LT  EN  
 
  Martin A. Dege

Kultūros politika


2005 - 2009 metais vienareikšmiškai teigėme, kad jos Lietuvoje nėra.
Pagaliau ledai tirpsta, menininkai tapo organizuotesni, o LR vadovai su NVO atstovais, savo srities specialistais jau žengia pirmuosius žingsnius diskusijų link. Tikimės, kad bus naujai įvertinta ir kūrybiškumo sąvoka, kūrėjo statusas visuomenėje, vertybių skalė, sudaromos sąlygos, galimybės ir pavieniams kultūros entuziastams bei pilietinėms meno iniciatyvoms. Ne kartą iš draugų, konkurentų ir piktavalių sulaukėme pasiūlymų emigruoti iš Lietuvos, tačiau darysime tai, jei beviltiškai nusvirs rankos dėl nesibaigianičų susiformavusių sovietino palikmo klanų "smaugimo", nenoro matyti, girdėti ir džiaugtis kartu. Visų pinigų pasaulyje neuždirbs niekas... Tad išsaugokime kartu nors nacionalinį orumą ir tai, kas šventa ir daugeliui brangu.

Mums svetimas ramus atlygio laukimas saugant darbo kėdę ir gaunant socialines garantijas. Mes neketiname apversti pasaulio ir kol dar leidžia fatališkos gamtos jėgos, nuoširdžiai stengiamės padaryti tai, ką galime geriausio. Dirbti žmogui, ir ne tik kišenei išsaugant humaniškumą, prisidėti prie naujos kartos kultūros politikos formavimo - tai mūsų vidinė ir pilietinė pareiga.

VšĮ "Kultūros artelė" Lietuvai dar siūlo savo intelektualines paslaugas,  brangiausias idėjas, milžininškas pastangas, jaunatvišką energiją, tikėdamiesi, kad visa tai virs realybe projekto kūrėjų ir jų profesionalių partnerių pagalba. Todėl labai tikimės sulaukti paramos iš Valstybinių institucijų bei verslo įmonių, Filantropų dėmesio.

Sveikintinas LR Kultūros ministerijos žingsnis ieškant Verslo ir Meno dialogo. Atliktų tyrimų ataskaitas labdaros, filantropijos klausimais Lietuvoje skaitykite čia.   "COMPENDIUM - Cultural policies and trends in Europe" pateikiama informacija apie Lietuvos kultūros politiką skaityti čia. 

2010 metais J. E. LR prezidentė Dalia Grybauskaitė atvertė naują puslapį Lietuvos kultūros politikoje!

Palinkėkime vieni kitiems ramybės, kantrybės ir pakantumo. Lai atokiausiuose Lietuvos kampeliuose ir  įstabaus grožio žemėje atsiras vietos kilniems darbams, socialinei meno integracijai ir svarbiausia, oro laisvai kvėpuoti ir kurti.

Atnaujinta: 2010.06.01


 
  © e-Solution: InDis Baltic