos departamentas prie Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos, bendradarbiaujant su Europos kultūros kelių institutu (Liuksemburgas).


  Pirmasis kultūrinio turizmo projektas Lietuvoje METŲ LAIKAI 2005
Koncertai, labdara Bernardinų bažnyčiai, vaikams, susitikimas su Nyderlandų NATO kariais, pažintis su Lietuvos turizmo traukos centrais, Mero Artūro Zuoko padėka Dr. Adriaan Korver ir chorui už Lietuvos vardo populiarinimą užsienyje. Rezultatas - Olandijos svečių pažadas sugrįžti ilgesniam laikui atostogauti Lietuvoje! 
  © e-Solution: InDis Baltic